Методичні рекомендації щодо виявлення та реагування на випадки домашнього насильства

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу

Наказ про створення комісії з питань контролю профілактики та прогностики

План заходів щодо профілактики булінгу

 

Телефонні номери центрів і служб у справах дітей щодо протидії булінгу

Центр практичної психології та соціальної роботи управління освіти – тел. 0509751964 
Управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді –тел. 630401
Центр соціальної допомоги дітей та молоді – тел. 0506309165 
Служба у справах дітей Ужгородського міськвиконкому – тел. 65-91-75, 65-91-77
Відділ кримінальної поліції у справах дітей – тел. 0660535655

 

Заходи щодо протидії булінгу


   Зустріч-бесіда з працівниками поліції на тему "Булінг у школі"

    13 березня лейтенантом  поліції, інспектором зв’язків із громадськістю УПП в Закарпатській області Мартин Ольгою проведено зустріч-бесіду  з учням 8-9 класів  на тему «Булінг у школі» з метою попередження, виявлення та профілактики насильства  серед неповнолітніх.  Під час зустрічі обговорено форми шкільного булінгу, його соціальну структуру, типові риси  учнів «булі» та жертв. Працівниця поліції під час бесіди  розповіла про права  людини,  пояснила які існують закони та чому їх не можна порушувати. Лише  індивідуальними   підходами явище  булінгу   не зупинити.  Саме групові заняття  з класом можуть  допомогти запобігти  цьому   явищу.


Зупинимо булінг разом!

    На сьогодні у світі  критичною залишається  проблема насильства  і, зокрема, булінгу – цькування та проявів агресії до особистості  з метою її приниження. Україна – в першій десятці країн  Європи за його  поширеністю з-поміж 11-15 річних школярів . Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини – все це може стати причинами цькування дитини. 12 березня  із профілактичною бесідою «Булінг у шкільному середовищі» завітала  юрист Ужгородського міськрайонного управління юстиції Шкрюба Ярина Юріївна. Захід проведено для батьків учнів 5-6 класів. Присутніх ознайомлено з видами булінгу та відповідальністю, яка наступає за фізичне та психологічне  насильство. Розмова була змістовною, батьки дізналися як протидіяти насильству, як відрізнити типовий конфлікт  і непорозуміння між дітьми  від булінгу, до кого необхідно звертатися у таких випадках тощо. Адміністрація ліцею нагадує, що бесіди стосовно протидії булінгу в учнівському колективі для батьків наших вихованців проводитимуться також  14 та 21 березня. Ми закликаємо не бути байдужими до цієї проблеми, адже навіть поодинокий випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід на все життя.

  


    Просвітницька бесіда з класними керівниками щодо попередження булінгу в учнівському колективі

    Серед сучасної учнівської молоді  останнім часом надзвичайно  загострилася проблема  насильства, довготривалих агресивних проявів  та цькування у міжособистісних стосунках.  Явище булінгу надзвичайно поширене  у сучасній школі, педагоги багато роблять для того,  щоб запобігти знущанню  та своєчасно його усунути, але цю проблему іноді замовчують, не афішуючи випадки цькувань.  За таких умов проблема не усувається, навпаки, вона набуває більших обсягів  і жорстокіших проявів.  Запобігання та профілактика  випадків шкільного насильства  є найважливішим завданням  педагогів та психологів, оскільки жорстоке ставлення  до дитини неминуче  призводить до низки руйнівних наслідків. 29 січня шкільним психологом Корпош О.В.  проведено просвітницький захід  для класних керівників  на тему «Попередження  та протидія булінгу  в учнівському колективі». Психолог наголосила на важливості бесід  з батьками учнів  щодо профілактики булінгу  та розповіла про правила  спілкування з дітьми, що потерпають від насильства. Якщо цькування в класі вже розпочалося, класному керівнику  слід розповісти дітям  про своє ставлення  до цього негативного явища.  Варто твердо наголосити, що така поведінка неприпустима.  Зазвичай цього буває досить, щоб кривдники принишкли.  На тлі цього затишшя  педагогу слід вжити заходів щодо  підвищення статусу  дитини-жертви  і знайти для неї комфортне  місце у класному колективі. З метою попередження булінгу  класними керівниками  в ході просвітницького заходу  було опрацьовано вправи, спрямовані на вміння  проявляти та усвідомлювати  свої емоції,  розвивати навички самоаналізу, співпереживання, формування адекватної  самооцінки й толерантного  ставлення до інших.  Також психолог поділилася з присутніми  методикою виконання вправ  для  формування позитивного   мікроклімату в класі.  Наприкінці заходу  учасники отримали  роздаткові та методичні  матеріали для  практичного втілення  отриманих знань.

    


Проведено правороз'яснювальну бесіду з  педколективом школи та батьками учнів  на тему "Зміни  в законодавстві  щодо протидії булінгу"

    24-25 січня  працівниками Головного територіального  управління  юстиції у Закарпатській області  проведено правороз'яснювальну бесіду з  педколективом школи та батьками учнів  на тему "Зміни  в законодавстві  щодо протидії булінгу". Адже з  19 січня  набули чинності зміни в законодавстві України, які передбачають адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи терміном від 20 до 40 годин за булінг (цькування) учасника освітнього процесу. 

Якщо булінг вчинено:

- малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, - штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин;

- групою осіб, які є малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років (або ж вчинено повторно протягом року цими особами) - штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи терміном  від 40 до 60 годин.

    При цьому неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Нацполіції про випадки булінгу також тягне за собою накладення штрафу від 850 грн до 1700 грн або виправні роботи терміном до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.  Крім цього, законодавством передбачено обов’язок засновника закладу освіти вживати заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу. Відтепер закон чітко визначає, що відповідальність за дитячу жорстокість несуть батьки. 

  


   Бесіда з учнями 8-9 класів на тему «Мої права та обов’язки»

    14 грудня у рамках  Тижня правових знань  в ліцеї відбувся правоосвітній захід  на тему «Мої права та обов’язки». Бесіду з учнями  8-9 класів провела  адвокат Центру  безоплатної вторинної допомоги  Сідун  О.С.  Метою заходу було ознайомлення  дітей із державними  та міжнародними документами, в яких записані права та обов’язки  дітей. Впродовж бесіди було розіграно  декілька ситуацій,  які могли б трапитися  з кожною дитиною, та шляхи їх подолання.  Також учнів поінформовано про  адміністративну та кримінальну відповідальність  неповнолітніх у разі  порушення прав  інших людей, про негативні соціальні явища  та їх взаємозв'язок  з правопорушеннями. Учні активно брали участь  у розмові,  ставили питання.  У результаті бесіди учні зрозуміли, що  необхідно не лише  знати свої права, але й сумлінно  виконувати свої обов'язки.

 

 

Напишіть нам