Щороку 15 березня відзначають День Незалежності Карпатської України та вшановують пам’ять її оборонців, які у 1939 році стали на захист проголошеної української державності на Закарпатті проти військ авторитарної Угорщини.
Після Першої світової війни територія Закарпаття увійшла до складу Чехословаччини. У жовтні 1938-го року було проголошено автономію Карпатської України зі столицею в Ужгороді, де постав свій уряд. Для захисту краю в Хусті була створена Організація народної оборони «Карпатська Січ». У ніч на 14 березня 1939-го року на Карпатську Україну напала Угорщина.
Українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав. Карпатська Україна – важлива сторінка державотворення України.
Саме про ці події сьогодні розповідали учні 10-Б класу. Пригадали славні імена тих, хто брав участь у становленні Карпатської України. Школярі розповіли, яка саме була державна символіка та які міста теперішнього Закарпаття стали центрами політичних та культурних подій.
 

Напишіть нам