Головне про проведення НМТ 2024 року

Конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2024 відбудеться за результатами національного мультипредметного тесту.
Тобто для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати зовнішнього незалежного оцінювання НМТ в комп’ютерному форматі.

Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності вступник має також додатково скласти творчий конкурс.

Кількість предметів НМТ

НМТ міститиме чотири блоки завдань. Три – обов’язкові, четвертий – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська моваматематика та історія України. Предметами на вибір є українська література, одна з іноземних (англійськанімецькафранцузькаіспанська) мов, біологіягеографіяхімія та фізика.

Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Час на виконання НМТ

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 240 хвилин і складатиметься з двох етапів. На першому етапі протягом 120 хвилин вступники виконають завдання з української мови та математики. Після перерви, яка триватиме 20 хвилин, учасники НМТ виконають завдання з історії України та предмета за вибором.

У межах першого і другого етапу учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови, зможе довше працювати над математикою або навпаки.

Те ж стосується і другого етапу після перерви: учасник зможе самостійно обрати порядок виконання тестів – історія України, а потім предмет за вибором, або навпаки, і перерозподіляти час у межах 120 хвилин.

 Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний предметний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в рейтингову шкалу 100–200 балів.

Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

За посилання можна більше дізнатись про структуру тестів з предметів НМТ

Уся інформація про НМТ 2024 року в дорожній карті вступника

Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

Напишіть нам