Тиждень фізичної культури

     З 21 по 25 вересня в закладі пройшов тиждень фізичної культури, протягом якого вчителі провели безліч цікавих заходів. Серед них і зарядка на свіжому повітрі, і турнір із баскетболу між учнями 5-их та 7-их класів, і змагання по футболу в початковій школі. 

   

     


Методичне об'єднання педагогів-організаторів

     5 травня відбулося методичне об'єднання педагогів-організаторів. Проходило воно онлайн на платформі Zoom. Тема засідання: "Форми роботи щодо впровадження концепції національно-патріотичного виховання в систему виховної роботи закладу." Про досвід роботи розповідала педагог-організатор нашого закладу Вачіля Олександра Миколаївна. 


Засідання у рамках проекту "Платформа наступності"

     22 квітня відбулося засідання у рамках проету "Платформа наступності." В умовах загальнонаціонального карантину пройшло воно у форматі онлайн. Педагоги нашого закладу взяли участь у підготовці до нього і поділилися власним досвідом щодо організації інклюзивного навчання. За наступними посиланнями можете переглянути матеріали цього засідання:

Проведення методичного заходу

Відеоролик «Навчання для всіх. Особливості інклюзивного навчання»

Забезпечення наступності ЗДО та школи в умовах інклюзивного навчання

Навчання для всіх: практичні аспекти роботи з дітьми з особливими освітніми потребами


Нові умови - нові вершини

або дистанційне навчання

     Карантин поставив нові вимоги до вчителів. Перші дні ніхто не розумів, що і як потрібно робити. Спочатку давались завдання через Viber і переважно стосувалися закріплення знань із вивчених тем. Але через цей додаток пояснити тему складно одразу всьому класу. Тому педагоги почали шукати вихід, як краще це зробити. Вихід знайшли в різних додатках.

       Більшість працює через програму Zoom. Вона дозволяє створити он-лайн конференцію на 40 хвилин. Під час таких конференцій учні мають можливість одразу запитати те, що не зрозуміли. Були створені класи на сайті "Мій клас." Але цей сайт не охоплює всі предмети або класи. Тому підходить він не всім, хоча й досить цікаво працювати на ньому. Також на допомогу прийшов додаток Klassroom від Google. Він надає можливість прикріпити презентацію чи відео з поясненням. Також через це додаток можна дати завдання і слідкувати за ходом його виконання.

 

 

      Двоє вчителів створило на YouTube канали. Це вчителі математики Сембер Д.А. та фізики Чобаль І.В. 

 when_math_is_easy

     Відео канал покликаний допомогти учням засвоїти теми, вивчення яких припадає на карантин. В першу чергу, Дмитром Андрієвичем створюються відео-уроки для класів, в яких він веде як вчитель математики: два 5-і класи (5-А та 5-В, в них однакові теми), 6-Г, що навчається за звичайною освітньою програмою та 6-Б клас, що навчається за програмою науково-педагогічного проекту "Інтелект України". Відео включають розбір як типових задач до теми уроку, так і найскладніших задач (часто на прохання самих учнів), а також завдання для самостійного розв'язування.  

Irynka Chobal

     Відео канал для викладення тем із фізики. На своєму каналі Ірина Василівна пояснює теоретичні питання та розв'язування фізичних задач. Тут розміщені уроки для 7-х та 8-х класів. Тобто все те, що мало б вивчатись під час карантину.

Францух Вікторія Іванівна

     Вікторія Іванівна вже мала створений власний сайт, а тепер тільки додала рубрику "Дистанційне навчання." Педагог викладає інформатику та математику. Разом із поясненням тем, на сайті можна знайти тести, щоб одразу перевірити свої знання. 

Блог вчителя біології Бігарій Ірини Йосипівни

        В блозі, який веде Ірина Йосипівна, також з'явилася рубрика "Дистанційне навчання." Тут багато тем із біології, а також окрема рубрика "Захист Вітчизни (Основи медичних знань для дівчат) для учнів 10-11 класів". Адже Бігарій І.Й. є вчителем цього предмету в Ужгородському центрі допризовної підготовки.

     Шкільний психолог Корпош О.В. підібрала корисні поради, які стосуються карантину. Їх ви можете знайти в рубриці "Сторінка психолога" або за посиланням Поради від психолога.

     Зовсім недавно в нашому закладі розпочав свою роботу соціальний педагог - Антонова Марія Сергіївна, яка підбрала декілька рекомендацій щодо Безпеки дітей в інтернеті.

      Шкільна бібліотека, нажаль, теж он-лайн. Усі знають, що читати паперовий варіант книги набагато приємніше ніж електронний. Але через карантин доступ до таких книг майже не можливий. Тому Алла Леонтіївна та Вікторія Богданівна ретельно підбирають літературу для читання школярами. Цю корисну підбірку можна знайти за посиланням А на сторінці у соціальній мережі Facebook.

       Також часто проходять індивідуальні консультації в телефонному режимі та через мережу Інтернет.  


Методичне об'єднання вчителів математики нашого міста

   Штелиха М. П., вчитель математики, голова шкільного методичного об’єднання вчителів математики нашого закладу.

    Марина Петрівна провела тренінг спрямований на об’єктивацію самооцінки, досягнення високого рівня культури незгоди, культури прийняття рішень, профілактику конфліктів в повсякденній педагогічній практиці. Усі вправи були цікавими для учасників. Адже кожна з них мала свою цінність. Одні вчили працювати в команді, інші – давали змогу з’ясувати теперішній емоційний стан. Були завдання і на логічне мислення. Також Марина Петрівна дала коротке пояснення конфліктів та як на них реагують різні люди.

     Методичне об’єднання пройшло цікаво, насичено і кожен учасник взяв для себе щось нове та цікаве.

  


Методичне об'єднання вчителів англійської мови

    5 лютого в нашому закладі відбулося методичне об'єднання вчителів англійської мови в рамках програми школи професійного розвитку вчителів англійської мови. Тема цього засідання: "Теорії навчання англійської мови та інноваційні підходи до викладання англійської мови." Відкрила школу професійного розвитку Пріц О.М., методист методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради. Олена Миколаївна привітала усіх присутніх та наголосила на важливих документах, які стосуються саме вчителів англійської мови.

     Фролова О.М. та Сіденко З.В., вчителі англійської мови УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцею "Лідер", розкрили теоретичний блок сьогоднішнього засідання. Говорили про різні підходи в навчанні, про використання інноваційних технологій.

     А практичні завдання організовували Котик Г.М., Соловйова О.Р., Сіденко З.В. та Фролова О.М. Вчителі показали як користуватися програмою "Кahoot" та її особливості. Були завдання і на сканування QR-коду. Відсканувавши цей код, необхідно доповнити речення, яке закодовано. Запропонували вчителям пограти у відому гру "Дженга." Але не просто так витягувати кубики, а й відповідати на запитання, номер якого був написаний внизу тієї частинки, котру витягнули. Трошки порухалися, коли шукали три частинки одного кола. На одній було зображено те, що відбувається, на другій - час, коли відбувається подія, а на третій - написане речення. Також було запропоновано "жуйки" із реченнями прикріпити до апарату, що їх видає, відповідно до того, яке із слів "does", "doesn`t", "do","don`t" потрібно використати. Також Олена Миколаївна показала цікаву гру, яка озвучує слова і потрібно вказати на малюнок того слова. Якщо ж ви помилились, то програма видавала дуже не приємний звук. Наступного разу вже не захочеться помилитись.  

 


Інженерний тиждень

    Інженерія — це бульбашки у шоколаді та американські гірки, лікування складних хвороб та підкорення космосу — процес під час якого теоретична наука набуває практичного застосування. Саме інженерія робить наше життя таким, як воно є. На жаль, більшість учнів, а особливо дівчат, навіть не розглядають для себе можливість стати частиною інженерної спільноти, оскільки вважають, що не мають відповідних здібностей.

     В основі «Інженерних тижнів» лежить концепція STEM-освіти — візуалізація наукових явищ, практичне вирішення проблем та виконання завдань, побудованих на перетині науки, техніки, інженерії, математики та мистецтва.

   Саме тому, в нашому закладі пройшов інженерний тиждень, щоб зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу. Учні створювали моделі машин, катапульти, будинки. На уроках біології створили моделі легенів, серця та м'язів руки, які показували принцип робити цих внутрішніх органів. 

      Цей тиждень пройшов цікаво та насичено. Дітям дуже сподобалося самостійно створювати моделі, а потім ще й презентувати їх у класі.

  


Музична віторина між учнями 6-их і 7-их класів

     У цьому семестрі в нашому закладі відбувалося дуже багато різномантніх заходів. І навіть в останній день навчання в 2019 році ми знайшли чим зайнятись після уроків. Мельник Наталія Юріївна, вчитель музичного мистецтва, підготувала музичну вікторину для учнів шостих та сьомих класів. Команди повинні були уважно слухати мелодії і пригадати їх назву та автора або виконавця пісні. Серед них були і ті, які вивчають за шкільною програмою, і ті, які зазвичай ми чуємо по радіо чи телебаченню. Між шостими найбільше правильних відповідей дав 6-А клас, а серед сьомих - 7-А.

     У перервах між конкурсними завданнями ми мали можливість послухати пісні у виконанні вихованців гуртка "Хоровий спів". Це була Соханич Анета (9-Б клас), Карпа Таісія (8-Б клас), Іваньо Ангеліна та Долежар Андрій (7-А клас), учні 5-их класів, а також ансамбль, який складався із учнів 1-9 класів та Наталії Юріївни. Також протягом концерту нас порадували учасники колективу "Лідер-Денс." Дітки, які почали відвідувати заняття лише у вересні станцювали танець "Сніжинки." Середня ж група колективу ще раз порадуввала нас танцем "Веселі Миколайчики," з яким виступали на площі Театральній минулого тижня.

      Сьогодні ми ще раз переконалися, що в УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцеї "Лідер" навчаються дуже обдаровані та активні учні, які переборючи страх і невпевненість виходять на сцену. Нехай маленьку... І тільки для учнів нашої школи... Але ці виступи можливо перші кроки до "великої сцени." 

  

 


Неймовірні компліменти прзвучали в 6-Б класі

     Учні 6-Б класу на уроках "Навчаємося разом" вчаться не тіільки швидко читати й опрацьовувати наукові тексти, а й правильно аналізувати свої емоції, контролювати свою поведінку. Класний керівник Белей О.М. порадила шестикласникам до Дня Святого Миколая написати один одному комплімент. Адже добрі справи можна робити у різний спосіб. Учні виявили надзвичайну креативність: хто писав, а хто навіть малював один одному вітання, компліменти. Дехто написав на справжнісінькій новорічній листівці. Усі були дуже задоволені й погодилися, що робити приємне - це найкращий спосіб змінити світ на краще.

  


Виховна година в 6-Б класі

     На виховну годину в 6-Б клас було запрошено Белецького Івана, дільничого офіцера поліції Ужгородського ВП. Він на прикладах із життя ознайомив учнів із кримінальною відповідальностю, пояснив різницю між проступком і злочином. Показав на фотографіях та відео, які наслідки можуть мати звичайні пустощі. Белецький Іван закликав учнів до самоконтролю, поваги до моралі і правопорядку. Шестикласники із захопленням слухали розповіді досвідченого офіцера, ставили багато запитань і пообіцяли, що будуть законослухняними громадянами своєї країни.

  


Відкриті уроки вчителів нашого закладу

      Атестація вчителів продовжується. А це означає, що на уроки приходять гості. Цанько Мирослава Юріївна, вчитель хімії, проводила відкритий урок в 9-А класі. На уроці були присутні Шпак А.В. та Шварц Р.Ю. Тема «Складання формул бінарних сполук за відомими ступенями окиснення елементів.» Цікаво запропонувала Мирослава Юріївна записати дату. Спочатку записали як звичайно, а вже потім за допомогою хімічних елементів.

 

   Івандель Тетяна Михійлівна, вчитель інформатики, запросила гостей у 5-А клас. На уроці пояснювала тему «Введення та редагування символів і абзаців». Спочатку вчителька пояснила все, показуючи на екрані свого комп’ютера. А вже в другій половині уроку учні мали можливість спробувати свої сили, самостійно виконуючи цікаві завдання.

 

      На уроці в 10 класі були присутні Сіденко З.В. та Шмігельський Г.В. Маровтій Г.І. проводила урок історії України на тему «Україна на початку 1920-их рр.» Перед поясненням нового Ганна Іванівна перевірила знання з попередньої теми. Вона ставила запитання, а учні записували відповіді в зошитах. Потім вчителька запропонувала помінятися зошитами і перевірити роботу сусіда. За кожну правильну відповідь отримували 1 бал.

 

    Кожен урок особливий по-своєму. Кожен вчитель має в своєму запасі лайфхаки, як перевірити вивчене чи пояснити нове. Відвідуючи всі уроки отримаюш задоволення, адже вчителі нашого закладу талановиті і вміють цікаво подати навчальний матеріал, а учні активні і їм справді цікаво.


Всеукраїнський тиждень права

     З 6 по 13 грудня проходив Всеукраїнський тиждень права. Заходи проходили як в нашому закладі, так і за його межами. 

      У 5-их класах пройшов просвітницько-правовий тренінг "Які я маю права." Проводив його вчитель правознавства Клецко Ю.М. П'ятикласники переважно вже знали свої права, тому Юрій Миколайович проговорив і про їхні обов'язки.

   Учні 10 класу підготували усний журнал на тему "Права і свободи. Історія та сучасність." Деситикласники наголосили, що права та свободи людини і громадянина - це правові можливості, які необхідні для існування та розвитку особи, які визнаються невід'ємними, мають бути загальними і рівними для кожного, забезпечуватись і захищатись державою в обсязі міжнародних стандартів. 

     Також між учнями 9-а та 9-Б класів пройшов правовий брейн-ринг. Команда 9-А класу мала назву "Феміда", а 9-Б - "Слуги народу." Також вони підготували свій девіз, а вболівальники 9-Б класу мали ще й плакат в підтримку однокласників. Рахунок постійно змінювався але серйозного відриву не було в жодної команди. В результаті з мінімальним відривом в 1 бал перемогла команда "" (9-Б клас).

   

 

      Також учні УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцею "Лідер" взяли участь у інтелектуально-розважальному конкурсі "Правничі ігри." Команда складалася із учнів 9-11 класів і називалася "Слуги народу." Конкурс пройшов у 2 етапи. Спочатку учасники представили свій навчальний заклад, а потім був проведений «Брейн-ринг», на якому команди відповідали на питання, які стосувалися правової тематики. Учасники активно змагалися, використовуючи свої знання, логіку, лідерські навички та вміння працювати в команді. За результатами гри наші учні отримали грамоти та подарунки.

 


Уроки, на яких присутні гості

 В перший тиждень зими пройшли відкриті уроки, на яких часто згадувалась зима. У вівторок провела вже другий відкритий урок Шевченко Марина Михайлівна, вчитель німецької мови. Було помітно на уроці, що учням 5-Г класу подобається вивчати німецьку мову. На цьому уроці вони говорили про те, чим люблять займатися. вчитель підказувала невідомі слова, адже учні вивчають цю мову лише 1 рік. Дітям ще важко правильно висловити свою думку німецькою.

  

     В середу проводила відкритий урок Журук Леся Іванівна у 8-А класі. "Повні і неповні речення. Тире в неповних реченнях." Леся Іванівна на початку уроку прочитала уривок з вірша Тараса Шевченка:

"Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине...

От де, люде, наша слава, 

Слава України!"

      Одразу в цьому вислові вінайшли повне та неповне речення. Під час оголошення теми уроку, якось наче ненароком, пригадала з учнями про свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, що воно означає, чому святкують. І швиденько перейшли до теми уроку, яка наче й проста, але разом з тим - складна. За різними видами роботи, які запропонувала вчителька, учні змогли зрозуміти все.    

  

      Маровтій Ганна Іванівна проводила відкритий урок у 6-Г класі. Тема уроку: "Писемність, освіта та наукові знання в Стародавньому Китаї" Надзвичайно цікава та дуже об'ємна, за обсягом інформації тема. Про все проговорили, багато чого пригадали, дещо вже знали учні. На уроці також розв'язали історичні задачі.

 

    Гичка Тетяна Іванівна, вчитель початкових класів, проводила урок з української мови. Першокласникам пояснювала тему: "Звук [a], букви А а. Звуки [л], [л’], букви Л л. Українська народна казка «Летючий корабель». Маленькі учні захоплено слухали вчителя і слідкували за кожним її словом, старанно виконували запропоновані завдання. Тетяна Іванівна дуже цікаво розповідала про звуки і букви. 

   Котик Ганна Михайлівна, вчитель англійської мови, проводила відкритий урок в 2-Б класі. Разом з другокласниками повторювали одразу декілька тем: "Відпочинок і дозвілля. Моя кімната. У зоопарку. Шкільні речі та цифри. Повторення вивченого матеріалу." Ці теми цікавіші одна від одної. Другокласники ж намагалися показати все, що знають по цьому матеріалу, були дуже активними. Ганна Михайлівна зуміла організувати урок таким чином, що встигли повторити все і кожному дала можливість чи прочитати, чи написати, чи дати відповідь на запитання.

  


Орлятко - 2019

     28 листопада учні 8 та 9 класів мали можливість перевірити свої знання з німецької мови. Вони взяли участь в ІХ всеукраїнському конкурсі з німецької мови "Орлятко," який організовує Центр творчих ініціатив "Clever". Завдання були не складними та цікавими. Хочу зазначити, що в нашому закладі німецька мова є другою іноземною мовою, яку вивчають учні з 5-го класу.

  


Міжнародний природничий інтерактивний конкурс "Колосок" 

    28 листопада учні початкової школи взяли участь у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі "Колосок осінній - 2019." Завдання даного конкурсу включають питання з природничих наук: хімії, фізики та біології. Також розвивають вміння уважно читати, заставляють спостерігати та досліджувати. Оформлені усі запитання на листку формату А3 дуже яскраво із використанням малюнків до завдані, а також смайликів. Завдання виконали, бланки відповідей заповнили, залишилося чекати на результати...

   


Атестація наших вчителів продовжується

     Відкриті уроки наших вчителів продовжуються. Так з 25 по 29 листопада пройшло 8 відкритих уроків та занять. До Грички Лариси Йосипівни прийшли на урок української мови Комарницький М.Н., Сличко Н.М., Белей О.М. та Німець Н.Ю. Тема уроку: "Неозначено-особові та зезособові речення." Протягом уроку встигли попрацювати й самостійно, і в парах, а також була запропонована групова робота. На кожному етапі учні були активні та зацікавлені. Більшість речень для завдань були відібрані із книги Стівена Кові "Лідер в мені."

  

     Також в понеділок провела відкрите заняття Куртанич Марія Іванівна в 2-А класі. Говорили про природу рідного краю. Презентації до цього заходу містила дуже багато фотографій Закарпаття, зокрема візитівки краю - Карпат. Учні із захопленням розглядали фотографії і всі захотіли побувати в тому чи іншому місці нашого чудового краю. На завершення заходу Марія Іванівна запропонувала зробити групову аплікацію на теми "Рідний край взимку" та "Рідний край восени."

  

     Сіденко Зоя Вікторівна провела відкрити урок в 9-Б класі на тему: "Відомі вчені та винахідники. Непряма мова." На уроці були присутні Шварц Р.Ю. та Фролова О.М. Цікавим було домашнє завдання на цей урок. Бажаючі могли підготувати презентацію про якусь відому людину на англійській мові і розповісти на уроці, звичайно ж, англійською мовою. В ході розповідей вчитель інколи виправляла вимову англійських слів учнями. Повторили, що таке непряма мова, як позначається на письмі, а також як правильно передати чиїсь слова на англійській мові. Урок пройшов непомітно швидко та легко.

   

     Шпак Анжеліка Василівна провела на цьому тижні одразу 2 відкритих уроки. Один з них був у 6-Б класі, який навчається за програмою "Інтелект України", на тему: "Продні корисні копалини. Їх використання." Другий урок проходив у 7-Г класі на тему: "Південна Америка. Географічне положення." Обидва уроки надзвичайно цікаі та логічно насичені. Цікаво вчитель підійшла до оголошення теми уроку в 6-Б класі. Вона принесла різні речі, якими ми користуємося щодня, показуючи питала: "З чого вони зроблені?" Найцікавіше те, що учні ще не побачивши усі предмети вже здогадалися про тему уроку. Цікаве ж домашнє завдання було в семикласників: розповісти якусь цікаву інформацію про Північну Америку.

  

  

        Бартошевич Алевтина Миколаївна провела відкритий урок з дівчатами 10 класу. Тема уроку: "Домедична допомога при порушенні прохідності дихальних шляхів та інших невідкладних станах." Окремі дівчата підготували до уроку різні питання, що стосуються теми, і вже на самому уроці пояснювали іншим. Алевтина Миколаївна уточнювала і доповнювала відповіді. Друга частина уроку містила практичні вправи щодо надання домедичної допомоги. 

 

     Хомич Тетяна Русланівна вчитель 3-Б класу провела відкритий урок з предмету "Навчаємося разом" на тему "Хто себе перемагає, той в усьому успіх має. Вправи на вдосконалення техніки раціонального читання за текстами про хвощі і папороті. Вправи на розвиток мислення." Цікавою була вправа "Вчитель," яка вчить учнів вдумливо читати, знаходити запитання до тексту, які можна поставити однокласникам, а також оцінити їхню відповідь.

   

     Кожен урок особливий. Вони відрізняються не тільки предметом, який викладається, класом, в якому проходять, та темою. Ці уроки проводять різні вчителі. В кожного з них є свій спосіб заінтригувати учнів, зосередити увагу на головному, розповісти найнудніший матеріал так, щоб здавалося, що цікавішого в світі не існує...


Тиждень початкової школи

    З 18 по 22 листопада в УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцеї "Лідер" пройшов Тиждень початкової школи під гаслом: "Сім кольорів краси й надії в них наші задуми та мрії." Кожен день учням було запропоновано прийти до школи, маючи на собі одяг або якийсь елемент певного кольору. У понеділок це був червоний колір, у вівторок - жовтий та оранжевий, середа - зелений, четвер - синьо-блакитні тони, а в п'ятницю - фіолетовий колір. Але не тільки учні приходили до школи в зазначених кольорах, але й вчителі показали чудовий приклад дітям.

     

      Кожен день був і свій девіз чи завдання. В понеділок кожен клас початкової школи придумав і почепив на двері інших класів комплімент, а години спілкування були присвячені Дню толерантності, який відзначають у всьому світі 16 листопада. У вівторок учні вітались різними мовами світу і розповідали про особливості таких вітань. В середу вчилися правильно сортувати сміття, а день пройшов під гаслом: "Природа рідна - наша втіха, тож хай вона не знає лиха." Учні 4-А відвідали аптеку "Подорожник", де поговорили про лікарські рослини, які можна купити в аптеці. Також аптекарі розповіли про препарати на основі лікарських рослин, які допоможуть в боротьбі з простудними та вірусними захворюваннями. У четвер побачити своїх дітей в ролі учнів мали можливість батьки. Вони проводили уроки за розкладом. Предмети обирали близькі до своєї професії, проводили різноманітні майстер-класи. 

             

     А в п'ятницю відбувся фестиваль талантів. В ньому взяли участь учні початкової школи, які відвідують різноманітні гуртки за межами нашого закладу. На сцені грали на флейті, фортепіано, гітарі, скрипці та віолончелі, а також співали, танцювали ча-ча-ча, сучасний танець, танець з елементами гімнастики. Також були виступи юних гімнасток, які представили різні номери. На завершення на сцену були запрошені учні, які мали грамоти, кубки, медалі за призові місця в різних видах спорту.

     


З 18 по 22 листопада було 8 відкритих уроків та занять

     Розпочався цей тиждень відкритих уроків у 5-А класі. Черешня Вікторія Богданівна, вчитель англійської мови, проводила урок на тему "Національні страви України та Великобританії." Учні з'ясували назви страв, які полюбляють українці та британці, пройшли граматичний матеріал, почитали, виконали вправу на аудіювання. Комарницький М.Н., Сіденко З.В. та Фролова О.М. відвідали цей урок.

     На виховному занятті групи продовженого дня в 2-А також були гості. А саме Паніна Н.І., Німець Н.Ю. та Траль Л.А. Куртанич Марія Іванівна разом із вихованцями говорила про атрибути української держави. Багато інформації вихователю підказували саме діти. Доречі це відкрите заняття припало на день в червоних кольорах, який був присвячений тижню початкової школи.

    

     В середу Шварц Р.Ю. та Шмігельський Г.В. завітали до спортивної зали нашого закладу. Адже Товт Костянтин Олександрович проводив урок фізичної культури на тему "Баскетбол." В цю чудову гру учні 11 класу мали можливість пограти, але тільки після обов'язкової розминки, стройової підготовки та зарядки. Усі види роботи виконувалися чітко і без заминок. 

     Вже другий свій відкритий урок провів вчитель предмету "Захист Вітчизни" Жентичко Юрій Юрійович в 11 класі на тему "Основи цивільного захисту. Надзвичайні ситуації мирного та воєнного часу." Вчитель окреслив відмінності надзвичайних ситуацій в мирний та воєнний час, зазначив види таких ситуацій.

  

  

     Шевченко Марина Михайлівна, вчитель німецької мови, проводила відкритий урок в 5-В класі на тему "Шкільні речі." Учням дуже сподобався сюрприз, який підготувала Марина Михайлівна, і це ще більше спонукало вчити нові слова німецької мовою. На уроці були присутні Сіденко З.В. та Фролова О.М.

  

 


21 листопада - День гідності та свободи

      Цього дня, 21 листопада, рівно шість років тому люди вийшли на вулиці, щоб висловити свою позицію щодо дружби з Євросоюзом. Після рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС українці зібралися на майданах.

     21 листопада в Україні відзначають як День Гідності та Свободи, адже саме в цей день шість років тому розпочалася Революція, яка переродила українську націю. Перша акція протесту розпочалася о 22:00. Тоді учасники мітингу нарахували близько півтори тисячі людей. Протестувальники використовували українську та європейську символіку й співали гімн України.

     На вулиці вийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Згодом вони намагалися підійти до Адміністрації Президента, але прохід на вулицю Банкову був заблокований міліцією та посиленим загоном "Беркута". Протестувальники вирішили залишитися на ніч на Майдані. Цього ж дня небайдужі вийшли на Євромайдани також у Львові, Донецьку, Харкові, Ужгороді, Луцьку та інших містах.

    Попереду на українців чекала найдовша зима в історії України – Революція Гідності. Попереду був розпач і біль за втратою життів Небесної Сотні. Українська нація тоді переродилася, згуртувалася, а головне – самоідентифікувалася.

   Саме про ці події з історії сучасної України говорили учні 11 класу. Разом із вчителем історії, Клецко Ю.М., підготували та провели урок-реквієм "Вільні творити майбутнє." Розпочався урок з хвилини мовчання, пригадали хронологію подій, учні переглянули декілька документальних відео. Наприкінці уроку зачитали поезії створені під час та після Революції Гідності.

     Книжкова виставка "Їх серця б'ються на небесах", яку підготували Алла Леонтіївна та Ірина Богданівна, лаконічно доповнила весь урок.

 


   Відкриті уроки вчителів, які атестуються

Починаючи з 5 листопада в закладі розпочалися відкриті уроки вчителів, що атестуються. Перший такий урок провів вчитель предмету "Захист Вітчизни" Жентичко Ю.Ю. в 11 класі на тему "Стрілецька зброя та поводження з нею (Призначення та будова АК-74, неповне розбирання і складання). На уроці, окрім теоретичних знань, хлопці отримали можливість попрактикуватися в розбиранні та зкладанні зброї. Шмігельський Г.В. та Шварц Р.Ю. відвідали цей урок.

     Журук Л.І., вчитель української мови, провела відкритий урок з української мови у 8-А класі на тему "Узагальнення і систематизація вивченого з теми "Просте речення. Двоскладне речення." Леся Іванівна за один урок встигла використати на уроці й презентацію, й таблиці, діти працювали самостійно і в групах.  Белей О.М. та Німець Н.Ю. були присутні на цьому уроці.

  

     Хомич Т.Р., вчитель 3-Б класупроводила відкритий урок з предмету "Людина і світ." Тема уроку "Сезонні змінив житті рослин." Разом з учнями з'ясували, які зміни відбуваються тієї чи іншої пори року, для чого вони відбуваються. ВІдвідали цей урок Комарницький М.Н., Паніна Н.І. та Шпак А.В.

  

   Сіденко З.В., вчитель англійської мови, провела відкритий урок у 7-Г класі. Тепер в 7 класі вивчають тему "Харчування." Тема уроку була "Корисна їжа. Злічувані та незлічувані іменники." На уроці пригадали як англійською мовою називають овочі, фрукти, страви. А вже потім з'ясували що відносять до корисної їжі. Також в таблицях записали продукти, які відносять до злічуваних і незлічуваних іменників. Фролова О.М. із задоволенням відвідала цей урок.

  

      Бєлова К.С., вчитель математики, провела відкритий урок в 11 класі. Тема уроку "Логарифмічні рівняння" складна, але Катерина Степанівна зуміла пояснити учням її таким чином, що зрозуміли усі. Шварц Р.Ю., Штелиха М.П., Комарницький М.Н. відвідали цей урок.

    На уроці в Юрик О.М. був присутній Комарницький М.Н. Ольга Михайлівна проводила урок української мови в 2-В класі. Тема "Відмінювання іменників. Сполучення букв дж, дз. Джозеф Редьярд Кіплінг "Книга Джунглів Мауглі." Другокласники були зосередженими та дуже активними, багато відповідали.

 

     Усі відкриті уроки були проведені згідно поданого графіку та методичних рекомендацій. Кожен вчитель показав свою майстерність та вміння працювати з класом.


 Майстерки для курсантів ЗІППО

     Днями до УЗОШ І-ІІІ ст.№20 - ліцею "Лідер" завітали курсанти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної  освіти. Для гостей були проведені майстерки та тренінги. Паніна Неля Іванівна, Шетеля Тетяна Дмитрівна та Корінець Ірина Василівна, вчителі початкових класів, під керівництвом методиста методичного кабінету Управління освіти Ужгородської міської ради Юрик Ольги Михайлівни, провели цікаві заняття з курсантами. Обмін досвідом, тренінги, обговорення проведених майстерок пройшли в дружній та доброзичливій атмосфері. 

  

 


Концерт-звіт "Феєрія таланту" 

     Кожного року в УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцеї "Лідер" проходить звітний концерт вихованців гуртків, які організовані в нашому закладі.

    24 травня такий захід знову відбувся. В ньому взяли участь: танцювальний колектив "Лідер-Денс", вихованці гуртків "Хоровий спів", "Джура" ("Сокіл"), "Кіокушин карате".

     Колектив "Лідер-Денс" порадував нас такими танцями як "В стилі ґедсбі", "Нехочухи", "Гарний настрій кожен день", "Ірландський танець", "Латвійський танець", а також "Карічка".

 

     Вихованці гуртка "Хоровий спів" подарував нам чудову вокально-хореографічну композицію "Весняне сонечко", створили на сцені справжній оркестр із композицією "Турецьке Рондо", Худзей Анна-Марія виконала пісню "Не давайте суму жити".

     

    Також на сцені показали свої вміння і навички в бойовому мистецтві, та захисту від нападу вихованці гуртка "Кіокушин карате".

   Рій "Кожум'яки", учасники військово-патріотичної гри  "Сокіл" ("Джура") показав результати своєї підготовки. Учасники представилися, назвали свій девіз, виконали елементи стройової підготовки із муляжем автомату АК і під бурхливі оплески промарширували.

      Концерт був надзвичайно цікавим. Діти показали свої таланти не тільки в різних жанрах мистецтва, а й спортивної та військової підготовки. Але найбільше тішить той факт, що багато учнів відвідують одразу декілька гуртків.  


Урок-реквієм "Ваш подвиг не забудемо ніколи"

      Учнями 10 класу та вчителем історії Клецко Ю.М. був проведений урок-реквієм "Ваш подвиг не забудемо ніколи".

     Учні розповіли про традиції, за якими Україна відзначала 9 травня День Перемоги. Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни. Результатом цього стало домінування історичних міфів, перманентне протистояння в суспільстві та посилення впливу Російської Федерації на громадське та політичне життя в Україні.

     Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

     Також, під час перегляду декількох відео, учні дізналися про величезні втрати українського народу під час Другої світової війни, послухали інтерв'ю з ветеранами, які побували на "фабриках смерті". 

   Та жаль, наша війна за велику перемогу ще не завершилась. З березня 2014 року наша країна  знаходиться в стані неоголошеної війни. Багато страждань випало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свій незламний дух.... Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої  перемоги  сьогодні. Учні й вчителі хвилиною мовчання вшанували загиблих під час Другої світової війни та АТО.

Пам'ять вічно жива!

Герої не вмирають!

Герої вічно живі!

У тиші урочистій до Пам’яті йдем,

 Що в серці відлунює грізно.

 У святому мовчанні над вічним вогнем

 Схиляється наша Вітчизна.

 Уклонимось тим, хто поліг у бою,

 Хто покрив землю рідну собою.

 Усім поіменно, хто впав у бою,

 Хто відстояв нашу свободу.

 Згадаємо всіх поіменно,

 Серцем згадаємо своїм.

 Це потрібно не мертвим,

 Це потрібно живим.

 

  

   


У шкільному басейні "Нептун" пройшли змагання серед учнів початкових класів 

    Цього тижня у шкільному басейні «Нептун»  пройшли змагання з плавання  серед учнів 3-4 класів.  Змагання проводились з метою  пропаганди та популяризації  спортивного плавання, підвищення  рівня спортивної майстерності юних плавців.  Командна першість визначалася за сумою балів, набраних учнями  в особистій першості  та естафетному плаванні.  За підсумками турніру  перемогу здобула команда  3-А класу.  Головним суддею змагань, вчителем плавання Лисициним М.Г.  відмічено високий рівень фізичної підготовки учнів. Вітаємо переможців та учасників, бажаємо подальших спортивних  злетів та перемог!

 


Проведено конкурс знавців англійської мови "Puzzle" 

    19 лютого учні 3-8  класів ліцею «Лідер»  взяли участь у Всеукраїнській грі  з англійської мови «Pazzle». Гру розроблено для активного залучення учнівської молоді  до вивчення англійської мови, літератури, історії. Вона сприяє формуванню в учнів  зацікавленості до  англомовної тематики, підвищує інтерес дітей  до читання кращих  зразків англійської  літератури в оригіналі.  Особливість гри полягає в тому,  що ані переможців, ані переможених немає. Усі учасники  гри отримають сертифікати, дипломи та подарунки.

  


Тиждень історії 

    З 20 по 24 листопада в ліцеї пройшов Тиждень історії, протягом якого учні мали можливість поринути в цікаву подорож сторінками історії людства. У понеділок відбулося урочисте відкриття тижня та ознайомлення зі змістом запланованих заходів. Шкільним бібліотекарем Бескід А.Л. оформлено тематичну виставку історичної літератури «Шляхами тисячоліть». 
    Вчителем історії Клецком Ю.М. проведено диспут на тему «Розвиток зброї козацької доби». У заході взяли участь учні 8-Б класу. 
    З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток культурної, релігійної, соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої долі в історії України та становленні незалежної держави, учні 8-А класу під керівництвом вчителя історії Клецка Ю.М. провели усний журнал на тему «Реформація, що привнесла, а що змінила». У вівторок відбулося відкриття виставки стіннівок та малюнків на історичну тематику, яку підготували учні 5-11 класів.
    Вчитель історії Ігнатоля М.М. провів з учнями 5-А класу брейн-ринг «Хто такий історик? Історичні дисципліни». Школярі дізналися чимало корисної та цікавої інформації, насамперед, ознайомилися з видатними постатями, які зробили значний внесок у розвиток історії як науки. Також учні вивчили джерелознавчі галузі історичної дисципліни, що досліджують окремі типи історичних джерел. 
    Для учнів 10 класу вчителем історії Клецком Ю.М. проведено захід «Хто вони герої Небесної сотні?», присвячений Революції Гідності. 
    Історичну вікторину «Маленькі літописці» для учнів 5-Г класу підготувала вчитель історії Маровтій Г.І . Школярі, відповідаючи на запитання про історію, традиції та національні символи України, мали можливість перевірити свої знання. 
    З церковно-релігійними й суспільно-політичними течіями, спрямованими проти католицької церкви ознайомилися й учні 8-В класу. Для них проведено захід на тему «Реформація в Україні і її прояви», присвячений 500-річчю Реформації (вчитель Ігнатоля М.М.). Середа розпочалася з виховного заходу «Жнива скорботи», на якому учні обговорили страшні сторінки історії України, а саме – Голодомор 1932-33 рр. За допомогою відеоматеріалів учнів ознайомлено із причинами та наслідками Голодомору для нашого народу (вчитель Ігнатоля М.М.). 
    Між учнями 8-х класів цього дня проведено брейн-ринг на тему «Юні історики. Козацька доба». Під час гри школярі мали можливість показати свої знання та навички, яких вони набули на уроках історії та в процесі позакласного навчання з теми Козацька доба в історії України. 
    Ще один цікавий захід організовано для учнів 7-А класу. Для школярів у бібліотеці було проведено урок-подорож на тему «Цікавинки історії» (вчитель історії Маровтій Г.І. та бібліотекар Бескід А.Л.). Учні відчули себе справжніми мандрівниками-дослідниками, першовідкривачами, науковцями,які відкривають для себе нові, досі незвідані сторінки історії. У четвер відбулася учнівська конференція, присвячена Голодору 1932-33 рр. (10 клас, вчитель Клецко Ю.М.). 
    Учні 6-х класів цього дня змагались між собою в інтелектуальній грі «Юний історик», яку для них підготували їхні вчителі Клецко Ю.М. та Маровтій Г.І.
     З учнями 11 класу організовано й проведено усний журнал «Навіки в пам’яті народній», приурочений до трагічних подій на Майдані 2013 року. У п’ятницю відбувся загальношкільний захід “Голодомор 1932-1933 рр.», у якому взяли участь учні 9-11 класів (Маровтій Г.І., Клецко Ю.М.). 
    Проведено круглий стіл на тему «Друга Світова війна. Театр воєнних дій на Україні» (11 клас, вчитель Клецко Ю.М.). 
    Поринути в історію замків Закарпаття, якими славиться наш край, мали можливість учні 7-Б класу. Для них урок-подорож «Замки Закарпаття» провів вчитель Клецко Ю.М. 
    У кінці тижня було підведено підсумки роботи вчителів історії, які показали високий професійний рівень своєї педагогічної майстерності. Найактивніші учні нагороджені грамотами та подяками. Тиждень історії став дієвою формою організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань учнів, посприяв розвитку та розширенню їхнього світогляду.. 

   


Проведено інтелектуальну гру "Що? Де? Коли?"    

    16 листопада відбулась традиційна інтелектуальна гра «Що?Де? Коли?», учасниками якої стали учні 8-х класів. Гравці продемонстрували високий рівень підготовки, логіку мислення та креативність. В аудиторії панувала атмосфера бойового духу та змагання, так як кожен хотів проявити себе якнайкраще. В ході запеклої боротьби перемогу з невеликим відривом здобула команда 8-В класу, друге місце з однаковою кількістю балів посіли команди 8-А та 8-Б класів. Дякуємо всім учасникам гри за ентузіазм, творчі ідеї та плідну командну роботу.

  


Тиждень зарубіжної літератури 

     З 12 по 16 листопада в ліцеї пройшов Тиждень зарубіжної літератури, у рамках якого заплановано ряд заходів, мета яких – поглибити знання школярів із зарубіжної літератури, сприяти розвитку читацької культури учнів та самостійної творчої діяльності школярів; обмін досвідом, поповнення методичної скарбнички педагогів. У понеділок відбулося урочисте відкриття Тижня зарубіжної літератури, у фойє школи оформлено виставку стіннівок на тему «Сторінками улюблених книг». Вчителями зарубіжної літератури Горняк О.І. та Сугоняк В.Б. проведений театралізований квест «Упізнай героя казки (міфу, літературного твору)». Дітям захід неабияк сподобався, вони хизувалися один перед одним своїми чудернацькими костюмами, а найкращі ще й отримали грамоти за креативний підхід до створення казкового образу. Для учнів 6-Б класу літературну гру за романом Р. Стівенсона «Острів скарбів» провела вчитель зарубіжної літератури Товт Л.О. Учні 5-х класів мали можливість пофантазувати, виконуючи творчу роботу «Якби у мене був пензлик Маляна». Адже, за мотивами казки, картини, які малював пензлик, оживали. Такі заходи неабияк сприяють розвитку творчого мислення у дітей. Попереду ще два дні, сповнені різноманітних конкурсів та ві-кторин, тож тиждень обіцяє бути цікавим!

   


Відкритий урок з природознавства 

    13 листопада у 2-А класі відбувся відкритий урок з природознавства на тему «Гриби: їстівні та отруйні». Це досить актуальне питання, адже з кожним роком кількість отруєнь грибами зростає. Учні вчилися розпізнавати основні ознаки отруйних та їстівних грибів, щоб вміти розрізняти їх на практиці. Класний керівник Шетеля Л.М. також розповіла школярам про значення грибів у природі та необхідність їхньої охорони. Ознайомила дітей з основними правилами, яких слід дотримуватися під час збирання грибів та наголосила на тому, що вирушаючи до лісу з кошиком, ніколи не слід забувати про те, що в кожного їстівного гриба є отруйний двійник!

   


День української писемності та мови 

    9  листопада – День української писемності та мови. Свято спрямоване на привернення уваги світового українства до проблем рідної мови, її вивчення та розвиток, популяризацію та водночас демонстрацію її краси й багатства. У День писемності та мови ліцей «Лідер» запросив усіх охочих взяти участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, мета якого не тільки перевірити грамотність, але й об’єднати людей навколо рідної мови.
    Цього дня стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь учні 3-11-х класів. Конкурс проводиться з метою підвищення загальної мовної культури, виховання пошани до традицій українського народу, виявлення творчо обдарованої молоді. 
    З нагоди свята вчителями-філологами було проведено ряд цікавих та пізнавальних заходів. Зокрема, вчитель української мови та літератури Белей О.М. організувала для учнів 6-8 класів конкурс «Орфоепічний сторітелінг». Школярі змагалися у мистецтві розповідати історії із дотриманням усіх орфоепічних норм української літературної мови. Учні підготували до своїх розповідей креативні ілюстрації. Найкращі оповідачі нагороджені грамотами знавців української мови. 
    Вчитель Ярема Х.І. провела між учнями 6-х класів брейн-ринг «Слово до слова – зложиться мова». Перед командами були поставлені різноманітні цікаві завдання: розгадати ребуси, розв’язати лінгвістичні задачі, відгадати загадки, дібрати фразеологізми, скласти піраміду з іменників тощо. Діти виявили неабияку ерудицію, спритність та знання рідної мови. Під керівництвом Яреми Х.І. учні 6-х класів мали можливість позмагатись між собою ще й під час проведення інтелектуальної гри «Мовний квест». Також вчителем було організовано «Марафон читців», у якому взяли участь учні: Попович І., Анікіна М. та Товтин Ю. 
    З нагоди Дня української писемності та мови у фойє школи оформлено виставку стіннівок «Мово рідна! Слово рідне!» Учні ліцею також взяли участь у міському чемпіонаті скоромовок «Жива скарбничка», приуроченому до свята. Цікавий фотопроект на тему «Абетка побажань» представив батьківський актив 6-8-х класів. 
    Долучилися до відзначення свята і найменші члени шкільної родини. Учні початкової школи разом зі своїми вчителями, одягнувши вишиванки, вимахуючи жовто-блакитними прапорцями, провели флешмоб під час якого співали патріотичні пісні про Україну. 
    Проведені заходи ознайомили учнів із історією виникнення української писемності та мови; довели, що рідна мова – це духовна святиня; сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

  


Тиждень початкової школи 

    З 20 по 25 жовтня в ліцеї пройшов Тиждень початкової школи. У рамках запланованих заходів до учнів завітали працівники Ужгородського відділу поліції, щоб ознайомити дітей із правилами безпечної поведінки на дорозі: перетинання проїжджої частини, призначення дорожніх знаків та жестів регулювальника, правила їзди на велосипеді та важливість вибору безпечного шляху до школи. Діти із цікавістю запам’ятовували корисну для себе інформацію і ознайомлювались із наочними матеріалами, які правоохоронці спеціально підготували для них. Згодом настав час практичних завдань: учні молодших класів під керівництвом поліцейських вчились переходити проїжджу частину по зебрі. 
    Подібні зустрічі є надзвичайно дієвою формою виховання щколярів, адже діти мають можливість безпосередньо поспілкуватись із правоохоронцями, поставити їм будь-які запитання та засвоїти отримані знання на практиці. До проведення Тижня початкової школи долучилися і вчителі фізичної культури, які організували для учнів 1-4 класів «веселі старти». Змагання проходили напружено і цікаво, адже кожна команда вірила у свою перемогу. Програма передбачала змагання з м’ячами, гімнастичними обручами, човниковий біг. Змагання продовжились у шкільному басейні, де учні мали можливість продемонструвати свою силу та спритність, долаючи водні дистанції. Спортивні ігри виявились справжнім святом для малечі. Дитячий гамір, цікаві забави та позитивні емоції – дітям «веселі старти» припали до душі!

  

    У рамках Тижня початкової школи в ліцеї відбувся День батьківського самоврядування. Батьки мали можливість виступити в ролі педагогів, відчувши на собі всі переваги й недоліки вчительської професії. У педагогів перевтілилися лікарі, підприємці, менеджери, продавці та представники інших професій. Мами й татусі працювали у класах, де навчаються їхні діти. Цього дня вони пояснювали учням новий матеріал, перевіряли зошити, ставили оцінки, і загалом більше дізналися про шкільне життя своєї малечі. Дітям такий експеримент сподобався, вони відзначають, що це цікаво і нестандартно. 
    Школярі цього дня мали можливість подивитись виставу настільного театру за казкою «Лисичка-сестричка» у виконанні Янєва Олексія (2-В) та Янєва Георгія (6-Б), Максимець Лізи (2-Б) та Анни (3-В). Учнів до прем’єри вистави готували батьки: вчили слова, майстрували декорації та шили ляльки-рукавички. 
     Після завершення запланованих заходів вчителі та батьки зібралися, щоб поділитися враженнями та зробити певні висновки. Загалом мова йшла про складні реалії професійної діяльності вчителя та емоції від пережитого за весь день. Діти теж раділи незвичайним урокам, коли твоя мама – вчитель.
    Долучилися до проведення Тижня початкової школи і вчителі англійської мови, які проводили відкриті уроки. Педагоги мали на меті показати батькам рівень сформованості знань і навичок, а також продемонструвати наполегливість та працелюбність у навчальній діяльності.

         


Всеукраїнський урок добра 

    4 жовтня Благодійний Фонд «Happy Paw» за підтримки Міністерства освіти та науки України та гуманістичного руху «UAnimals» організовує у школах країни «Всеукраїнський урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», приурочений до Всесвітнього дня тварин, який відзначають саме 4 жовтня. До цієї акції долучився й наш шкільний колектив. У ході проведення "уроків доброти" школярі ознайомились із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.

  


Майстер-клас із карвінгу          

    Обрати майбутню професію - справа нелегка не тільки для підлітка, але й для його батьків. Існує страх обрати не те, помилитися, зіпсувати собі життя, не впоратися, зрозуміти, що на практиці все зовсім не так. Для того, щоб зрозуміти, в якому напрямку рухатися, треба знати бодай щось про професії, які розглядаєш як своє майбутнє. І не просто знати, а випробувати їх на практиці. Саме ця важлива мета стала поштовхом до організації та проведення щомісячних тренінгів та майстер-класів із залученням професіоналів своєї справи, представників різноманітних професій. Ініціатором такого задуму став батьківський колектив 8-А класу (кл. кер. Німець Н.Ю.), зокрема голова батьківського комітету Білинська Тетяна, яка організувала першу зустріч учнів із майстринею карвінгу Оксаною Шегедою. Зараз художнє різьблення по овочах і фруктах стало дуже поширеним і дороговартісним задоволенням, а роботи пані Оксани замовляють навіть за межами нашої країни. Вона провела для дітей майстер-клас із карвінгу, плідним результатом якого стала чудова фруктово-овочева композиція. Під керівництвом майстрині учні навчилися вправно володіти інструментами і перетворювати звичайні овочі та фрукти у витвір мистецтва. Знайомство із новою професією дітям сподобалося, адже вона приносить не тільки непоганий прибуток, але й творче задоволення від результатів своєї праці.

  


День захисника Вітчизни

    День захисника Вітчизни – свято, присвячене пошані до минулих і нинішніх військових героїв України, які боролися за її свободу. Це свято є надзвичайно важливим, адже нині українські воїни, ризикуючи своїм життям, відстоюють незалежність та суверенітет України у війні з російським агресором, аби ми жили в мирі і безпеці.
    Напередодні свята класними керівниками було проведено виховні години на тему «Пишаймося своїми захисниками». Почесним гостем виховного заходу у 9-А класі став батько однієї з учениць – учасник АТО. Учні з цікавістю слухали його розповіді, ставили запитання про нелегке військове життя. 
    Працівниками шкільної бібліотеки оформлено книжкову виставку «Щоб ніколи не забути», присвячену річниці подій на Майдані.
    У рамках відзначення Дня захисника Вітчизни учні 5-Г класу (кл. кер. Сугоняк В.Б.) виступили із концертною програмою «Козацькому роду нема переводу», почесними гостями якої стали бійці АТО, вчителі та гості навчального закладу. Школярі своїми виступами віддали шану пам’яті борцям за волю і незалежність України, героям сучасності - учасникам антитерористичної операції на сході України. Воїни були надзвичайно вдячні за увагу до них. У кінці заходу бійці поділилися своїми спогадами: як потрапили на фронт, що їх спонукало піти воювати та власними думками щодо війни. Також розповіли про особливості побуту бійців на фронті, тяжкі будні та труднощі, з якими зіштовхуються кожен день. Зауважили, що війна змінює світогляд, змушує переоцінити ті проблеми, які супроводжують наше мирне життя. Гості заходу мали унікальну можливість почути історії з життя військових із перших вуст. Такі зустрічі вкрай важливі, адже вони підтримують наш дух, відчуття патріотизму та віру у майбутнє. Сподіваємось, що позитивні емоції, які отримали бійці під час концерту, хоч трошечки підбадьорили солдатів та відволікли їх від спогадів про війну. 
    Здоров’я та благодаті Вам, дорогі наші захисники!

   


День учителя 

    З нагоди Дня вчителя в ліцеї відбувся святковий концерт. Вітали педагогічний колектив школи учні 6-Б класу (кл. кер. Соловйова О.Р.). Школярі розважали глядачів дотепними гуморесками, піснями, танцями. До щирих привітань з нагоди свята долучився класний колектив 6-Г класу. Учні змонтували відео, в якому висловили свою подяку педагогічному колективу школи за нелегку працю. У кінці заходу вчителів із професійним святом привітав директор школи Мар'ян Несторович Комарницький. Чудовим подарунком до свята для деяких освітян стали грамоти та листи подяки, отримані із рук керівництва школи, за сумлінну працю та високий професіоналізм у здійсненні своїх обов'язків. Тож ще раз вітаємо наших учителів зі святом, дякуємо їм за знання, мудрість і терпіння! Бажаємо залізної витримки, натхнення, слухняних і вдячних учнів, а найголовніше - здоров'я!

   

 

 

Напишіть нам