З 15 по 19 квітня в нашому ліцеї "Лідер" пройшов Тиждень STEM-освіти. Учні 3-10 класів за підтримки учителів інформатики провели багато цікавого. Що саме? Дивіться у відеоролику за посиланням:
Декада іноземних мов
4 березня розпочалась Декада іноземних мов. Перші цікаві завдання учні побачили на дверях власних кабінетів і гуртом виконували їх.
Використання краєзнавчого матеріалу є елементом швидшого, якіснішого засвоєння іншомовного матеріалу. Воно також сприяє досягненню мети вивчення іноземної мови – оволодіння учнями іншомовною, комунікативною компетенцією. Саме з такою метою було проведено урок у 6-Б класі на тему "10 spring festivals around the world." Учні мали можливість віртуально відвідати різні країни світу та побачити їх традиційні святкування. З величезним задоволенням діти пограли в ігри та презентували свої проєкти.
4 березня учні 1-Б класу виготовляли літери англійського алфавіту. Кольорові, великі та маленькі. Для кожного учня особливі, адже виготовлені власними руками.
Проблема збереження природних ресурсів планети, переробки та повторного використання речей дедалі частіше піднімається людством. Учні 7-А класу говорили про неї англійською. З допомогою вчителів повторили та вивчили відповідну лексику і вже із здобутими знаннями створювали проєкти "Save the planet", які наприкінці уроку захищали.
Свята, які відзначають в Україні та Великобританії, майже однакові, а от традиції - здебільшого різні. Саме такі особливості свят з'ясовували учні 6-В класу. Кожна група створювала проєкт про певне свято, описувала особливості та презентувала однокласникам.
Учні 6-Б класу вдома підшукали цікаву інформацію про кожну з областей України. Вже на уроці розповіли її однокласникам, звертаючи увагу на особливість цього регіону. А тоді намалювали мапу України і наче пазли прикріпили цікаві факти саме в тому місці, де знаходиться певна область. Працювали натхненно, адже "Мапа цікавинок" вийшла справді велика і насичена інформацією.
Сьогодні, 5 березня, учні 9-Б класу провели онлайн екскурсію англомовними країнами для учнів 5-В та 6-Г класів. Старшокласники розповіли цікаві факти про Англію, Шотландію, Уельс, Північну Ірландію, Нову Зеландію, Австралію та Сполучені Штати Америки.
Першокласники вже вивчили літери англійського алфавіту і вже потрошки пишуть їх. Легко запам'ятати написання, коли літеру можна узяти до рук, а коли вона ще й дуже гарна, то ефект удвічі більший. Саме тому в 1-А та 1-В класах домашнім завданням було створити об'ємні літери. Від розмаїття технік та матеріалів розбігались очі і кожна літера була особливою, а найбільше для виконавця. Учні змогли скласти назву нашого ліцею "Leader" - англійською та "Lider" - німецькою мовами. Усі літери можна побачити у фойє ліцею.
Учні 3-А класу вивчали тему "Healthy Food" (здорова їжа). А для кращого закріплення знань готували фруктовий салат. Слова запам'ятались легко, салат готували з азартом, а от споживали його дуже швидко.
Чи задумувалися ви над тим яка різниця між значеннями слів "Job, profession, occupation"? 5 березня учні 7-В класу мали можливість ознайомитися з цими різними поняттями англійською мовою. Крім цього, за допомогою підказок, між командами групи Сіденко З.В. була проведена вікторина "What am I?" на знання професій. Звичайно ж перемогла Дружба та позитивний настрій!
Наші першокласники із задоволенням роблять перші кроки у вивченні іноземної мови. 6 березня учні 1-Б класу разом з своїми вчителями (Фролова О.М., Бляшин В.В.), вивчаючи тему "My body," складали пазли, описували улюблені іграшки, співали пісні та виконували фізкультхвилинку "Head and shoulders," котру обожнюють.
Вибір професії — це важливий крок у доросле життя. В першу чергу – це відповідальність перед батьками, перед суспільством, а найголовніше перед собою. Сьогодні, 6 березня, на уроці англійської мови над цією проблемою розмірковували учні 9-Б класу та ділилися своїми планами на майбутнє з однокласниками та вчителями англійської мови Сіденко З.В. та Фроловою О.М. Під час спілкування було обговорено переваги та недоліки різних професій.
Сьогодні в 3-Д класі вивчали тему "Home, Sweet Home" (рідна домівка) в рамках декади англійської мови. На уроці знайомились із назвами елементів будинку. Для того щоб легше було запам'ятати назви, учні утворили "будинок."
Наближається День святого Патріка, який щорічно святкують в англомовних країнах. Що це за свято, яку історію, традиції і символіку воно має сьогодні в ігровій формі вивчали з учнями 4-А і 4-Г класів. Команди активно змагалися за головний приз- скарби лепреконів.
Метод проектів вважається одним із перспективних видів навчання, тому що він створює умови для творчої самореалізації учнів, підвищує мотивацію для отримання знань. Сьогодні учні 5-В класу провели дослідницько-проектну роботу. Групи учнів презентували свої проекти, а кінцевим продуктом став колективний колаж на тему "English speaking countries."
З 26 січня по 2 лютого в нашому ліцеї пройшли змагання в рамках проєкту "Пліч-о-пліч." Баскетбол, волейбол, спортивне орієнтування та черлідинг - це ті види спорту, які найбільше подобаються дітям.
У змаганнях з баскетболу та волейболу брали участь учні 9-их класів, у змаганнях зі спортивного орієнтування - учні 6-7 класів, черлідинг - 4-6 класи. Переможці шкільної ліги братимуть участь у міському етапі змагань.
День піжам
Брейн-ринг до Дня книги рекордів Гіннеса та Дня наук
Що таке конфлікт?
Правда чи фейк
Пізнавальна екскурсія
З нагоди відзначення дня художника, учні Ужгородського ліцею "Лідер" відвідали Фаховий коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатської академії мистецтв. Учні мали змогу побачити керамічні, скульптурні майстерні, класи рисунку та живопису. Музей коледжу вразив дівчат чудовими дипломними роботами студентів.
Пленер Закарпаття 2023
До Всеукраїнського дня художника Березанич Т.Ю., учителька образотворчого мистецтва, влаштувала #пленерзакарпаття23 із вихованцями гуртка "Юний художник." Діти мали можливість відчути себе справжніми художниками, адже малювали на мольбертах, розкладених в дворі школи. Використовували свої улюблені матеріали. Для когось це гуаш, а хтось обожнює малювати акварельними фарбами. Роботи вихованців вражають реалістичністю, не зважаючи на юний вік художників. А ще усі питають, коли буде наступний пленер, і чекають його з нетерпінням.
День працівника освіти
Майбутнє України за творчими і креативними
Мир багато значить зараз для нас
Наша гостя Тетяна Літераті
В медіатеці відбулась зустріч з успішною журналісткою, дослідницею міста Ужгород, родинних історій знаменитих людей, історичних фактів, які змінили місто, авторкою книги ,,Втрачений Ужгород" Тетяною Літераті. Учні 10-их класів уважно слухали, вгадували будинки та вулиці на світлинах. Тетяна Літераті розповіла багато цікавих фактів про місто, а учні зізнались, що більшість фактів були невідомими для них.
Тиждень безпеки дорожнього руху
До тижня безпеки дорожнього руху представник Управління патрульної поліції у Закарпатській області інспектор Мартин Ольга Ігорівна провела насичене заняття з учнями 5-А класу. Спочатку пояснили та нагадали правила дорожнього руху, а далі на практиці їх повторили. Дітям було цікаво виконувати завдання, адже використовувались зменшені копії дорожніх знаків, які розташували в дворі школи. Також учням нагадали про необхідність носіння світловідбиваючих елементів у темну пору добри.
А от учні 6-Г класу разом із інспекторами зв'язків з громадськістю "залишили" на тротуарі для учасників дорожнього руху інформативні написи. "Візьми дитину за руку", "Велосипедист", "Подивись", "Зніми навушники" — такі звернення тепер побачать ті, хто прямує пішохідними переходами.
Учні 7-Г класу були ознайомлені із флікерами (світловідбивачами) та зрозуміли, чому важливо мати світловідбивні елементи у темну пору доби, будучи пішоходом чи велосипедистом. Адже, якщо на одязі є світловідбивні елементи, то водії можуть завчасно побачити вас на дорозі та уникнути зіткнення. Учні також тренувались як їх правильно одягати, допомагали один одному та виправляли, якщо хтось робив це не правильно.
В рамках Тижня безпеки дорожнього руху старший лейтенант Управління патрульної поліції в Закарпатській області Мартин Ольга Ігорівна нагадала учням 8-А та 8-Г класів правила дорожнього руху. Пригадали правила поведінки і пішоходів, і велосипедистів.
У медіатеці бібліотекарі оформили виставку літератури "Безпечна країна." Учні мали змогу переглянути книжки, трохи почитати та взяти книги, які сподобались додому. Також бібліотекарі проводили інформаційні хвилинки щодо правил поведінки на дорозі, пригадували або вивчали значення дорожніх знаків.
Олімпійський тиждень
Будь-які спортивні тренування розпочинаються з руханки. Тож і ми розпочали Олімпійський тиждень, який проходив з 11 по15 вересня, ранковою руханкою. Виконували її під веселу музику із задоволенням.
Протягом тижня в спортивній залі було проведено ряд естафет, які включали завдання із елементами олімпійських видів спорту та відповідно до віку та можливостей учасників. Такі змагання були проведені серед учнів 2-их, 4-их та 6-их класів. Вони не лише тренують фізичне здоров'я, а й формують вміння працювати в команді. Адже від співпраці і підтримки один одного залежить результат усієї команди.
В рамках Олімпійського тижня були проведені змагання з баскетболу серед хлопців 9-их класів. В запеклій боротьбі перемогла команда учнів 9-Г класу. З чим ми їх вітаємо!
А от найпоширенішим і найдоступнішим видом фізичної активності в світі є біг. Сотні мільйонів бігунів по всіх континентах регулярно виходять на пробіжки. Біг – це найприродніший вид рухомої активності разом із ходьбою. Бігати вміють всі. Це дуже й дуже просто! І це підтвердили учні 7-их класів, котрі взяли участь у змаганнях із бігу серед хлопців та дівчат. Найшвидші посіли призові місця та були нагороджені.
Олімпійський тиждень завершився, а от спортивні звершення для школярів лише розпочинаються.
Цікаві гості у початковій школі
Днями до нашого закладу завітали гості: пожежники та кінологи. Учням показали як працює пожежна машина, а згодом ще й дали "загасити пожежу." Показали муляжі мінно-вибухових пристроїв, розповіли, як діяти, якщо виявили один з них. Найбільше дітей зацікавила робота кінологів та їх чотирилапих друзів. Чітке виконання команд собаками, які не відволікались на шум дітей, зачарує кожного. Не залишили діти без уваги і рятувальне спорядження. Його не тільки показали, а й пояснили, що і коли використовують. А ще рятувальники терпляче відповідали на багато запитань від наших наймолодших учнів.
День знань - 2023
Ось і розпочався новий навчальний рік. Для когось він перший, для інших - останній, а для більшості черговий. Але для кожного особливий. Тішить і той факт, що в нашому ліцеї достатньо місць в укритті для усіх учнів закладу. А ще у нашого закладу нова назва - УЖГОРОДСЬКИЙ ЛІЦЕЙ "ЛІДЕР."
Цього року ми організували акцію "Замість квітів - допомога ЗСУ" - усі кошти, які могли б бути витрачені на квіти, вкидали в скриньку. Далі їх передали військовому з позивним Дядя Вася, який придбав антидрон. Цей пристрій рятує хлопців на передовій від атак дронами.
Тож розпочинаємо новий навчальний рік із новими силами, величезним натхненням та бажанням вчитися.
Останній навчальний день 2022-2023 навчального року
День матері - 2023 року
День квітів
Великодній кошик
Відзначаємо день сміху
1 квітня відзначають день сміху. Ми теж вирішили трохи повеселитись. Учні приходили до школи в одязі, який одягали задом на перед шкереберть. А ще складали навчальне приладдя не в рюкзаки, а в "авоськи," дорожні та спортивні сумки, пакети, плетені кошики. Також дівчатка зробили цікаві та незвичні зачіски.
День поезії
Всесвітній день поезії відзначають 21 березня. В цей день учні 5-11 класів взяли участь у квесті. Завдання були розташовані в коридорах на стендах, а відповіді надсилали у Viber. Підібрати риму, скласти з окремих слів вислів про поезію, прочитати напам'ять вірш та інші цікаві завдання заставили учнів співпрацювати з однокласниками. Одне із завдань передбачало віднайти фото поетів та сфотографуватись, ставши так як вони. Тут учні проявили креативність та залучили класних керівників.
День щастя
Міжнародний день щастя відзначають 20 березня. Цього дня прийнято проводити різноманітні тематичні семінари, конференції, презентації книг про щастя та тренінги, які допоможуть покращити рівень щастя людини у побуті. Ми ж вирішили з’ясувати, що саме робить наших учнів щасливими і попросили їх намалювати це на пазлах. З окремих частинок створили колаж “Щастя — це...”
День казки
20 березня - Всесвітній день казки. Її люблять усі: від маленької дитини до бабусь та дідусів. Кожен знаходить в казках щось особливе. Сьогодні учні 1-В класу мандрували у світ казок. Разом подолали такі станції: "Дидактична гра", "Мега-розмальовка", "Асоціації." Учні ще раз довели, що дуже люблять казки.
Інженерний тиждень - 2023
Інженерний тиждень в школі – це незабутній досвід для учнів. Ця ініціатива підтримується багатьма організаціями, які прагнуть залучити молодь до науки, технологій та інженерії. Інженерний тиждень – це час, коли учні можуть дізнатися більше про сучасні технології та інженерні рішення, які застосовуються в різних галузях. Протягом тижня учні разом з тренерами (Чобаль І.В., Францух В.І.) брали участь у різних інженерних проектах та практичних заняттях. Діти також мали можливість працювати в команді та розвивати свої навички співпраці та креативного мислення. Одним з важливих елементів Інженерного тижня – це створення конкурсів та змагань між учнями. Наприклад, учні створили робота, який має конкурувати з іншими роботами учнів. Це сприяє розвитку конкурентоспроможності та збільшенню мотивації учнів до навчання. Проведення таких конкурсів може сприяти збільшенню інтересу учнів до наукових дисциплін та їх подальшому вибору професії в галузі інженерії. Інженерний тиждень – це чудова ініціатива, яка може допомогти учням та вчителям дізнатися більше про інженерні рішення та сучасні технології. Це також може стати чудовою нагодою для розвитку творчих та інноваційних навичок учнів, підвищення мотивації до навчання та розширення можливостей для майбутнього розвитку.
Святий Миколай завітав до школи
Напередодні Дня святого Миколая, учні 5-А класу (класний керівник Носа Т.В.) показали святкову виставу дітям початкової школи. На сцені були й діти з батьками, і цукерка та іграшки, і Антипко із Прутиком, ну і звичайно Ангели із святим Миколаєм. Також учні 5-А класу посмішили усіх гуморесками, заспівали усі разом пісень. Але найголовніше те, що святий Миколай привітав зі святом і побажав дітям здоров'я, благополуччя та мирного неба.
19 грудня учні 1-Б та 1-В класів урочисто відзначили улюблене свято малечі - Святого Миколая. Напевно, не знайдеться жодної дитини, яка б не знала про цього щедрого Святого. У ніч на 19 грудня він приходить до чемних діток і приносить гостинці.
Завітав Чудотворець і до наших вихованих діток, які старанно готувалися до зустрічі з довгоочікуваним і поважним Гостем!
Щиро вчили і розповідали віршики та співали пісні, а також напередодні старанно писали листа до Святого Миколая. І він нас почув.
Вітаємо усіх вчителів, учнів та їх батьків із прийдешнім Днем святого Миколая!
Правова декада
В рамках правової декади "Я маю право" та до дня Прав Людини було проведено урок-лекцію "Захист прав людини" з учнями 11 класу. Лектором була Гецко Вікторія Василівна, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права УЖНУ, адвокат, яка наводила основні аспекти дотримання прав людини, обговорила з учнями юридичну відповідальність за порушення прав людини на місцевому та міжнародному рівнях. Від учнів прозвучало багато запитань, які стосувались реальних життєвих ситуацій.
В рамках правової декади "Я маю право" з учнями 9-Б класу був проведений лекторій на тему "Що для пересічних громадян є право? Права та обов'язки українців під час воєнного стану", де лектором був наш випускник школи та студент 3 курсу Національного університету «Львівська політехніка», Інституту права, психології та інноваційної освіти (ІППО) - Козлов Владислав. Пізнавальна дискусія з учнями у вигляді гри була проведена на уроці, наведено факти історичної довідки прав людини, обговорено основні зміни до законодавства під час воєнного стану, розв' язували юридичні задачі стосовно адміністративних та кримінальних правопорушень. Учні задавали багато питань щодо юридичних професій, а також вступу на юридичний факультет. Вчитель права Клецко Ю.М. підсумував "Роль законів в житті людини."
Сьогодні, 7 грудня, з учнями 11 класу в рамках правової декади відбулася зустріч з Старшим інспектором Ужгородського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Закарпатський області майором внутрішньої служби Бігарь Олесею Олександрівною, яка спеціалізується на роботі з неповнолітніми особами, що вчинили правопорушення. На уроці учні 11 класу активно дискутували стосовно правопорушення: кримінального та адміністративного. Учням було наведено приклади ситуацій, за які особа, що вчинила правопорушення, буде нести юридичну відповідальність. Вчителем права Клецко Ю.М. був проведений лекторій "Насилля в сім'ї. Основні види покарань в законодавстві України."
В рамках декади правових знань "Я маю право" з учнями 10-Б класу, відбувся ігровий суд на тему: "Розлучення як частина сімейного кодексу. Поділ спільно нажитого майна. Насильство в сім'ї." Учні вдало оперували знаннями з курсу правознавства, трактували статті з сімейного та цивільного кодексів. Учнями було проведено судове засідання з дійовими особами. Були представлені Суддя, Адвокати та свідки справи. Вчитель Клецко Ю.М. дуже вдало підібрав саму ситуацію слідства, яку проводили учні самостійно аналізуючи відповідно до Законодавства України. Учні наводили факти та докази справи, яку розглядали. Цікавинкою уроку було і те що, окремі учні працювали дистанційно перебуваючи вдома через хворобу.
В УЗОШ 20 - ліцеї "Лідер" завітали працівники Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, де провели разом з вчителем правознавства Клецко Ю.М. - правовий брейн-ринг, який відбувся між командами 9-Б та 9-Г класів – «Ліга лиходіїв» та «Свідки Феміди». Гра вийшла захопливою та напруженою. Вона складалася з 7 раундів, кожна правильна відповідь оцінювалася в один бал. Досить важкими питаннями були запитання від вчителя правознавства. Запитання змушували включати мислення та правильно міркувати.
Кожна з команд була гідна перемоги, але інтрига зберігалася до кінця гри. З невеликим відривом вперед вийшла команда «Свідки Феміди». Вітаємо переможців та хочемо зазначити високий рівень знань всіх учасників брейн-рингу!
Надзвичайно цікавий та насичений інтегрований урок з учнями 9-Г та 6-Б класів провели шкільний психолог школи Шварц О.В та вчитель правознавства Клецко Ю.М. Учні працювали за допомогою інтерактивних завдань та командній роботі. Оксана Вікторівна розпочала урок з елементами тренінгу на тему - «Психологія булінгу - закон клаптикової ковдри».
Під час виконання вправ учні з’ясували, які психологічні причини спонукають булера (кривдника), спостерігачів займати саме таку соціальну позицію, розробили рекомендації, як не стати жертвою булінгу. Юрій Миколайович доповнив урок з темою "Булери як протиправна "фігура права." Юридична відповідальність неповнолітніх за вчинення булінгу." Учням було названо розмір штрафів, гарячі лінії та куди звертатися тим, хто став жертвою булінгу. Цінною виявилась не тільки співпраця педагогів, а й учнів різних класів. Адже така робота змусила окремих учнів "вийти із своєї зони комфорту."
Учні закладу завітали до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області. Поліцейські розповіли хлопцям та дівчатам про особливості своєї роботи, показали «в дії» лінію «102», відвідали з ними відомчий музей. На завершення зустрічі на дітей чекав музичний подарунок від оркестру поліції
Для того, щоб детальніше ознайомити школярів із напрямками роботи працівників поліції, ювенали нерідко організовують пізнавальні екскурсії. Одна з таких відбулася 15 грудня у Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області для учнів Ужгородської загальноосвітньої школи №20 – ліцею «Лідер».
Поліцейські розповіли ліцеїстам про алгоритм роботи лінії «102», Ситуаційного центру. Учні ознайомилися з роботою поліцейських різних відділів та відділень поліції. Крім того, діти дізналися про службу деяких із працівників, котрі тепер знаходяться на де окупованих територіях, щоб допомагати місцевим жителям.
Разом із керівником відомчого музею Володимиром Цанько начальник сектору ювенальної поліції Андрій Курта провів для гостей екскурсію відомчим музеєм. Діти дізналися про період створення правоохоронного органу на Закарпатті, почули цікаві історії, що стосувалися гучних розкриттів справ, побачили різноманітні експонати, серед яких і речові докази деяких кримінальних справ.
Спеціальний сюрприз для ліцеїстів організував оркестр поліції Закарпаття. Саме під час екскурсії діти потрапили на планову репетицію. Поліцейські із задоволенням виконали для них музичний подарунок. Виступ був насиченим сучасними естрадними патріотичними піснями та композиціями, серед яких «Червона калина», «Там, біля тополі…», «Горить, палає техніка ворожа…» та інші.
Із позитивними емоціями та враженнями школярі повернулися до шкільних занять та разом із поліцейськими домовилися про продовження подібних екскурсій.
В рамках тижня історії було проведено надзвичайно багато цікавих та пізнавальних заходів.
Вчитель історії Клецко Ю.М. провів урок-бесіда на тему "Клейноди козацької епохи" у 8-А класі. Учні виступали зі своїми доробками, що стосувалися козацької доби. Вели дискусії щодо козацьких клейнодів, обговорювали використання козаками різних видів зброї, побуту та мистецтва на Січі. Також виконували різні ребуси, завдання з картою та згадували цікаві факти епохи Козаччини.
Урок-подорож «Замки та фортеці козацької епохи» було проведено вчителем історії Клецком Ю.М. у 8-В класі. На уроці учні на швидкість виконували завдання, що стосувалися архітектурних пам'яток України козацької доби. Створювали хмаринку слів, розгадували кросворд та презентували фортеці, які відвідували. Учителем було запропоновано скласти практичне заняття за допомогою Google карти: зробити позначки в онлайн додатку стосовно Фортець та замків козацької доби.
Цікавий історичний турнір пройшов і у 7-Б класі "Кращі знавці історії Київської Русі" під керівництвом Маровтій Г.І. Учні відгадували історичні постаті за описом, відповідали на запитання, які стосувались того періоду в історії України.
Також Ганна Іванівна провела інтелектуальну гру "Впізнай гетьмана" в 9-Г класі. Учні за допомогою різноманітних відомостей про історичну постать, а також портретів мали впізнати гетьманів козацької доби.
В учнів 10-Б класу був дуже цікавий урок "Ментальна мапа Української революції 1917-1921 рр. " у вигляді настільної гри, яку запропонував пограти Клецко Ю.М. Поєднання гри та навчання зробило цікавим та захоплюючим урок. Учні були розділені на три команди: "Революціонери" ,"Леді УСС", "Монархісти" Учасники на ігровому полі робили ходи за допомогою кидання кубика і кожна зупинка мала картку із запитанням, що стосувалися подій, постатей та зміни кордонів УНР в ті чи інші роки.
Гру «Юний Історик» провів вчитель історії Клецко Ю.М. з учнями 8-Б класу. Учасники були розділені на дві команди "Січовики" та "Реєстровці". Учні змагалися з таких блоків: Давня історія та кочовики, Русь - Україна, Галицько-Волинська держава, Реформація в Україні, Козацтво. За підсумками гри перемогу здобула команда "Січовиків". Цікавий конкурс був капітанів, які мали дуже швидко скласти хронологічний ланцюжок подій на один з блоків - тем.
Захоплюючий урок-мандрівка "Сім чудес світу" пройшов у 5-Д класі. Шпілька Сергій Михайлович розповів найцікавіші факти про ці пам'ятки архітектури та коли вони були створені.
Клецко Ю.М. провів урок-конференцію з учнями 9-Б класу на тему "Від національного відродження до національної свідомості українців." Говорили про Миколу Костомарова, Тараса Шевченка, а також про Кирило-Мифодіївське братство та Руську трійцю. Учасники конференції відшукали цікаві факти про цей період в історії України, які невідомі були однокласникам.
Цього року відзначають 505-ту річницю Реформації - переламної події в історії Європи, яка торкнулась не лише релігії, але і привнесла зміни у різноманітні сфери суспільного життя, наслідки яких відчуваються і сьогодні. Тож учитель історії Клецко Ю.М. провів з учнями 8-Б класу усний журнал на тему "Реформація, що привнесла Світу, а що змінила"
З Учнями 11 класу провів онлайн-гру "100 облич Української революції 1917-1921 рр." вчитель історії Клецко Ю. М. Під час гри учні виконували завдання на знання історичних постатей та подій, що пов'язані з революційними подіями.
В рамках тижня історії, учні 7-Д класу разом із вчителькою історії Маровтій Г.І., приєдналися до акції «Дякуємо захисникам України за мирне небо» і відвідали поранених військових, які знаходяться на реабілітації в Ужгородській міській клінічній лікарні. Подякували захисникам за мирне небо, пригостили їх різними смаколиками, фруктами. А також подарували їм малюнки.
В рамках тижня початкової школи кожен день проходив під певним гаслом "Я - добродій." Учні 1-Б класу довели на основі українських народних казок, що тварини - наші вірні друзі і до них потрібно проявляти милосердя.
У 4-В класі тема уроку була "Людина починається з добра." Учні мали по два сердечка: на одному писали, яку добру справу планують зробити цього тижня і клеїли на ватман, а на другому - дарували однокласнику, де записували продовження речення "Ти добра людина, бо..."
Учні 3-В класу на уроці української мови розглянули, що означає слово доброта, а також співали пісню Наталії Май «Добрим будь». А після уроків намалювали Дерево доброти з побажаннями для своїх однокласників.
Учні 1-В класу пригадали, що саме означає слово доброта, складали пазли, співали пісні та називали основні правила доброти.
В рамках тижня початкової школи у вівторок був день під гаслом "Я - винахідник" - учні представляли свої винаходи. Гідравлічний маніпулятор, бінокль, хмаринка, що світиться в темряві, моделі ракет та літаків... Учні підійшли творчо до виготовлення робіт, а також цікаво презентували винаходи та моделі.
Середа промайнула під гаслом "Я поліглот!" Учні презентували свої проєкти, розповідали вірші англійською мовою та співали пісні. Здалося наче діти просто розважаються чи граються. Але насправді вони вивчають слова, їх правильну вимову, складають речення, практикуючи різні граматичні конструкції. І роблять учні це легко та із задоволенням.
Четвер пройшов під гаслом "Я спортсмен." Захоплюючі естафети відбулись у спортивній залі. Діти із задоволенням змагались, а дехто ще й перемагав.
П'ятниця - день під гаслом "Я - патріот." Учні декламували вірші про Україну, її природу та українську мову. Кожен учень чи учениця із радістю їх розповідали, щиро та впевнено.
Тиждень безпеки дорожнього руху
З 14 по 20 листопада проходив тиждень безпеки дорожнього руху із загальною темою "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану." Протягом цього часу в нашому закладі проходили різноманітні заходи.
Протягом тижня представники учнівського самоврядування проводили інформаційні хвилинки в початковій школі. На них проговорювали важливість дотримання правил дорожнього руху та носіння світловідбиваючих елементів на одязі. Дівчата запевняли молодших школярів, що завжди дотримуються правил, адже це їх безпека.
В шкільній медіатеці біля книжкової виставки «Безпечна країна» бібліотекарі протягом тижня проводили пізнавальні хвилинки-цікавинки «Подорожі до країни дорожніх знаків». А також учні переглядали відеоролик «Правила дорожнього руху. Безпека на дорогах»
Так вихованці гуртка "Юний художник" малювали на асфальті транспортні засоби, дорожні знаки та розмітку, світлофори. При цьому згадували їх значення, пояснювали правила дорожнього руху.
18 листопада в закладі провели єдиний національний урок на тему «Безпечна дорога додому.» Вчителі підійшли креативно до уроку. В початковій школі було використано більше мультфільмів та запропоновано дітям розфарбувати малюнки, пов'язані із безпекою на дорозі. Також відгадували загадки, створювали плакати, буклети та з'ясовували як правильно мають вчинити в певній дорожній ситуації.
На єдиний національний урок були запрошені представники поліції. Гості розповідали про правила дорожнього руху, наголошували на необхідності їх дотримання, показували справжні дорожні знаки та пояснювали їх значення. А ще з'ясовували чи добре учні запам'ятали усе, що їм розповідали.
Учні 5-11 класів переглядали з класними керівниками відеоролики, в яких, окрім правил безпеки, було зазначено і статистичні дані, що стосуються травмованих і загиблих пішоходів. А в 9-11 класах проговорювали ще й штрафи та покарання за порушення правил дорожнього руху.
А ще усі учні школи знають, чому так важливо носити на одязі в темну пору доби світловідбиваючі елементи. Особливо актуально це в умовах воєнного стану, адже вуличне освітлення дуже часто вимкнене. А дехто з учні вже й похвалився наявними світловідбиваючими елементами: жилеткою, флікерами, брелоками, елементами одягу чи портфеля
Учні 5-В класу разом з класним керівником Вачілею О.М. виготовили для своїх рюкзаків брелки. Прикраси мають і практичне, і естетичне значення. Адже виготовляли їх із світловідбиваючих стрічок, які зроблять дітей помітними на дорозі, та з жовтоблакитними елементами, які гарно доповнили кожен брелок
День матері
Щороку навесні в Україні відзначається день матері – одне з головних родинних свят, присвячене найріднішій жінці в житті кожної людини. Подібні дні відзначаються у всьому світі вже понад 100 років. Так, у США День матері отримав офіційний статус ще в 1914 році. В незалежній Україні День матері було встановлено указом президента України в 1999 році. Цей день – чудовий привід приділити увагу матерям, висловити їм теплі почуття і підкреслити їх величезну роль в будь-якій сім'ї.
В Україні День матері відзначається у другу неділю травня. Цього року воно припадає на 10 травня. Міжнародний день матері сьогодні відзначається більш ніж у 40 країнах світу, хоча дата свята в різних країнах відрізняється. У більшості випадків, День матері відзначають навесні, в період з березня по травень.
Тож учні 5-В класу вітають усіх чиє ім'я "МАМА."
7 квітня - День здоров'я
День снігу
У гості завітав Святий Миколай
19 грудня відзначається День Святого Миколая - одне з найважливіших церковних свят. Микола Чудотворець прославився, як захисник знедолених, хворих і нужденних. Здавна Миколі молилися землероби, скотарі і рибалки, останніх, до речі, він захищав від небезпек на воді.
Напередодні Дня Святого Миколая учні початкової школи танцювали та співали на подвір'ї. І на цей веселий спів завітав справжнісінький Святий Миколай. Чудотворець привітав діток із святом, влаштував рухливий флешмоб, послухав ще пісні від учнів початкової школи, а потім дам вказівку своїм помічникам роздати подаруночки. А сам пішов вітати зі святом інших діток.
Новорічні композиції
Протягом тижня, з 6 по 10 грудня, в закладі відбулась виставка новорічних композицій. Кожен виріб був цікавим та особливим. Діти створювали найрізноманітніші композиції. Ялинки були створені з гілочок, тканини, шишечок, іграшок та навіть із ракушок та бісеру. Було дуже багато віночків, які після виставки прикрасили двері кожного класу. Учні початкової школи створювали групові композиції. Був справжній камін, чарівна Пані Зима, колаж із годинником, на якому майже дванадцята. Також учні нашого закладу малювали зимові пейзажі та випалювали їх на дереві. Деякі композиції підсвічувалися. Одні - свічками, інші - невеличкими гирляндами чи лампочками.
Як правильно сортувати сміття?
Безпечна дорога додому
День здоров'я - 2021
Сьогодні в спортивній залі вчителі фізичного виховання та педагоги-організатори провели естафети "Гумор важливий і в спорті" для учнів 5-их та 7-их класів. Завдання були не тільки на швидкість, а й на логіку та ккреативність. Ну й звичайно в кожному завдінні були гумористичні моменти. Після естафет бажаючі погрли у волейбол. Також вчителі "Основ медичних знань розповіли присутнім про правила надання першої домедичної допомоги, показали як правильно робити непрямий масаж серця. Майже усі ще спробували зробити такий масаж манекену.
Тиждень безпеки життєдіяльності
З 18 по 23 жовтня проходив тиждень безпеки життєдіяльності. До цього тижня учні 5-9 класів підготували стіннівки на теми "Безпека на дорозі" та "Здоровий спосіб життя." Для учнів 9-А класу вчителі основ медичних знань провели тренінг із надання першої домедичної допомоги. Особливу увагу звернули на те, що робити, коли в людини перелом. Подібний тренінг провели для учнів 8-их класів. Учні 5-их класів зустрічались із представниками патрульної поліції, які розповідали про правила поведінки на дорозі. Учні 6-их класів створювали листівки на тему "Бережи природу"
Гарно-Fest - 2021
Сьогодні, 22 жовтня, відбулася щорічна виставка дарів осені "Гарно-Fest." Кумедні овочеві звірята прокрались на столи, годинник із гарбуза та баклажану вів відлік часу, напевно до Нового року, овочеві машини їздили, а також були цікаві композицїі на осінню тематику. Дякуємо учням, які долучились до цього свя осінніх дарів, а також їх батькам за допомогу у створенні композицій.
Тиждень початкової школи - 2021
З 18 по 22 жовтня проходив тиждень початкової школи з Фіксиками "Досліджуємо навколишній світ!" Так понеділок був присвячений темі "Способи пізнання." Говорили про те, як робляться винаходи та відкриття, а також переглядали мультфільм про Фіксиків.
У вівторок тема дня була "Ми - дослідники, ми - винахідники." Тому у фойє початкової школи учні могли виставити роботи "Винаходи власноруч." Учні 1-4 класів представляли виготовлені моделі машин, будинків, молекул різних елементів тощо. На виставці багато було діючих рухливих експонатів, які цікавили найбільше. Одні представляли свої роботи і багато розповідали, показували, що і як працює. Інші розглядали, запитували, набирались досвіду та вже придумали, що зроблять наступного разу.
У середу учні початкової школи "подорожували" різними країнами. Створювали лепбуки про державу, в якій хотіли б побувати. Лепбуки розповідали про мову країни, її традиції, особливості одягу та архітектурні та природні пам'ятки.
У четвер відбулася виставка дарів осені "Ходить гарбуз по городу." Цього року були ляльки Барбі в осінньому платті, каштанові равлики на перегонах, Міньйони та різноманітні звірі зроблені із овочів та фруктів. Учні з цікавістю розглядали роботи інших та хвалились своїми.
Тиждень початкової школи завершився надзвичайно яскраво, тому що було оголошено конкурс на кращий костюм казкового персонажу. Кого тільки не виявилося серед учнів. Це були феї, гноми, динозаври, єдинороги, зайчики та ведмеді. Також були головні герої мультфільмів та фільмів про Гаррі Поттера, Залізну людину, Леді Баг, Людину Павука, Губку Боба та інших. Переможців оголосимо і нагородимо завтра, оскільки одразу обрати найкращого не можливо.
Правила дорожнього руху розповідали учням 1-Д класу
Методичне об’єднання спільноти вчителів української мови та літератури
26 жовтня педагогами УЗОШ І-ІІІ ст. 20 - ліцею «Лідер» було проведено методичне об’єднання спільноти вчителів української мови та літератури на тему «Формування читацької компетентності й медіаграмотності на уроках української мови й літератури» в онлайн-форматі.
Ірина Даньків, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Ужгорода, привітала присутніх, закцентувала на важливості означеної проблеми. До її слів приєдналася голова міської спільноти вчителів української мови та літератури Вікторія Чобаня.
Модератором зустрічі виступила Лариса Гричка – заступник директора з навчально-виховної роботи, учителька української мови та літератури ліцею «Лідер».
Під час методичного об’єднання вчителі-філологи УЗОШ №20 поділились досвідом практичного впровадження в роботі власних напрацювань з читацької компетентності, медіаграмотності та критичного мислення.
Зокрема, Василина Сугоняк доповіла на тему «Опанування когнітивних читацьких операцій при роботі з текстами різної функціональної спрямованості (за результатами досліджень PISA)». У своїй презентації використала стрічку новин різних телеканалів як елемент структури уроку української мови.
Оксана Тимчик поділилася матеріалами проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» та власними доробками щодо використання медіатекстів на уроках української мови, їх аналізу та редагування, висвітливши тему «Робота з медіатекстом на уроках української мови й літератури для розвитку критичного мислення школярів. Практичний аспект».
Оксана Белей продемонструвала компетентнісно орієнтовані завдання для роботи з художніми текстами на прикладі романів «Місто» В. Підмогильного та «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» П. Мирного та І. Білика. Учителька поділилася методами роботи на уроках української літератури, дослідивши проблемне питання «Практичні рекомендації щодо перевірки та оцінювання читацької компетентності».
Про медіаосвіту в позаурочній діяльності школярів УЗОШ №20 – ліцею «Лідер» розповіла Олександра Завадяк – керівник гуртка «Дебати» та кіноклубу правової кінопросвіти «Docudays UA». Доповідачка наголосила на важливості формування критичного мислення в школярів, уміння аргументувати свою думку, відстоювати власну позицію та не піддаватися маніпулятивним впливам.
Завершила методичне об’єднання кандидат педагогічних наук, учителька української мови та літератури ліцею «Лідер» Тетяна Хома. Свій виступ присвятила питанню «Формування текстотворчих умінь на уроках української мови в закладі загальної середньої освіти». Зокрема, запропонувала колегам-філологам низку методів та практичних прийомів, необхідних для роботи з учнями.
День працівника освіти - 2021
День народження смайлика
У цьому році традиційному і такому вже звичному смайлику з дужок і крапок виповнюється вже 31 рік! Спілкуючись в Інтернеті, ми щодня використовуємо смайлики для висловлення свого настрою.
Перші смайлики з’явилися ще раніше, не в Інтернеті. В США в грудні 1963 року художник Харві Белл, з нагоди злиття двох страхових компаній в одну корпорацію State Mutual Life Assurance Cos. of America намалював першу бадьору усміхнену пику, яку розмістили на значках співробітників компанії.
Перший смайлик в Інтернеті з’явився 19 вересня 1982, його винахідник – Скотт Фалман (Scott E. Fahlman) професор приватного Університету Карнегі-Меллона.
Останнім часом текстові смайлики поступово відходять у минуле, а їм на зміну приходять графічні – прикольні картинки, що зображують особи, предмети, знаки, дії.
Учні нашого закладу теж долучились до святкувань Дня народження смайлика. Усі бажаючі могли намалювати свого смайлика та проявити креативність. Цікавими смайлики виходили в учнів початкової школи, які не тільки малювали, а й створювали їх із фетр , тканини чи пластиліну. А також вже друий рік поспіль з'являються смайлики в захисних масках.
А на перервах ми влаштували справжній танцювальний флешмоб. Пісні та рухи підбирали учні 11, 9-А та 5-Б класів. А вже потім усі веселились під музику так як того бажали. Хороший настрій був у всіх.
Смайлик допомагає нам відобразити свої емоції в текстових повідомлення. Віримо, що він й надалі радуватиме нас та змінюватиметься відповідно до вимог часу.
Олімпійський тиждень - 2021
Олімпійський тиждень - 2021 пройшов з 6 по 10 вересня. Протягом тижня в закладі проходили найрізномінітніші спортивні і не тільки заходи. Вже в понеділок була оформлена фотозона "Олімпійський тиждень", біля якої фотографувалися учні із своїми грамотами та кубками.
Для початкової школи організували ранкову зарядку, яку проводила Роман Н.О., вчитель фізичного виховання. Розминка проходила під музичний супровід. Дітям так сподобалось, що ми вирішили проводити її щодня.
Класні керівники провели протягом тижня години спілкування на тему "Олімпійські ігри" або "Ми крокуємо до мети." Говорили на цих годинах про Олімпійські ігри, про значення кольорів на емблемі та про перші кроки учнів у спорті. Бажаючі могли принести свої грамоти та кубки і розповісти про досягнення різноманітних видах спорту.
Також вчителі фізичної культури провели ряд турнірів із волейболу, футболу, баскетболу.
День знань - 2021
Перший дзвінок і початок нового навчального року - це свято вчителів, учнів та батьків. Цей день наповнений новими почуттями та знайомствами, щирими посмішками та побажаннями, сподіваннями та мріями.
2021-2022 навчальний рік розпочався в нашому закладі особливо з декількох причин. Перша особливість на святі були лише учні 1, 2, 10 та 11 класи. Усі інші відзначали початок навчального року в довільному форматі. Одні класи поїхали на екскурсію, інші влаштували піцерію "Моє літо" в класі, а деякі пішли на квест "Моє місто."
Друга особливість: на Святі з'явилася Зла Чаклунка Країни Знань, котра влаштувала безлад та вкрала дзвоники. Вона доводила учням, що до школи ходити не варто. Але учні не здавались і тоді Зла Чаклунка погодилась віддати дзвоники, якщо учні виконають складні завдання. І ось школярі справились із завданнями. Довелось розчарованій Чаклунці повернути дзвоники, які й сповістили про початок навчального року.
Третя особливість: акція "Подаруй диття замість квітів." Педагоги, учні та їх батьки долучились до цієї ініціативи і разом ми зібрали та перерахували 46959,00 грн. на рахунок батьків Павлика Мотички.
Тож вітаємо всіх із початком нового навчального року. Бажаємо усього найкращого, міцного здоров'я, натхнення. Не бійтеся труднощів, вірте в себе, прагніть до знань - і у Вас, ми віримо, все вийде!
Вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту
Ось і настав, мабуть, один з найважливіших днів в житті одинадцятикласників – випускний. Стільки стежок протоптано навколо школи, і стільки доріг відкривається в нове життя. Сподіваємося, що Ви завжди будуте з теплотою згадувати шкільні роки, шкільних друзів і, звичайно ж, вчителів, які дали Вам такий важливий поштовх у життя, вклавши саме цінне і потрібне.
29 червня відбулося урочисте вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту. Цього року свідоцтва отримали 29 випускників. Серед них семеро з відзнакою. На урочистому святі директор, його заступники та вчителі щиро бажали успіхів нашим випускникам. Випускники вирішили востаннє в стінах рідної школи заспівати пісню та станцювати прощальний вальс. Штелиха Марина Петрівна, класний керівник випускників, підготувала сюрприз для учнів - пісню про них, а учні в свою чергу - вірш про свою вчительку.
2 липня на площі Народній відбулось загальноміське свято нагородження золотими та срібними медалями випускників закладів освіти міста Ужгорода. Привітали випускників та побажали їм нових досягнень у дорослому життіміський голова Богдан Андріїв, начальниця управління освіти Наталія Мухомедьянова.
Фото із сторінки Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка в мережі Facebook
Випускники 9-их класів отримали свій перший документ про освіту
Днями учні 9-их класів отримали свій перший документ про освіту - свідоцтво про здобуття повної загальної освіти. Одні сміливо зроблять крок за поріг школи і продовжать навчання у технікумах чи коледжах. Інші спробують вступити до 10 класу нашого ліцею. Усім бажаємо успіхів при вступі, незалежно від вибору.
Маленькі випускники
Закінчення 4 класу - важливий і хвилюючий етап в житті маленьких школярів. Вони прощаються зі своєю першою вчителькою, яка навчала їх протягом 4 років і проводила з ними найбільше часу в школі. З нового навчального року сьогоднішніх випускників початкової школи чекає багато нового: кабінет, вчителі, предмети... Але це вже буде інша історія.
Останній дзвоник 2020-2021 навчального року
2020-2021 навчальний рік вніс багато змін у звичне шкільне життя. Це і обов'якове носіння медичних масок, й відвідування школи через день, і перехід на дистанційне навчання, а потім знову на очне, і перенесення весняних канікул, і зміна структури навчального року, і продовження до 8 червні, та й заборона будь-яких масових заходів...
Та незважаючи ні на що ми вчилися, прагнули до знань та живого спілкування один з одним, проводили заходи індивідуально по класах, монтували цікаві відео із відзнятих вдома коротеньких "відосиків."
Не виняток і цьогорічне свято Останнього дзвоника. По шкільному радіо прозвучало привітання від директора школи. А останній дзвоник пролунав у кожному класі. Дзвонили учені 10 класу Гладиш Микола та 1-А класу Гладиш Марія, заходячи до кожного кабінету в школі.
ЇЇ величність "Талант"
В нашому закладі функціонує багато гуртків, відвідуючи котрі діти можуть розвивати свої таланти. Це "Юний художник," "Умілі руки," "Хоровий спів," "Хореографія," "Юний технік" та гуртки спортивного спрямування. Нажаль, цього року можливостей показати свої таланти було мало. Але концерт-звіт, який пройшов 4 червня, з лишком перекрив цю нестачу.
Виступали на "сцені" перед школою колектив "Лідер-Денс" (молодша, середня, старша групи та основний склад), вихованці гуртків "Хоровий спів," "Джура" та "Кіокушин-карате." Учасники - учні від 1 по 10 клас, іноді одні й ті ж діти відвідують одразу 2 гуртки. Кожен вихід на сцену зустрічали бурхливими оплесками глядачі.
Свято першокласника
Сьогодні, 4 червня, учні 1-В класу святкували завершення 1 року навчання. Дітки розказали своїм батькам все, що навчились за цей рік. Вірші та пісні лунали весело та щиро, а смішинки від першокласників розвеселили всіх. Також батьки отримали нагороду "Найкращі батьки," а учні - "Свідоцтва першокласників." Далі були змагання між командами. А на завершення батьки подарували тортик та піньяту у вигляді одиниці, яку розбивали вже надворі.
Тиждень безпеки дорожнього руху
Із 17 по 21 травня в закладі проходив Тиждень безпеки дорожнього руху, протягом якого з учнями повторили правила дорожнього руху. Повторювали як працівники закладу, так і запрошені гості.
Класні керівники провели уроки присвячені безпеці дорожнього руху. працівники шкільної бібліотеки підготували книжкову виставку відповідної тематики. Тож учні під час перерви чи на групі продовженого дня заходили й читали. Також бібліотекар Кравець Ірина Богданівна провела ряд зустрічей в бібліотеці, під час якої повторювали правила переходу та значення світлофору при переході вулиць.
А запросили ми представників патрульної поліції. Вони провели виховну бесіду з учнями 5-их класів, під час якої обговорювали не тільки правила дорожнього руху. А вже на шкільному подвір'ї біля патрульної машини говорили з першокласниками. Хоча достеменно не відомо, чи чули діти дорослих... Більше вражала машина, до якої можна було доторкнутись.
День Європи в нашому закладі
Завтра, 15 травня, відзначають День Європи в Україні. Тож ми вирішили відзначити цей день і в школі. Підготовка розпочалась ще тиждень тому: жеребкуванням між учнями 5-11 класів. Обирали країну, яку будуть представляти. Усі підготували інформаційний плакат про країну, виставку, на якій були представлені національні страви та напої, предмети побуту, магнітики країн. А на сцені відбувався «Парад країн.» Кожен клас-країна вітався мовою обраної країни та розповідав окремі факти про неї. Найкреативніші одягнулися в національні костюми.
Учні початкової проводили заходи в класах. Деякі класи говорили про одну країну Євросоюзу, інші про усі. Були й уроки-подорожі до країн Євросоюзу.
День матері
Щороку навесні в Україні відзначається день матері – одне з головних родинних свят, присвячене найріднішій жінці в житті кожної людини. Подібні дні відзначаються у всьому світі вже понад 100 років. Так, у США День матері отримав офіційний статус ще в 1914 році. В незалежній Україні День матері було встановлено указом президента України в 1999 році. Цей день – чудовий привід приділити увагу матерям, висловити їм теплі почуття і підкреслити їх величезну роль в будь-якій сім'ї.
В Україні День матері відзначається у другу неділю травня. Цього року воно припадає на 10 травня. Міжнародний день матері сьогодні відзначається більш ніж у 40 країнах світу, хоча дата свята в різних країнах відрізняється. У більшості випадків, День матері відзначають навесні, в період з березня по травень.
Справжнє свято мами створили учні 5-Г класу для найрідніших. Діти щиро дякували матусям, співали пісні та трохи щартували. Танцювальний колектив "Лідер Денс" та вихованці гуртка "Хоровий спів" також приєдналися до привітань.
День цивільного захисту
6 травня 2021 року відбувся день цивільного захисту. Тема години класного керівника: "Правила поведінки та дії під час викиду в атмосферу отруйних речовин." Класні керівники розповіли учням про правила поведінки, як варто себе поводити, що не можна робити ні в якому разі. В кінці уроку пролунали три довгі дзвінки, які сповіщають про евакуацію учнів та працівників закладу. Тренування пройшли успішно!
26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
У 8-Г класі відбулася виховна година, присвячена 35-ій річниці Чорнобильської катастрофи. Учні переглянули мультфільм "Місто-привид" проєкту "Книга-мандрівка" та трейлер серіалу "Чорнобиль". Обговорили причини, наслідки ЧАЕС та майбутнє Чорнобильської зони.
Фестиваль квітів - 2021
Весна... Пора, коли усе навколо квітне. Тому ми вирішили провести "Фестиваль квітів - 2021." протягом тижня в закладі багато заходів було пов'язано із квітами. Розпочалося дійство у понеділок. В цей день ми прикрашали все квітами. У фойє було оформлено фотозону, біля якої фотографувалися з великим задоволенням. Також була виставка картин талановитого художника Петра Свалявчика, який є власником одноіменної художньої студії. а бібліотекарі представили увазі літературу про квіти: як наукову, так і художню.
У вівторок усі бажаючі могли прийти в одязі з елементами квітів. Це могли бути віночки, заколочки, бутоньєрки, а також одяг із квітковим принтом. Недарма кажуть: "Діти - це наші квіти." цього дня були блузки із квітковим принтом, вишиванки та віночки, заколочки та обручі, бутоньоєрки штучні та із живих квітів. Але найбільше вразили дівчатка з початкової школи, які прийшли у платтях, виготовлених мамами спеціально для свята.
Середа - день майстер-класів та цікавих елементів уроку, пов'язаних із квітами. Так у 4-Г класі писали графічний диктант, в результат - тюльпан, який розфарбували. В 3-Б класі хором розповідали вірш "Чорнобривці" М.Сингаївського. У шкільній бібліотеці вчитель образотворчого мистецтва Березанич Тетяна Юріївна навчала вихованців гуртка малювати квіти. А на площі перед школою відбувся наймасовіший захід. Це був майстер-клас від Петра Свалявчика. Малювали олівцями на мольбертах або крейдою на бруківці. Художник підказував, трохи допомагав, дуже хвалив роботи, але не нав'язував свої ідеї. Петро Свалявчик дозволив творити в своє задоволення. Долучалися і вчителі закладу.
22 квітня відзначають Міжнародний день Землі. Саме в цей день учні закладу розповідали про найкоштовніші прикраси нашої планети - квіти. Учні 1-4 класів створювали лепбуки про будь-які квіти, учні 5-11 класів - створювали стінгазети про 1 квітку на вибір.
Протягом тижня проходили й такі заходи, які не були прив'язані до певного дня. Наприклад, на уроках музичного мистецтва Маргарита Миколаївна розучувала пісні про квіти. Також протягом тижня висаджували квіти на пришкільних клумбах.
Завершити "Фестиваль квітів - 2021" вирішили виставкою, об'єднавши квіти та писанки. Дві великі перерви учні та педагоги мали змогу насолоджуватися справжніми витворами мистецтва, польотом фантазії учнів та їх батьків. Інколи із звичних і доступних кожному матеріалів створювалися чудові роботи. Найкращі роботи, з дозволу власників, ми виставили у вітрині центрального входу в заклад.
Щиро дякуємо організаторам фестивалю, учням, їх батькам, вчителям, які взяли участь. Окремо хочеться подякувати Петру Свалявчику за виставку та майстер-клас. А також Горняк Марині, мамі учениці 5-В класу, яка надала чудові об'ємні квіти для оформлення.
Зустрінемось через рік!
Додавати та віднімати можна весело
Додавати та віднімати з переходом через десяток... Звучить не надто цікаво та захоплююче. Чи не так?
Але Казінцева Марина Миколаївна, вчитель 1-В класу, змогла перетворити ці нудні вирази на цікаві завдання. В класі з'явилися "магазини," в яких продавалися іграшки, цукерки, соки, фрукти, канцелярське приладдя та елементи конструктора Lego. Учні отримали "гроші," які потрібно було порахувати (от і маєте додавання). Обрали 4 продавців, а усі інші були покупцями. покупці підходили обирали товар та купували його. Іноді продавцям доводилося давати решту (а тут вже віднімання).
На уроці все було як в житті. Справжні черги, в яких чулося: "Ну скільки можна обирати?" та "Хто крайній?" Ввічливі продавці, які рекламували власний товар. Тож урок вийшов трохи шумним, але надзвичайно цікавим.
Міжнародний день космонавтики
12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі"Восток" з космодрому "Байконур" вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин. В цей же день, але вже у 1981 році стартував перший пілотований політ за американською програмою "Шаттл". Саме тому ООН встановила, що в 12 квітня - Міжнародний день польоту людини в космос або Міжнародний день космонавтики.
Учні 3-А класу протягом двох днів творили. В понеділок створювали макети ракет, а вже у вівторок писали твори про свої космічні кораблі. Два дні в класі учні почували себе космонавтами, адже навіть оформлення класного приміщення було на космічну тематику.
Міжнародний день дитячої книги
2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане 1967 року рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги (IBBY-International Board on Books for Young People). А дата була обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен (1805-1875). Тож, відзначаючи цю подію, ми згадуємо всі чудові твори цього дивовижного митця й оцінюємо подальші старання його послідовників. А також розуміємо, яке місце сьогодні посідає книга у вихованні та розвитку дітей.
З нагоди цього свята юні читачі 2-В класу розповіли про свої найулюбленіші дитячі книжечки, які неодноразово перечитують.
До Дня народження Ліни Костенко
Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930р. в родині вчителів. У 1936p. родина перебралася до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу. Після закінчення середньої школи молода поетеса навчається в Київському педінституті, а згодом — у Московському літературному інституті ім. О. М. Горького, який закінчила 1956р. Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 50—60-х років.
Книги Л. Костенко «Над берегами вічної ріки» (1977), «Маруся Чурай» (1979), «Неповторність» (1980) стали небуденними явищами сучасної української поезії, явищами, які помітно впливають на весь її дальший розвиток.
Творчий розвиток Ліни Костенко — поетеси гострої думки і палкого темпераменту — не був позбавлений ускладнюючих моментів. Обмеження свободи творчої думки, різні «опали» в часи застою призвели до того, що досить тривалий час вірші Л. Костенко практично не потрапляли до друку. Та саме в ті роки поетеса, незважаючи ні на що, посилено працювала, крім ліричних жанрів, над своїм найвидатнішим досьогодні твором — романом у віршах «Маруся Чурай», за який вона в 1987p. була удостоєна Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка.
Перу поетеси належать також збірка поезій «Сад нетанучих скульптур» (1987) та збірка віршів для дітей «Бузиновий цар» (1987). Живе та працює Ліна Костенко в Києві.
До Дня нароження відомої поетеси учні 6-Г класу підготувалися завчасно. Вони встигли ще до карантину відзняти відео-декламацію вірша "Крила" Ліни Костенко.
До річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка
До 207-ої річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка в закладі відбулося ряд заходів. Так учні 1-А та 2-Г класів виготовляли книжечку про сім'ю поета. Учні проявили усі свої творчі навики. Учні 1-В класу декламували вірші. Артем Бобок розповідав вірш сам, а інші учні - групами. Роман Валерія, учениця 2-В класу також декламувала вірш Тараса Григоровича, хоч і знаходилась на самоізоляції.
Учні 7-А класу малювали Т.Г.Шевченка, надаючи йому вигляд сучасної людини. То Тарас Григорович тримає в руках телефон і робить селфі, то одягнений як людина сучасності. Учні 9-Б класу декламували уривки із поеми "Сон" Т.Г.Шевченка.
Учні 8-Г класу підготували відео-декламацію поезії Максима Рильського "Шевченко".
Також учні 6-Г класу декламували вірш "Думка" Т.Г. Шевченка.
Заходи до 150 річниці від Дня народження Лесі Українки
25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) - видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.
Учні 5-Б класу з класним керівником Івандель Т.М. та вчителем української мови та літератури Белей О.М. створювали "Плакат співпраці." Кожен учень отрмав частину малюнка, яку мали розфарбувати. Вже, коли частинки розфарбовані, їх склеювали, формуючи плакат.
Мороз М.М., вчитель музичного мистецтва, провеле надзвичайно цікавий урок мистецтва в 6-Б класі. Під час уроку Маргарита Миколаївна розповіла про те, що Леся Українка грала на фортепіано та бандурі, любила музику. На початку уроку учні розгадували кросворд, допомагали й гості уроку. Також на урок вчитель запросила рідну сестру, з якою заспівала пісню за словами вірша поетеси. А учні співали вірш Лесі Українки під сучасну музику.
Найактивніші заповинили анкету "Знайомтесь це...", в якій розповідали про себе та поетесу. Таким чином учні повторили життєвий шлях Лесі Українки.
Учителі української мови та літератури нашого закладу взяли участь в естафеті "Живе слово Лесі."
День св. Валентина
Вперше за останні 3 роки ми святкуємо День св. Валентина не на карантині. Саме тому учнівським самоврядуванням було вирішено створити фотозону у фойє закладу, яка сподобалася не тільки учням, а й вчителям.
Також Ковач Олександра (учениця 6-Б класу) виготовила скриньку для валентинок. Ця скринька протягом тижня знаходилася в коридорі і всі бажаючі могли вкинути валентинку. Обов'язковою умовою було: підписати кому адресується листівка. Тож в понеділок, 15 лютого, наша маленька Валентинка роздала усі підписані валентинки. Нажаль були 2 не підписані: ні кому, ні від кого не було написано.
Тиждень іноземних мов
Протягом минулого тижня в закладі пройшов тиждень іноземних мов. Діти брали участь у квестах, вікторинах "Неймовірна англійська", інтелектуальних іграх "Англомовні та німецькомовні країни." Учні розгадували ребуси, кросворди, які були заховані в QR кодах. На перервах по шкільному радіо лунала музика англійською мовою. Увесь тиждень був присвячений темі кохання, адже в кінці тижня свякували День св. Валентина. Тому одним із завдань в початковій школі було створити валентинку на англійській мові.
Інженерний тиждень-2021
Сьогодні, 1 лютого, в нашому закладі стартував Інженерний тиждень. Перший «Інженерний тиждень», заявки на участь в якому подала 751 школа, було проведено в січні 2020 року. Команда однодумців розробила детальні методичні рекомендації з організації та проведення Тижня, а також комплекти інженерних завдань, челенджів й уроків з винахідництва для учнів молодшої, середньої та старшої школи. цього року темою "Інженерного тижня" обрали Problem solving. Також "за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», цього разу Інженерний тиждень став інклюзивним."
Першими в цьому році були учні 8-Б класу, які створювали суперкар. Ця машина приводиться в рух за допомогою сили пружності. Урок пройшов весело, адже учням створювати самостійно машини, які рухаються.
Учні 8-их класів проводили досліди із кістками, створювали макет вуха та голосових зв'язок. Перша група одну кістку підпалювала, а другу - вкинули у оцет. Друга група створила макет вуха, де за допомогою води було "видно" звук. Третя група створила макети голосових зв'язок чоловіка та жінки.
Учні 6-их класів залишилися після уроків, щоб створити літачок, який летить дуже далеко. Створивши макет, влаштували справжнісінькі змагання.
Цанько Андрій, учень 8-Б класу самостійно вдома виготовив пристрій для електролізу і добував водень. Цей процес показав однокласникам на уроці хімії.
Учні 6-Б та 1-В класів проводили експеримент із "бактеріями." Діти намалювали на листочку бактерії, потім вклали листочок у пакет і налили в нього воду. І бактерії зникли.
Учні 7-их класів на уроках хімії виготовляли захисні маски та антисептик для рук із підручних засобів.
Але, напевно, найбільше задоволення від "Інженерного тижня" отримали учні початкової школи. Вони створювали найрізноманітніші пристрої та макети. Адже цікаво створити щось таке, що потім буде рухатись, або пояснювати з чого складаються ті або інші предмети. Учні початкової школи разом із класними керівниками створили цілу виставку цікавих робіт.
Свято св. Миколая
Сьогодні, 18 грудня, в нашому закладі відбулося свято до Дня святого Миколая, яке підготували учні 5-А класу разом із класним керівником Шуллою Т.А. Чудові костюми доповнювали неперевершений виступ дітей. Кожен з них зіграв свою роль на відмінно, дуже гарно і впевнено передали характер та емоції персонажів. Також хотілося б надовго запам'ятати виступ ангелів. Адже вони станцювали так, наче й справді спустилися з небес.
Тиждень початкової школи
З 19 по 23 жовтня в закладі пройшов тиждень початкової школи. Цього року вирішили його присвятити екологічному вихованню. Говорили про приручених домашніх тварин, чому вони залишаються без догляду та як цього уникнути. Протягом тижня учні початкової школи збирали корм для тварин, які перебувають у притулку ВО "Барбос." Сабадош Анна Іванівна голова ГО "Зелений Варош"провела еко-уроки, на яких говорили про необхідність сортування сміття та як це робити. В п’ятницю учні початкової школи разом із класними керівниками долучилися до акції "Озеленення України". Садили дерева в дворі школи.
Тож протягом тижня учні дізналися багато цікавого та озеленили подвір’я школи.
Програма FIRST LEGO League буде впроваджуватися в нашому закладі
Class Pack 2020 від Благодійного Фонду LEGO Foundation та організації FIRST ще минулого року оголосили конкурс на отримання гранту. З поміж 1167 заявок на та після декількох місяців ретельного та складного відбору, особистих співбесід, як дистанційно, так і у Києві, обрали 10 фіналістів. Серед них і наш заклад. Ми отримали трирічну підтримку із впровадження програми FIRST LEGO League!
Трирічний грант містить у собі:
- LEGO Education SPIKE Prime основний набір – 5 шт.
- LEGO Education SPIKE Prime ресурсний набір – 5 шт.
- Поле сезону з деталями LEGO (FLL Challenge) – 2 шт.
- LEGO Education WeDo 2.0 основний набір – 7 шт.
- Обов’язковий набір сезону Explore set (Explore FLL) – 7 шт.
- Комплект друкованих зошитів.
- Планшет електронний – 5 шт.
- Зарядний пристрій 10V/DC.
Що має бути зроблено з нашого боку?
- Вводити щорічно у навчальний процес у межах інваріантної та/або варіативної складової Програми FIRST (на предметах з інформатики, трудового навчання, технології, фізики тощо) не менше 12 годин на навчальний рік, з розрахунку не менше однієї години на тиждень.
- В кінці курсу занять/семестру чи навчального року підбити підсумки роботи дітей та їх проектів.
- Підписати Меморандум про співпрацю на 3-річну підтримку від ГО «Інноваційні освітні технології», БФ LEGO Foundation та організації FIRST.
- Четвертий (2022-2023) та п’ятий роки (2023-2024) – продовжувати брати участь у програмі та підготувати команди (мін. 1 команда FLL Challenge та 1 команда FLL Explore) для представлення вашого закладу у Відбіркових регіональних турнірах FLL.
Основна ціль нашої майбутньої співпраці - долучити якомога більше дітей до STEM- освіти. Тож радіємо перемозі та налаштовуємося на плідну працю.
Тиждень фізичної культури
З 21 по 25 вересня в закладі пройшов тиждень фізичної культури, протягом якого вчителі провели безліч цікавих заходів. Серед них і зарядка на свіжому повітрі, і турнір із баскетболу між учнями 5-их та 7-их класів, і змагання по футболу в початковій школі.
Міжнародний день демократії
Сьогодні, 15 вересня, відзначають Міжнародний день демократії, встановлений Генеральною асамблеєю ООН 8 листопада 2007 року на її 46-му пленарному засіданні, що було виражено у відповідній резолюції № 62/7. Вперше відзначався у 2008 році. Ця дата приурочена до 20-ї річниці першої міжнародної конференції нових та відновлених демократій. ООН запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям взяти нове свято, як привід звернути увагу на стан демократії в світі.
З нагоди цього свята в УЗОШ І-ІІІ ст. №2 - ліцеї "Лідер" відбулося засідання круглого столу. Тема цього засідання: "Демократія: теорія та реальність." Учасниками були учні 9-их, 10 та 11 класів. Під час круглого столу обговорили наступні питання: "Значення слова демократія, історія виникнення", "Поява Міжнародного дня демократії", "Чи потрібна демократія?" та "Що було б, якби не було демократії?". Також Клецко Юрій Миколайович, вчитель історії та права, провів вправу "Якби я був чарівником, я би був демократом." Під час круглого столу учні активно обговорювали цю тему, а також висловлювали власну думку.
Свято Знань в незвичному форматі
Перший дзвінок і початок нового навчального року - це свято вчителів, учнів та батьків. Цей день наповнений новими почуттями та знайомствами, щирими посмішками та побажаннями, сподіваннями та мріями.
Сьогодні, 1 вересня, в УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцеї "Лідер" пройшло свято Першого дзвоника в незвичному форматі. Учні 1-их класів збиралися на подвір'ї та під святкову музику зайшли до своїх кабінетів. По шкільному радіо прозвучав Гімн України та привітання від директора закладу Комарницького М.Н. Також пролунав шкільний дзвоник. П'ятикласників привітали в середній та старшій школі учні із 6-их класів. Також у фойє закладу була оформлена фотозона, яка сподабалась не тільки учням, а й вчителям.
Тож вітаємо всіх із початком нового навчального року. Бажаємо усього найкращого, міцного здоров'я, натхнення. Не бійтеся труднощів, вірте в себе, прагніть до знань - і у Вас, ми віримо, все вийде!
День матері
Щороку навесні в Україні відзначається день матері – одне з головних родинних свят, присвячене найріднішій жінці в житті кожної людини. Подібні дні відзначаються у всьому світі вже понад 100 років. Так, у США День матері отримав офіційний статус ще в 1914 році. В незалежній Україні День матері було встановлено указом президента України в 1999 році. Цей день – чудовий привід приділити увагу матерям, висловити їм теплі почуття і підкреслити їх величезну роль в будь-якій сім'ї.
В Україні День матері відзначається у другу неділю травня. Цього року воно припадає на 10 травня. Міжнародний день матері сьогодні відзначається більш ніж у 40 країнах світу, хоча дата свята в різних країнах відрізняється. У більшості випадків, День матері відзначають навесні, в період з березня по травень.
Цього року в умовах загальнонаціонального карантину також хотілось привітати матусь, але якось особливо. Наші учні разом з вчителями створювали квіти, листівки, вчили вірші. Були створені відео-привітання матусям від різних класів, які розміщені на сторінці у мережі Facebook. А педагог-організатор створила онлайн фотоальбом "Найкращі матусі"
Методичне об'єднання педагогів-організаторів
5 травня відбулося методичне об'єднання педагогів-організаторів. Проходило воно онлайн на платформі Zoom. Тема засідання: "Форми роботи щодо впровадження концепції національно-патріотичного виховання в систему виховної роботи закладу." Про досвід роботи розповідала педагог-організатор нашого закладу Вачіля Олександра Миколаївна.
Фестиваль квітів 2020
Щороку навесні в нашому закладі проходить День квітів. В цей день учні приходять в одязі з елементами квітів, приносять свіжі та штучні квіти, проводиться танцювальна перерва.
Цього року все інакше. Ми вирішили провести Фестиваль квітів онлайн за допомогою соціальної мережі Fecebook. Кількість фотографій, які надсилали учні, вражала. Кожне фото було особливе. Тут і квіти, які ростуть в саду чи десь посеред міста, намальовані фарбами чи олівцями, створені із найрізноманітніших матеріалів. Були світлини і з нашими учнями, які або посеред квітів, або насолоджуються їх ароматом, або й взагалі дівчина-квітка.
Перший день фестивалю ми присвятили майстер-класу від Демко Регіни Олександрівни, виховательки ГПД, зі створення листівки. Другого дня були виставлені світлини із малюнками квітів, а також процес їх створення. Серія фотографій "Квіти навколо мене" продовжувалася аж 3 дні. Шостого дня були поширені світлини, на яких наші учні серед квітів або ж насолоджуються їх ароматом. День сьомий був присвячений квітам, що не мають аромату, але створені з любов'ю.
Усі фотографії Ви можете переглянути на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook.
Засідання у рамках проекту "Платформа наступності"
22 квітня відбулося засідання у рамках проету "Платформа наступності." В умовах загальнонаціонального карантину пройшло воно у форматі онлайн. Педагоги нашого закладу взяли участь у підготовці до нього і поділилися власним досвідом щодо організації інклюзивного навчання. За наступними посиланнями можете переглянути матеріали цього засідання:
Відеоролик «Навчання для всіх. Особливості інклюзивного навчання»
Забезпечення наступності ЗДО та школи в умовах інклюзивного навчання
Навчання для всіх: практичні аспекти роботи з дітьми з особливими освітніми потребами
Нові умови - нові вершини
або дистанційне навчання
Карантин поставив нові вимоги до вчителів. Перші дні ніхто не розумів, що і як потрібно робити. Спочатку давались завдання через Viber і переважно стосувалися закріплення знань із вивчених тем. Але через цей додаток пояснити тему складно одразу всьому класу. Тому педагоги почали шукати вихід, як краще це зробити. Вихід знайшли в різних додатках.
Більшість працює через програму Zoom. Вона дозволяє створити он-лайн конференцію на 40 хвилин. Під час таких конференцій учні мають можливість одразу запитати те, що не зрозуміли. Були створені класи на сайті "Мій клас." Але цей сайт не охоплює всі предмети або класи. Тому підходить він не всім, хоча й досить цікаво працювати на ньому. Також на допомогу прийшов додаток Klassroom від Google. Він надає можливість прикріпити презентацію чи відео з поясненням. Також через це додаток можна дати завдання і слідкувати за ходом його виконання.
Двоє вчителів створило на YouTube канали. Це вчителі математики Сембер Д.А. та фізики Чобаль І.В.
Відео канал покликаний допомогти учням засвоїти теми, вивчення яких припадає на карантин. В першу чергу, Дмитром Андрієвичем створюються відео-уроки для класів, в яких він веде як вчитель математики: два 5-і класи (5-А та 5-В, в них однакові теми), 6-Г, що навчається за звичайною освітньою програмою та 6-Б клас, що навчається за програмою науково-педагогічного проекту "Інтелект України". Відео включають розбір як типових задач до теми уроку, так і найскладніших задач (часто на прохання самих учнів), а також завдання для самостійного розв'язування.
Відео канал для викладення тем із фізики. На своєму каналі Ірина Василівна пояснює теоретичні питання та розв'язування фізичних задач. Тут розміщені уроки для 7-х та 8-х класів. Тобто все те, що мало б вивчатись під час карантину.
Вікторія Іванівна вже мала створений власний сайт, а тепер тільки додала рубрику "Дистанційне навчання." Педагог викладає інформатику та математику. Разом із поясненням тем, на сайті можна знайти тести, щоб одразу перевірити свої знання.
Блог вчителя біології Бігарій Ірини Йосипівни
В блозі, який веде Ірина Йосипівна, також з'явилася рубрика "Дистанційне навчання." Тут багато тем із біології, а також окрема рубрика "Захист Вітчизни (Основи медичних знань для дівчат) для учнів 10-11 класів". Адже Бігарій І.Й. є вчителем цього предмету в Ужгородському центрі допризовної підготовки.
Шкільний психолог Корпош О.В. підібрала корисні поради, які стосуються карантину. Їх ви можете знайти в рубриці "Сторінка психолога" або за посиланням Поради від психолога.
Зовсім недавно в нашому закладі розпочав свою роботу соціальний педагог - Антонова Марія Сергіївна, яка підбрала декілька рекомендацій щодо Безпеки дітей в інтернеті.
Шкільна бібліотека, нажаль, теж он-лайн. Усі знають, що читати паперовий варіант книги набагато приємніше ніж електронний. Але через карантин доступ до таких книг майже не можливий. Тому Алла Леонтіївна та Вікторія Богданівна ретельно підбирають літературу для читання школярами. Цю корисну підбірку можна знайти за посиланням. А на сторінці у соціальній мережі Facebook.
Також часто проходять індивідуальні консультації в телефонному режимі та через мережу Інтернет.
Всеукраїнська гра з англійської мови, літератури, культури "Pazzle"
Сьогодні, 26 лютого, учні 4-6 класів взяли участь у всеукраїнській грі з англійської мови, літератури, культури "Pazzle." Загалом було 50 учасників. Кожен учень мав свій варіант завдань. Всі учасники гри уважно й зосереджено читали та виконували запропоновані вправи. Учні отримали задоволення, адже завдання були цікавими.
Методичне об'єднання вчителів математики нашого міста
Штелиха М. П., вчитель математики, голова шкільного методичного об’єднання вчителів математики нашого закладу.
Марина Петрівна провела тренінг спрямований на об’єктивацію самооцінки, досягнення високого рівня культури незгоди, культури прийняття рішень, профілактику конфліктів в повсякденній педагогічній практиці. Усі вправи були цікавими для учасників. Адже кожна з них мала свою цінність. Одні вчили працювати в команді, інші – давали змогу з’ясувати теперішній емоційний стан. Були завдання і на логічне мислення. Також Марина Петрівна дала коротке пояснення конфліктів та як на них реагують різні люди.
Методичне об’єднання пройшло цікаво, насичено і кожен учасник взяв для себе щось нове та цікаве.
Методичне об'єднання вчителів англійської мови
5 лютого в нашому закладі відбулося методичне об'єднання вчителів англійської мови в рамках програми школи професійного розвитку вчителів англійської мови. Тема цього засідання: "Теорії навчання англійської мови та інноваційні підходи до викладання англійської мови." Відкрила школу професійного розвитку Пріц О.М., методист методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради. Олена Миколаївна привітала усіх присутніх та наголосила на важливих документах, які стосуються саме вчителів англійської мови.
Фролова О.М. та Сіденко З.В., вчителі англійської мови УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцею "Лідер", розкрили теоретичний блок сьогоднішнього засідання. Говорили про різні підходи в навчанні, про використання інноваційних технологій.
А практичні завдання організовували Котик Г.М., Соловйова О.Р., Сіденко З.В. та Фролова О.М. Вчителі показали як користуватися програмою "Кahoot" та її особливості. Були завдання і на сканування QR-коду. Відсканувавши цей код, необхідно доповнити речення, яке закодовано. Запропонували вчителям пограти у відому гру "Дженга." Але не просто так витягувати кубики, а й відповідати на запитання, номер якого був написаний внизу тієї частинки, котру витягнули. Трошки порухалися, коли шукали три частинки одного кола. На одній було зображено те, що відбувається, на другій - час, коли відбувається подія, а на третій - написане речення. Також було запропоновано "жуйки" із реченнями прикріпити до апарату, що їх видає, відповідно до того, яке із слів "does", "doesn`t", "do","don`t" потрібно використати. Також Олена Миколаївна показала цікаву гру, яка озвучує слова і потрібно вказати на малюнок того слова. Якщо ж ви помилились, то програма видавала дуже не приємний звук. Наступного разу вже не захочеться помилитись.
Інженерний тиждень
Інженерія — це бульбашки у шоколаді та американські гірки, лікування складних хвороб та підкорення космосу — процес під час якого теоретична наука набуває практичного застосування. Саме інженерія робить наше життя таким, як воно є. На жаль, більшість учнів, а особливо дівчат, навіть не розглядають для себе можливість стати частиною інженерної спільноти, оскільки вважають, що не мають відповідних здібностей.
В основі «Інженерних тижнів» лежить концепція STEM-освіти — візуалізація наукових явищ, практичне вирішення проблем та виконання завдань, побудованих на перетині науки, техніки, інженерії, математики та мистецтва.
Саме тому, в нашому закладі пройшов інженерний тиждень, щоб зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу. Учні створювали моделі машин, катапульти, будинки. На уроках біології створили моделі легенів, серця та м'язів руки, які показували принцип робити цих внутрішніх органів.
Цей тиждень пройшов цікаво та насичено. Дітям дуже сподобалося самостійно створювати моделі, а потім ще й презентувати їх у класі.
Музична віторина між учнями 6-их і 7-их класів
У цьому семестрі в нашому закладі відбувалося дуже багато різномантніх заходів. І навіть в останній день навчання в 2019 році ми знайшли чим зайнятись після уроків. Мельник Наталія Юріївна, вчитель музичного мистецтва, підготувала музичну вікторину для учнів шостих та сьомих класів. Команди повинні були уважно слухати мелодії і пригадати їх назву та автора або виконавця пісні. Серед них були і ті, які вивчають за шкільною програмою, і ті, які зазвичай ми чуємо по радіо чи телебаченню. Між шостими найбільше правильних відповідей дав 6-А клас, а серед сьомих - 7-А.
У перервах між конкурсними завданнями ми мали можливість послухати пісні у виконанні вихованців гуртка "Хоровий спів". Це була Соханич Анета (9-Б клас), Карпа Таісія (8-Б клас), Іваньо Ангеліна та Долежар Андрій (7-А клас), учні 5-их класів, а також ансамбль, який складався із учнів 1-9 класів та Наталії Юріївни. Також протягом концерту нас порадували учасники колективу "Лідер-Денс." Дітки, які почали відвідувати заняття лише у вересні станцювали танець "Сніжинки." Середня ж група колективу ще раз порадуввала нас танцем "Веселі Миколайчики," з яким виступали на площі Театральній минулого тижня.
Сьогодні ми ще раз переконалися, що в УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцеї "Лідер" навчаються дуже обдаровані та активні учні, які переборючи страх і невпевненість виходять на сцену. Нехай маленьку... І тільки для учнів нашої школи... Але ці виступи можливо перші кроки до "великої сцени."
Неймовірні компліменти прзвучали в 6-Б класі
Учні 6-Б класу на уроках "Навчаємося разом" вчаться не тіільки швидко читати й опрацьовувати наукові тексти, а й правильно аналізувати свої емоції, контролювати свою поведінку. Класний керівник Белей О.М. порадила шестикласникам до Дня Святого Миколая написати один одному комплімент. Адже добрі справи можна робити у різний спосіб. Учні виявили надзвичайну креативність: хто писав, а хто навіть малював один одному вітання, компліменти. Дехто написав на справжнісінькій новорічній листівці. Усі були дуже задоволені й погодилися, що робити приємне - це найкращий спосіб змінити світ на краще.
Виховна година в 6-Б класі
На виховну годину в 6-Б клас було запрошено Белецького Івана, дільничого офіцера поліції Ужгородського ВП. Він на прикладах із життя ознайомив учнів із кримінальною відповідальностю, пояснив різницю між проступком і злочином. Показав на фотографіях та відео, які наслідки можуть мати звичайні пустощі. Белецький Іван закликав учнів до самоконтролю, поваги до моралі і правопорядку. Шестикласники із захопленням слухали розповіді досвідченого офіцера, ставили багато запитань і пообіцяли, що будуть законослухняними громадянами своєї країни.
Всеукраїнський тиждень права
З 6 по 13 грудня проходив Всеукраїнський тиждень права. Заходи проходили як в нашому закладі, так і за його межами.
У 5-их класах пройшов просвітницько-правовий тренінг "Які я маю права." Проводив його вчитель правознавства Клецко Ю.М. П'ятикласники переважно вже знали свої права, тому Юрій Миколайович проговорив і про їхні обов'язки.
Учні 10 класу підготували усний журнал на тему "Права і свободи. Історія та сучасність." Деситикласники наголосили, що права та свободи людини і громадянина - це правові можливості, які необхідні для існування та розвитку особи, які визнаються невід'ємними, мають бути загальними і рівними для кожного, забезпечуватись і захищатись державою в обсязі міжнародних стандартів.
Також між учнями 9-А та 9-Б класів пройшов правовий брейн-ринг. Команда 9-А класу мала назву "Феміда", а 9-Б - "Слуги народу." Також вони підготували свій девіз, а вболівальники 9-Б класу мали ще й плакат в підтримку однокласників. Рахунок постійно змінювався але серйозного відриву не було в жодної команди. В результаті з мінімальним відривом в 1 бал перемогла команда "Слуги народу" (9-Б клас).
Також учні УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцею "Лідер" взяли участь у інтелектуально-розважальному конкурсі "Правничі ігри." Команда складалася із учнів 9-11 класів і називалася "Слуги народу." Конкурс пройшов у 2 етапи. Спочатку учасники представили свій навчальний заклад, а потім був проведений «Брейн-ринг», на якому команди відповідали на питання, які стосувалися правової тематики. Учасники активно змагалися, використовуючи свої знання, логіку, лідерські навички та вміння працювати в команді. За результатами гри наші учні отримали грамоти та подарунки.
Орлятко - 2019
28 листопада учні 8 та 9 класів мали можливість перевірити свої знання з німецької мови. Вони взяли участь в ІХ всеукраїнському конкурсі з німецької мови "Орлятко," який організовує Центр творчих ініціатив "Clever". Завдання були не складними та цікавими. Хочу зазначити, що в нашому закладі німецька мова є другою іноземною мовою, яку вивчають учні з 5-го класу.
Міжнародний природничий інтерактивний конкурс "Колосок"
28 листопада учні початкової школи взяли участь у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі "Колосок осінній - 2019." Завдання даного конкурсу включають питання з природничих наук: хімії, фізики та біології. Також розвивають вміння уважно читати, заставляють спостерігати та досліджувати. Оформлені усі запитання на листку формату А3 дуже яскраво із використанням малюнків до завдані, а також смайликів. Завдання виконали, бланки відповідей заповнили, залишилося чекати на результати...
Тиждень початкової школи
З 18 по 22 листопада в УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцеї "Лідер" пройшов Тиждень початкової школи під гаслом: "Сім кольорів краси й надії в них наші задуми та мрії." Кожен день учням було запропоновано прийти до школи, маючи на собі одяг або якийсь елемент певного кольору. У понеділок це був червоний колір, у вівторок - жовтий та оранжевий, середа - зелений, четвер - синьо-блакитні тони, а в п'ятницю - фіолетовий колір. Але не тільки учні приходили до школи в зазначених кольорах, але й вчителі показали чудовий приклад дітям.
Кожен день був і свій девіз чи завдання. В понеділок кожен клас початкової школи придумав і почепив на двері інших класів комплімент, а години спілкування були присвячені Дню толерантності, який відзначають у всьому світі 16 листопада. У вівторок учні вітались різними мовами світу і розповідали про особливості таких вітань. В середу вчилися правильно сортувати сміття, а день пройшов під гаслом: "Природа рідна - наша втіха, тож хай вона не знає лиха." Учні 4-А відвідали аптеку "Подорожник", де поговорили про лікарські рослини, які можна купити в аптеці. Також аптекарі розповіли про препарати на основі лікарських рослин, які допоможуть в боротьбі з простудними та вірусними захворюваннями. У четвер побачити своїх дітей в ролі учнів мали можливість батьки. Вони проводили уроки за розкладом. Предмети обирали близькі до своєї професії, проводили різноманітні майстер-класи.
А в п'ятницю відбувся фестиваль талантів. В ньому взяли участь учні початкової школи, які відвідують різноманітні гуртки за межами нашого закладу. На сцені грали на флейті, фортепіано, гітарі, скрипці та віолончелі, а також співали, танцювали ча-ча-ча, сучасний танець, танець з елементами гімнастики. Також були виступи юних гімнасток, які представили різні номери. На завершення на сцену були запрошені учні, які мали грамоти, кубки, медалі за призові місця в різних видах спорту.
21 листопада - День гідності та свободи
Цього дня, 21 листопада, рівно шість років тому люди вийшли на вулиці, щоб висловити свою позицію щодо дружби з Євросоюзом. Після рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС українці зібралися на майданах.
21 листопада в Україні відзначають як День Гідності та Свободи, адже саме в цей день шість років тому розпочалася Революція, яка переродила українську націю. Перша акція протесту розпочалася о 22:00. Тоді учасники мітингу нарахували близько півтори тисячі людей. Протестувальники використовували українську та європейську символіку й співали гімн України.
На вулиці вийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Згодом вони намагалися підійти до Адміністрації Президента, але прохід на вулицю Банкову був заблокований міліцією та посиленим загоном "Беркута". Протестувальники вирішили залишитися на ніч на Майдані. Цього ж дня небайдужі вийшли на Євромайдани також у Львові, Донецьку, Харкові, Ужгороді, Луцьку та інших містах.
Попереду на українців чекала найдовша зима в історії України – Революція Гідності. Попереду був розпач і біль за втратою життів Небесної Сотні. Українська нація тоді переродилася, згуртувалася, а головне – самоідентифікувалася.
Саме про ці події з історії сучасної України говорили учні 11 класу. Разом із вчителем історії, Клецко Ю.М., підготували та провели урок-реквієм "Вільні творити майбутнє." Розпочався урок з хвилини мовчання, пригадали хронологію подій, учні переглянули декілька документальних відео. Наприкінці уроку зачитали поезії створені під час та після Революції Гідності.
Книжкова виставка "Їх серця б'ються на небесах", яку підготували Алла Леонтіївна та Ірина Богданівна, лаконічно доповнила весь урок.
Майстерки для курсантів ЗІППО
Днями до УЗОШ І-ІІІ ст.№20 - ліцею "Лідер" завітали курсанти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Для гостей були проведені майстерки та тренінги. Паніна Неля Іванівна, Шетеля Тетяна Дмитрівна та Корінець Ірина Василівна, вчителі початкових класів, під керівництвом методиста методичного кабінету Управління освіти Ужгородської міської ради Юрик Ольги Михайлівни, провели цікаві заняття з курсантами. Обмін досвідом, тренінги, обговорення проведених майстерок пройшли в дружній та доброзичливій атмосфері.
Концерт-звіт "Феєрія таланту"
Кожного року в УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - ліцеї "Лідер" проходить звітний концерт вихованців гуртків, які організовані в нашому закладі.
24 травня такий захід знову відбувся. В ньому взяли участь: танцювальний колектив "Лідер-Денс", вихованці гуртків "Хоровий спів", "Джура" ("Сокіл"), "Кіокушин карате".
Колектив "Лідер-Денс" порадував нас такими танцями як "В стилі ґедсбі", "Нехочухи", "Гарний настрій кожен день", "Ірландський танець", "Латвійський танець", а також "Карічка".
Вихованці гуртка "Хоровий спів" подарував нам чудову вокально-хореографічну композицію "Весняне сонечко", створили на сцені справжній оркестр із композицією "Турецьке Рондо", Худзей Анна-Марія виконала пісню "Не давайте суму жити".
Також на сцені показали свої вміння і навички в бойовому мистецтві, та захисту від нападу вихованці гуртка "Кіокушин карате".
Рій "Кожум'яки", учасники військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") показав результати своєї підготовки. Учасники представилися, назвали свій девіз, виконали елементи стройової підготовки із муляжем автомату АК і під бурхливі оплески промарширували.
Концерт був надзвичайно цікавим. Діти показали свої таланти не тільки в різних жанрах мистецтва, а й спортивної та військової підготовки. Але найбільше тішить той факт, що багато учнів відвідують одразу декілька гуртків.
У шкільному басейні "Нептун" пройшли змагання серед учнів початкових класів
Цього тижня у шкільному басейні «Нептун пройшли змагання з плавання серед учнів 3-4 класів. Змагання проводились з метою пропаганди та популяризації спортивного плавання, підвищення рівня спортивної майстерності юних плавців. Командна першість визначалася за сумою балів, набраних учнями в особистій першості та естафетному плаванні. За підсумками турніру перемогу здобула команда 3-А класу. Головним суддею змагань, вчителем плавання Лисициним М.Г. відмічено високий рівень фізичної підготовки учнів. Вітаємо переможців та учасників, бажаємо подальших спортивних злетів та перемог!
Проведено конкурс знавців англійської мови "Puzzle"
19 лютого учні 3-8 класів ліцею «Лідер» взяли участь у Всеукраїнській грі з англійської мови «Pazzle». Гру розроблено для активного залучення учнівської молоді до вивчення англійської мови, літератури, історії. Вона сприяє формуванню в учнів зацікавленості до англомовної тематики, підвищує інтерес дітей до читання кращих зразків англійської літератури в оригіналі. Особливість гри полягає в тому, що ані переможців, ані переможених немає. Усі учасники гри отримають сертифікати, дипломи та подарунки.
Тиждень історії
З 20 по 24 листопада в ліцеї пройшов Тиждень історії, протягом якого учні мали можливість поринути в цікаву подорож сторінками історії людства. У понеділок відбулося урочисте відкриття тижня та ознайомлення зі змістом запланованих заходів. Шкільним бібліотекарем Бескід А.Л. оформлено тематичну виставку історичної літератури «Шляхами тисячоліть».
Вчителем історії Клецком Ю.М. проведено диспут на тему «Розвиток зброї козацької доби». У заході взяли участь учні 8-Б класу.
З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток культурної, релігійної, соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої долі в історії України та становленні незалежної держави, учні 8-А класу під керівництвом вчителя історії Клецка Ю.М. провели усний журнал на тему «Реформація, що привнесла, а що змінила». У вівторок відбулося відкриття виставки стіннівок та малюнків на історичну тематику, яку підготували учні 5-11 класів.
Вчитель історії Ігнатоля М.М. провів з учнями 5-А класу брейн-ринг «Хто такий історик? Історичні дисципліни». Школярі дізналися чимало корисної та цікавої інформації, насамперед, ознайомилися з видатними постатями, які зробили значний внесок у розвиток історії як науки. Також учні вивчили джерелознавчі галузі історичної дисципліни, що досліджують окремі типи історичних джерел.
Для учнів 10 класу вчителем історії Клецком Ю.М. проведено захід «Хто вони герої Небесної сотні?», присвячений Революції Гідності.
Історичну вікторину «Маленькі літописці» для учнів 5-Г класу підготувала вчитель історії Маровтій Г.І . Школярі, відповідаючи на запитання про історію, традиції та національні символи України, мали можливість перевірити свої знання.
З церковно-релігійними й суспільно-політичними течіями, спрямованими проти католицької церкви ознайомилися й учні 8-В класу. Для них проведено захід на тему «Реформація в Україні і її прояви», присвячений 500-річчю Реформації (вчитель Ігнатоля М.М.). Середа розпочалася з виховного заходу «Жнива скорботи», на якому учні обговорили страшні сторінки історії України, а саме – Голодомор 1932-33 рр. За допомогою відеоматеріалів учнів ознайомлено із причинами та наслідками Голодомору для нашого народу (вчитель Ігнатоля М.М.).
Між учнями 8-х класів цього дня проведено брейн-ринг на тему «Юні історики. Козацька доба». Під час гри школярі мали можливість показати свої знання та навички, яких вони набули на уроках історії та в процесі позакласного навчання з теми Козацька доба в історії України.
Ще один цікавий захід організовано для учнів 7-А класу. Для школярів у бібліотеці було проведено урок-подорож на тему «Цікавинки історії» (вчитель історії Маровтій Г.І. та бібліотекар Бескід А.Л.). Учні відчули себе справжніми мандрівниками-дослідниками, першовідкривачами, науковцями,які відкривають для себе нові, досі незвідані сторінки історії. У четвер відбулася учнівська конференція, присвячена Голодору 1932-33 рр. (10 клас, вчитель Клецко Ю.М.).
Учні 6-х класів цього дня змагались між собою в інтелектуальній грі «Юний історик», яку для них підготували їхні вчителі Клецко Ю.М. та Маровтій Г.І.
З учнями 11 класу організовано й проведено усний журнал «Навіки в пам’яті народній», приурочений до трагічних подій на Майдані 2013 року. У п’ятницю відбувся загальношкільний захід “Голодомор 1932-1933 рр.», у якому взяли участь учні 9-11 класів (Маровтій Г.І., Клецко Ю.М.).
Проведено круглий стіл на тему «Друга Світова війна. Театр воєнних дій на Україні» (11 клас, вчитель Клецко Ю.М.).
Поринути в історію замків Закарпаття, якими славиться наш край, мали можливість учні 7-Б класу. Для них урок-подорож «Замки Закарпаття» провів вчитель Клецко Ю.М.
У кінці тижня було підведено підсумки роботи вчителів історії, які показали високий професійний рівень своєї педагогічної майстерності. Найактивніші учні нагороджені грамотами та подяками. Тиждень історії став дієвою формою організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань учнів, посприяв розвитку та розширенню їхнього світогляду..
Проведено інтелектуальну гру "Що? Де? Коли?"
16 листопада відбулась традиційна інтелектуальна гра «Що?Де? Коли?», учасниками якої стали учні 8-х класів. Гравці продемонстрували високий рівень підготовки, логіку мислення та креативність. В аудиторії панувала атмосфера бойового духу та змагання, так як кожен хотів проявити себе якнайкраще. В ході запеклої боротьби перемогу з невеликим відривом здобула команда 8-В класу, друге місце з однаковою кількістю балів посіли команди 8-А та 8-Б класів. Дякуємо всім учасникам гри за ентузіазм, творчі ідеї та плідну командну роботу.
Тиждень зарубіжної літератури
З 12 по 16 листопада в ліцеї пройшов Тиждень зарубіжної літератури, у рамках якого заплановано ряд заходів, мета яких – поглибити знання школярів із зарубіжної літератури, сприяти розвитку читацької культури учнів та самостійної творчої діяльності школярів; обмін досвідом, поповнення методичної скарбнички педагогів. У понеділок відбулося урочисте відкриття Тижня зарубіжної літератури, у фойє школи оформлено виставку стіннівок на тему «Сторінками улюблених книг». Вчителями зарубіжної літератури Горняк О.І. та Сугоняк В.Б. проведений театралізований квест «Упізнай героя казки (міфу, літературного твору)». Дітям захід неабияк сподобався, вони хизувалися один перед одним своїми чудернацькими костюмами, а найкращі ще й отримали грамоти за креативний підхід до створення казкового образу. Для учнів 6-Б класу літературну гру за романом Р. Стівенсона «Острів скарбів» провела вчитель зарубіжної літератури Товт Л.О. Учні 5-х класів мали можливість пофантазувати, виконуючи творчу роботу «Якби у мене був пензлик Маляна». Адже, за мотивами казки, картини, які малював пензлик, оживали. Такі заходи неабияк сприяють розвитку творчого мислення у дітей. Попереду ще два дні, сповнені різноманітних конкурсів та ві-кторин, тож тиждень обіцяє бути цікавим!
Відкритий урок з природознавства
13 листопада у 2-А класі відбувся відкритий урок з природознавства на тему «Гриби: їстівні та отруйні». Це досить актуальне питання, адже з кожним роком кількість отруєнь грибами зростає. Учні вчилися розпізнавати основні ознаки отруйних та їстівних грибів, щоб вміти розрізняти їх на практиці. Класний керівник Шетеля Л.М. також розповіла школярам про значення грибів у природі та необхідність їхньої охорони. Ознайомила дітей з основними правилами, яких слід дотримуватися під час збирання грибів та наголосила на тому, що вирушаючи до лісу з кошиком, ніколи не слід забувати про те, що в кожного їстівного гриба є отруйний двійник!
День української писемності та мови
9 листопада – День української писемності та мови. Свято спрямоване на привернення уваги світового українства до проблем рідної мови, її вивчення та розвиток, популяризацію та водночас демонстрацію її краси й багатства. У День писемності та мови ліцей «Лідер» запросив усіх охочих взяти участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, мета якого не тільки перевірити грамотність, але й об’єднати людей навколо рідної мови.
Цього дня стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь учні 3-11-х класів. Конкурс проводиться з метою підвищення загальної мовної культури, виховання пошани до традицій українського народу, виявлення творчо обдарованої молоді.
З нагоди свята вчителями-філологами було проведено ряд цікавих та пізнавальних заходів. Зокрема, вчитель української мови та літератури Белей О.М. організувала для учнів 6-8 класів конкурс «Орфоепічний сторітелінг». Школярі змагалися у мистецтві розповідати історії із дотриманням усіх орфоепічних норм української літературної мови. Учні підготували до своїх розповідей креативні ілюстрації. Найкращі оповідачі нагороджені грамотами знавців української мови.
Вчитель Ярема Х.І. провела між учнями 6-х класів брейн-ринг «Слово до слова – зложиться мова». Перед командами були поставлені різноманітні цікаві завдання: розгадати ребуси, розв’язати лінгвістичні задачі, відгадати загадки, дібрати фразеологізми, скласти піраміду з іменників тощо. Діти виявили неабияку ерудицію, спритність та знання рідної мови. Під керівництвом Яреми Х.І. учні 6-х класів мали можливість позмагатись між собою ще й під час проведення інтелектуальної гри «Мовний квест». Також вчителем було організовано «Марафон читців», у якому взяли участь учні: Попович І., Анікіна М. та Товтин Ю.
З нагоди Дня української писемності та мови у фойє школи оформлено виставку стіннівок «Мово рідна! Слово рідне!» Учні ліцею також взяли участь у міському чемпіонаті скоромовок «Жива скарбничка», приуроченому до свята. Цікавий фотопроект на тему «Абетка побажань» представив батьківський актив 6-8-х класів.
Долучилися до відзначення свята і найменші члени шкільної родини. Учні початкової школи разом зі своїми вчителями, одягнувши вишиванки, вимахуючи жовто-блакитними прапорцями, провели флешмоб під час якого співали патріотичні пісні про Україну.
Проведені заходи ознайомили учнів із історією виникнення української писемності та мови; довели, що рідна мова – це духовна святиня; сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.
Тиждень початкової школи
З 20 по 25 жовтня в ліцеї пройшов Тиждень початкової школи. У рамках запланованих заходів до учнів завітали працівники Ужгородського відділу поліції, щоб ознайомити дітей із правилами безпечної поведінки на дорозі: перетинання проїжджої частини, призначення дорожніх знаків та жестів регулювальника, правила їзди на велосипеді та важливість вибору безпечного шляху до школи. Діти із цікавістю запам’ятовували корисну для себе інформацію і ознайомлювались із наочними матеріалами, які правоохоронці спеціально підготували для них. Згодом настав час практичних завдань: учні молодших класів під керівництвом поліцейських вчились переходити проїжджу частину по зебрі.
Подібні зустрічі є надзвичайно дієвою формою виховання щколярів, адже діти мають можливість безпосередньо поспілкуватись із правоохоронцями, поставити їм будь-які запитання та засвоїти отримані знання на практиці. До проведення Тижня початкової школи долучилися і вчителі фізичної культури, які організували для учнів 1-4 класів «веселі старти». Змагання проходили напружено і цікаво, адже кожна команда вірила у свою перемогу. Програма передбачала змагання з м’ячами, гімнастичними обручами, човниковий біг. Змагання продовжились у шкільному басейні, де учні мали можливість продемонструвати свою силу та спритність, долаючи водні дистанції. Спортивні ігри виявились справжнім святом для малечі. Дитячий гамір, цікаві забави та позитивні емоції – дітям «веселі старти» припали до душі!
У рамках Тижня початкової школи в ліцеї відбувся День батьківського самоврядування. Батьки мали можливість виступити в ролі педагогів, відчувши на собі всі переваги й недоліки вчительської професії. У педагогів перевтілилися лікарі, підприємці, менеджери, продавці та представники інших професій. Мами й татусі працювали у класах, де навчаються їхні діти. Цього дня вони пояснювали учням новий матеріал, перевіряли зошити, ставили оцінки, і загалом більше дізналися про шкільне життя своєї малечі. Дітям такий експеримент сподобався, вони відзначають, що це цікаво і нестандартно.
Школярі цього дня мали можливість подивитись виставу настільного театру за казкою «Лисичка-сестричка» у виконанні Янєва Олексія (2-В) та Янєва Георгія (6-Б), Максимець Лізи (2-Б) та Анни (3-В). Учнів до прем’єри вистави готували батьки: вчили слова, майстрували декорації та шили ляльки-рукавички.
Після завершення запланованих заходів вчителі та батьки зібралися, щоб поділитися враженнями та зробити певні висновки. Загалом мова йшла про складні реалії професійної діяльності вчителя та емоції від пережитого за весь день. Діти теж раділи незвичайним урокам, коли твоя мама – вчитель.
Долучилися до проведення Тижня початкової школи і вчителі англійської мови, які проводили відкриті уроки. Педагоги мали на меті показати батькам рівень сформованості знань і навичок, а також продемонструвати наполегливість та працелюбність у навчальній діяльності.
Всеукраїнський урок добра
4 жовтня Благодійний Фонд «Happy Paw» за підтримки Міністерства освіти та науки України та гуманістичного руху «UAnimals» організовує у школах країни «Всеукраїнський урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», приурочений до Всесвітнього дня тварин, який відзначають саме 4 жовтня. До цієї акції долучився й наш шкільний колектив. У ході проведення "уроків доброти" школярі ознайомились із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.
Майстер-клас із карвінгу
Обрати майбутню професію - справа нелегка не тільки для підлітка, але й для його батьків. Існує страх обрати не те, помилитися, зіпсувати собі життя, не впоратися, зрозуміти, що на практиці все зовсім не так. Для того, щоб зрозуміти, в якому напрямку рухатися, треба знати бодай щось про професії, які розглядаєш як своє майбутнє. І не просто знати, а випробувати їх на практиці. Саме ця важлива мета стала поштовхом до організації та проведення щомісячних тренінгів та майстер-класів із залученням професіоналів своєї справи, представників різноманітних професій. Ініціатором такого задуму став батьківський колектив 8-А класу (кл. кер. Німець Н.Ю.), зокрема голова батьківського комітету Білинська Тетяна, яка організувала першу зустріч учнів із майстринею карвінгу Оксаною Шегедою. Зараз художнє різьблення по овочах і фруктах стало дуже поширеним і дороговартісним задоволенням, а роботи пані Оксани замовляють навіть за межами нашої країни. Вона провела для дітей майстер-клас із карвінгу, плідним результатом якого стала чудова фруктово-овочева композиція. Під керівництвом майстрині учні навчилися вправно володіти інструментами і перетворювати звичайні овочі та фрукти у витвір мистецтва. Знайомство із новою професією дітям сподобалося, адже вона приносить не тільки непоганий прибуток, але й творче задоволення від результатів своєї праці.
День захисника Вітчизни
День захисника Вітчизни – свято, присвячене пошані до минулих і нинішніх військових героїв України, які боролися за її свободу. Це свято є надзвичайно важливим, адже нині українські воїни, ризикуючи своїм життям, відстоюють незалежність та суверенітет України у війні з російським агресором, аби ми жили в мирі і безпеці.
Напередодні свята класними керівниками було проведено виховні години на тему «Пишаймося своїми захисниками». Почесним гостем виховного заходу у 9-А класі став батько однієї з учениць – учасник АТО. Учні з цікавістю слухали його розповіді, ставили запитання про нелегке військове життя.
Працівниками шкільної бібліотеки оформлено книжкову виставку «Щоб ніколи не забути», присвячену річниці подій на Майдані.
У рамках відзначення Дня захисника Вітчизни учні 5-Г класу (кл. кер. Сугоняк В.Б.) виступили із концертною програмою «Козацькому роду нема переводу», почесними гостями якої стали бійці АТО, вчителі та гості навчального закладу. Школярі своїми виступами віддали шану пам’яті борцям за волю і незалежність України, героям сучасності - учасникам антитерористичної операції на сході України. Воїни були надзвичайно вдячні за увагу до них. У кінці заходу бійці поділилися своїми спогадами: як потрапили на фронт, що їх спонукало піти воювати та власними думками щодо війни. Також розповіли про особливості побуту бійців на фронті, тяжкі будні та труднощі, з якими зіштовхуються кожен день. Зауважили, що війна змінює світогляд, змушує переоцінити ті проблеми, які супроводжують наше мирне життя. Гості заходу мали унікальну можливість почути історії з життя військових із перших вуст. Такі зустрічі вкрай важливі, адже вони підтримують наш дух, відчуття патріотизму та віру у майбутнє. Сподіваємось, що позитивні емоції, які отримали бійці під час концерту, хоч трошечки підбадьорили солдатів та відволікли їх від спогадів про війну.
Здоров’я та благодаті Вам, дорогі наші захисники!
День учителя
З нагоди Дня вчителя в ліцеї відбувся святковий концерт. Вітали педагогічний колектив школи учні 6-Б класу (кл. кер. Соловйова О.Р.). Школярі розважали глядачів дотепними гуморесками, піснями, танцями. До щирих привітань з нагоди свята долучився класний колектив 6-Г класу. Учні змонтували відео, в якому висловили свою подяку педагогічному колективу школи за нелегку працю. У кінці заходу вчителів із професійним святом привітав директор школи Мар'ян Несторович Комарницький. Чудовим подарунком до свята для деяких освітян стали грамоти та листи подяки, отримані із рук керівництва школи, за сумлінну працю та високий професіоналізм у здійсненні своїх обов'язків. Тож ще раз вітаємо наших учителів зі святом, дякуємо їм за знання, мудрість і терпіння! Бажаємо залізної витримки, натхнення, слухняних і вдячних учнів, а найголовніше - здоров'я!