26 квітня 2024 року відзначаються 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Відтоді в цю дату в Україні щорічно вшановують усіх людей, хто загинув або постраждав від цієї катастрофи, а також ліквідаторів наслідків аварії.
Учні 8-Г класу разом із учителькою історії Маровтій Г.І. та бібліотекаркою Бескід А.Л. також пригадали події того дня, обговорили наслідки катастрофи, подумали можливо було уникнути її або ж зменшити кількість жертв та пом'янули хвилиною мовчання тих, хто загинув.
  
Квіти - це радість, яку нам подарувала природа. Вони пробуджують у нас людяність, щирість, сердечність і доброту, а після довгої зими весняні квіти особливо приємні і красиві.
І саме тому вже не перший рік в нашому ліцеї проходить день квітів. Учні приходять до школи в одязі із квітковим орнаментом або ж із бутоньєрками, малюють та виготовляють із паперу квіти. Не залишаються осторонь і вчителі.
Тож сьогодні в усіх був неймовірний настрій, незважаючи на дощову погоду. Адже барвистий одяг підіймав настрій кожному. Охоче фотографувались у фоє, малювали та виготовляли квіти з паперу майже усі учні ліцею.
  

22 квітня відзначають Всесвітній день Землі, який має екологічну спрямованість. Саме тому ми запросили Шварца Руслана Руслановича, який є керівником Станція заготівлі вторсировини «Проектна, 3». Гість розповів про проблеми сортування та переробки сміття, про організацію, яку він очолює та про її ініціативи. Руслан Русланович наголосив на необхідності сортування та переробки відходів задля збереження природи для майбутніх поколінь.

  

Сьогодні відбулася цікава, пізнавальна та надзвичайно важлива зустріч з головою ГО "Зелений варош" Анною Іванівною Сабадош. Тема зустрічі "Відходи - доходи: українські та світові екостартапи і бізнес" зацікавила багатьох учнів і вони мали можливість дізнатися, що сміття - це ресурс і розумне поводження з ним може стати джерелом прибутку. Швеція та Польща- країни, які мають повний цикл переробки сміттєвих відходів: половину перетворюють на енергію, 35% на пальне, 15% добриво. В цих країнах проводять постійні навчання, інформаційні компанії, контроль поліції, штрафи, місцеві закони влади, система заохочень і зниження комунальних послуг. Стартап України від Валентина Фречка: переробка опалого листя на тверде паливо, папір і мінеральні кислоти, відомий у всьому світі. В США Валентин здобув золото на "Олімпіаді Геніїв" та запустив у виробництво свій винахід. Кросівки з кавової гущі - фінський стартап, рама до велосипеду з переробленого пластику - Швеція, кросівки з риболовецької сітки, висловленої з океану, вуличні меблі з переплавленого пластику - Грузія. Також ми почули про різновид та шкоду пластикових виробів, сортування сміття за кольором і задумалися над тим "Яке майбутнє обираємо ми?" За правильні відповіді на питання від Анни Іванівни учні отримали екопризи: торбинки, зубну щітку. Дуже сподобався захід всім учасникам і зробили висновок, що сортування сміття - надважливо для майбутнього та збереження довкілля в чистоті для себе і нащадків. Щиро вдячні Анна Сабадош та ГО "Зелений Варош."

  

З 15 по 19 квітня в нашому ліцеї "Лідер" пройшов Тиждень STEM-освіти. Учні 3-10 класів за підтримки учителів інформатики провели багато цікавого. Що саме? Дивіться у відеоролику за посиланням:

Напишіть нам