Порядок приймання дітей до першого класу 


Наказ про порядок прийому дітей до 1 класу на 2024-2025 навчальний рік

Для зарахування учня до навчального закладу батьки або особи, які їх замінюють, подають такі документи:

- заяву встановленого зразка;
- згоду на обробку персональних даних, надану батьками учня;
- копію свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);
- оригінал або копію медичної довідки за формою первинної облікової документації №086/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 лютого 2012 року за №110. У випадку подання копій документів оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування.


Перелік вулиць м. Ужгорода, закріплених за Ужгородським ліцеєм «Лідер»

для обслуговування (1-ий клас)

Вулиці: Андріївська, Андрія Бачинського (Невського), Богданівська, Букова, Василівська, Вільхова, Другетів, Заводська, Запорізька, Йосипа Бокшая, Івана Айвазовського, Івана Панькевича (Петра Великого), Івана Сільвая, Івана Фогарашія (Волгоградська), Іспанська, Електрозаводська, Кароля Мейсароша, Лугова, Мала, Миколаї Божук (Зої Космодем’янської), Модеста Мусоргського, Насипна, Олександра Маркуша (Жданова), Олександра Столєтова, Олексія Маресьєва, Петра Лодія (Севастопольська), Польська, Сербська, Собранецька (від перехрестя з вул. Верховинською до кордону), Требішовська, Хорватська, Чеська, Ширавська, Шумна, Підгірна, Другетів.

Площі: Андрія Бачинського, Героїв Війни.

Провулки: Блакитний, Інженерний (Насипний), Мебльовиків, Ширавський.

Відповідно до проекту Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти прийом дітей до 1 класу загальноосвітнього навчального закладу закладу здійснюється на безконкурсній основі.      

Адміністрація навчального закладу зобов’язана вжити заходів до ознайомлення батьків або осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування до навчального закладу, правилами внутрішнього розпорядку та іншими документами, що регламентують організацію навчально-виховного процесу. Зарахування учнів до навчального закладу здійснюється, як правило, до початку навчального року за наказом його директора.

Закон України “Про освіту” (Прийняття від 05.09.2017. Набрання чинності 28.09.2017)

Стаття 12.п.4. «Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.»

Стаття 13,п.1. “Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.”

“Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.”

При вступі до школи батьки мають надати лише довідку від лікаря, що дитина пройшла профілактичний медогляд. Якщо дитина має хворобу, лікар може зробити запис про це, але тільки за згодою батьків. Усі інші дані про стан здоров’я дитини фіксують лише в Історії розвитку дитини (форма № 112/о) — медичній картці, що зберігають у закладі охорони здоров’я.

Отож перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний медичний огляд. Після медогляду батьки отримають форму № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».


Перелік вулиць м. Ужгорода, закріплених за Ужгородським ліцеєм «Лідер»

для першочергового зарахування на вільні місця (5-11-ті класи)

Вулиці: Адмірала Нахімова, Академіка Грабаря, Андріївська, Андрія Бачинського (Невського), Богданівська, Букова, Василівська, Вільхова, Другетів, Заводська, Запорізька, Йосипа Бокшая, Електрозаводська, Івана Айвазовського, Івана Котляревського, Івана Панькевича (Петра Великого), Івана Сільвая (Чапаєва), Івана Фогарашія (Волгоградська), Ісака Дунаєвського, Іспанська, Канальна (за винятком частини, вулиці розташованої за межами міста), Канально-Насипна, Кароля Мейсароша, Климента Тімірязєва (від перехрестя з вул. Іллі Бродлаковича до вул. Об’їзна дорога), Красна, Кримська, Лугова, Мала, Миколаї Божук (Зої Космодем’янської), Михайла Балуднянського, Модеста Мусоргського, Насипна, Обʼїзна дорога, Олександра Маркуша (Жданова), Олександра Столєтова, Олексія Маресьєва, Оноківська (до каналу), Осипа-Юрія Федьковича, Петра Лодія (Севастопольська), Підлісна, Польська, Роберта Дарвіна, Сербська, Собранецька (від перехрестя з вул. Верховинською до кордону), Степана Руданського, Стрільнична, Требішовська, Хорватська, Федора Потушняка (Благоєва), Чеська, Шахтарів, Швейцарська, Ширавська, Шумна, Юрія Венеліна-Гуци.

Площі: Андрія Бачинського, Героїв Війни.

Провулки: Мебльовиків, Інженерний (Насипний), Ширавський.


Приймання дітей до 10-х класів ліцею здійснюється на основі наказу та Положення.

Напишіть нам