1 вересня 2017 року на базі Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 – ліцею «Лідер» створено Ужгородський центр допризовної підготовки, який об’єднує міжшкільні групи з вивчення предмету «Захист Вітчизни». Ужгородський ЦДП проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, організаційно-масову та навчально-тренувальну роботу в рамках предмету «Захист Вітчизни» відповідно до Державного стандарту базової і повної середньої освіти, вимог навчальної програми, рекомендованої Міністерством освіти і науки України.

  

    Мережа міжшкільних груп Ужгородського ЦДП формується з урахуванням контингенту юнаків та дівчат 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста за рахунок переданих ними годин, передбачених у робочих навчальних планах на предмет «Захист Вітчизни» та затверджується управлінням освіти Ужгородської міської ради. Середня наповнюваність груп становить, як правило, 15–20 учнів.

     

    Захист Вітчизни в Ужгородському центрі допризовної підготовки вивчають не лише юнаки. Дівчата студіюють , зокрема, основи медичних знань, але їм дозволяється вивчати військову справу на рівні з хлопцями. У такий спосіб дівчата здобувають теоретичні й практичні знання, які можуть врятувати чиєсь життя в екстрених або польових умовах. Заняття постійно доповнюються практичною роботою, аби навчити молодь швидко реагувати і правильно допомагати постраждалим. Дівчата тренуються у наданні домедичної допомоги в бойових умовах, накладанні пов’язок, джгутів та транспортних шин при переломах.

      
 

Головними завданнями Ужгородського ЦДП є:

  • забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;
  • формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості;
  • виховання у підлітків: шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй; поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;
  • підготовка фізично здорових, вольових осіб, спроможних переносити труднощі військової служби;
  • виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів:
  • створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.

Напишіть нам