Днями до учнів 2-Б класу завітав особливий гість — дідусь одного з наших учнів, Повидиш Олександр Борисович, військовослужбовець 102 бригади «Сталева», 5 батальйону, роти вогневої підтримки.
Пан Олександр передав кожній дитині шеврон та подякував за щиру моральну підтримку, яку його рота отримувала від учнів під час служби. Наші другокласники регулярно надсилали захисникам свої листи й малюнки, тож зустріч стала дуже зворушливою.
Говорили, слухали уважно, обіймалися щиро.
Такі миті назавжди залишаються в пам’яті дітей і вчать їх вдячності, поваги та доброти.
 

До Дня Соборності України в ліцеї було проведено низку заходів, спрямованих на формування в учнів почуття єдності, патріотизму та поваги до історії нашої держави.

Учні початкових класів разом із вчителями долучилися до зворушливої символічної акції єднання. Взявшись за руки, вони утворили ланцюг єднання як знак неподільності України, спільних цінностей і сили, що народжується в єдності. Завершенням події стало спільне виконання Гімну України, який об’єднав серця маленьких українців і дорослих.

У 1–11 класах відбулися години спілкування, присвячені ідеї соборності. Під час них учні обговорювали значення єдності України, історичні події, пов’язані з Актом Злуки 22 січня 1919 року, та актуальність соборності в сучасних умовах. Школярі активно долучалися до вікторин, демонструючи знання з історії України, а також брали участь в акції «Ланцюг єднання».

У 5-Б класі відбувся тематичний захід «Соборність України: сила єдності в часи випробувань», проведений учителем історії Клецком Ю. М. Учні дізналися про значення соборності для українського народу, обговорили, як єдність допомагала долати складні історичні випробування, презентували проєктні роботи «Соборна Україна: від ідеї до життя» та створили творчі листівки «Щоб у серці жила Україна».

У 6-Б класі учитель історії Червеняк А. С. провів тематичний захід, під час якого учні ознайомилися з історією виникнення Дня Соборності, подіями 22 січня 1919 року та усвідомили важливість єдності українського народу для збереження державності.

Для учнів 8-В класу було організовано виховний захід «Соборність України: мужність і сила єдності українського народу. Шлях до незалежності як етап державотворення», проведений учителем історії Клецком Ю. М. Школярі поглибили знання про етапи боротьби за незалежність, активно обговорювали роль єдності в минулому й сучасному України. Завершенням стала патріотична інтелектуальна гра «Гідні бути українцями!», що сприяла розвитку командної роботи та громадянської свідомості.

У 10-А класі учителька історії Маровтій Г. І. провела тематичний захід, під час якого учні пригадали події, пов’язані з проголошенням Акта Злуки УНР і ЗУНР, говорили про єдність українських земель, спільні цінності, боротьбу за незалежність і важливість збереження національної єдності сьогодні.

Особливо цікавою стала творча робота учнів 5–11 класів, які створювали плакати, присвячені окремим областям України. У своїх роботах вони розкривали особливості регіонів, їхні традиції, культурну спадщину та визначні місця, ще раз підкресливши, що Україна — різноманітна, але єдина.

Проведені заходи допомогли учням глибше усвідомити значення соборності та зрозуміти, що в єдності — наша сила.
?? Разом — ми Україна!

  

Кожного року березневі дні нагадують нам про славу та трагедію Карпатської України навесні далекого 1939 року. В той час значна частина світової громадськості дивувалась подвигу маленької, але великої духом частини українського народу, героїв Карпатської Січі, які стали на захист рідної землі від фашистських загарбників. 15 березня, у цей трагічний для нашої історії день, учні 10 та 11-А класу, під керівництвом вчителів історії Маровтій Г.І. та Клецка Ю.М., підготували виховний захід під назвою «Карпатська Україна», проаналізувавши трагічні події тих часів.

     

    4 травня урочисто та патріотично пройшов у ліцеї День в українському стилі. Учні та вчителі прийшли до школи святково одягнені у вишиванки, або в інший одяг з національними елементами. У рамках свята було організовано невеличкий концерт та веселу руханку, на якій учні мали можливість потанцювати під запальну українську музику. Це було по-справжньому патріотичне свято, мета якого – пробудити в молодого покоління усвідомлення приналежності до української нації, української держави.

  

 

     

    Днями у школі було організовано фотовиставку "Мій тато - герой", основну увагу в якій приділено  учасникам АТО та їхнім родинам. Вони – справжні герої, які у нерівному двобої із терористами, російськими найманцями протиставили їм свій патріотизм, безмежну любов до України,  яку ототожнюють  зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме  за це їм наша людська вдячність і низький уклін!

      

 

Напишіть нам