Усі діти — різні, і пересвідчитися в цьому можна під час спостереження за самостійною діяльністю школярів. Хтось старанно малює, інший життя не уявляє без музики, а дехто захоплено грає з м’ячем. Задовольнити потреби кожної дитини у навчальному закладі може гурткова робота. Гурткова робота в ліцеї «Лідер» забезпечує можливості щодо вибору діяльності, до якої дитина проявляє зацікавленість, створює необхідні передумови для прояву її природних здібностей. Система гурткової роботи навчального закладу  спрямована на розвиток обдарованості вихованців, їх здібностей, талантів, розвитку творчої особистості, формування естетичного смаку, здорового способу життя, на задоволення потреб дітей та батьків. На базі навчального закладу  працює безліч гуртків та спортивних секцій, учні мають можливість брати участь у конкурсах різних рівнів, що, безсумнівно, приносить плідні результати.

Гурток «Юний художник»

Учні початкової та середньої школи мають можливість відвідувати заняття живопису, які проводить учитель малювання Березанич Т. Ю. Педагог навчає дітей працювати з різними художніми матеріалами - малювати гуашшю, аквареллю, кольоровими олівцями і фломастерами. Юні художники поступово освоюють техніку використання в роботі нетрадиційних матеріалів: листя дерев, насіння рослин, шкаралупа горіхів тощо. Коли малюк з раннього віку займається малюванням, то стає більш посидющим, терплячим, уважним, набуває самоконтролю. Більше того, у дитини формується творче сприйняття і ставлення до навколишнього світу, розвивається уява.

Гурток «Умілі руки»

Школярі мають можливість відвідувати гурток прикладної творчості «Умілі руки» (керівник   Гечка О.М.). Робота з різноманітними деталями і матеріалами вимагає підвищеного самоконтролю і уваги,  розвиваються творчі здібності. Дитина навчиться терпінню, посидючості та наполегливості. Крім того, на уроках учні мають можливість отримати цікаві навички та вміння, які знадобляться їм в майбутньому.

   

Гурток «Хоровий спів»

У ліцеї з 2016 року працює гурток  «Хоровий спів», керівником якого є вчитель музики Мороз М. М. У музично-естетичному вихованні важливу роль має вокальне мистецтво. Спів сприяє фізичному розвитку дитини і несе в собі великий виховний потенціал. Керівник вокального гуртка спрямовує свою діяльність на розвиток у своїх вихованців голосу, слуху, творчого мислення, артистизму.  Публічні виступи стимулюють дитину позбутися страху спілкування з різними людьми, позбавляють від сором'язливості і допомагають стати впевненим у собі.

 

Гурток «Музика і хореографія»

У закладі працює хореографічний гурток, художнім керівником якого є Фечо Наталія Іллівна. Під час занять учні вивчають елементи сучасного танцю, виступають із художніми номерами на шкільних святах, а також беруть участь у різноманітних конкурсах. Не багато батьків знають про те, що зняти напруженість і втому після школи можна за допомогою рухової активності, яку в надлишку дають заняття танцями. До всього іншого, в житті завжди може стати в нагоді володіння технікою виконання різноманітних танцювальних елементів. Заняття хореографією так само, як і спортом направлені на розвиток загального фізичного стану дитини, тренуючи спритність і координацію рухів маленького спортсмена. Варто відзначити, що танці відмінно виробляють у дітей почуття ритму і розвивають гнучкість, що особливо корисно для дівчаток.

   

Великий теніс

Для дитячого здоров'я такий вид спорту, як теніс важливий, як ніякий інший. Всього за рік занять дитина може досягти колосальних успіхів! Зокрема, поліпшення і розвиток: зору, концентрації уваги, швидкості реакції, спритності. Дитина відразу зануриться з головою в цей спорт, адже теніс простий в правилах, не вимагає спеціальної форми (статури), та й  просто повністю універсальний. Заняття тенісом для дітей подарують тонус організму, чудові фізичні дані, підвищать витривалість і як не здавалося б дивним, поліпшать інтелектуальні здібності.

Волейбол

Волейбол добре позначається на здоров'ї. Різноманітність рухів в цьому виді спорту навантажує практично всі групи м'язів, також волейбол зміцнює дитячий імунітет і серцево-судинну систему, покращує поставу. Регулярні заняття волейболом загартовують  організм, підвищують його  витривалість.

Футбол

Футбол є важливою складовою фізичної культури.  На заняттях у дітей формується стійкий інтерес фізичною культурою, зокрема до здорового способу життя взагалі, виробляються різноманітні рухові навички, поліпшується координація, прискорюється реакція, підвищується загальний рівень фізичної підготовки, технічної і тактичної майстерності маленьких спортсменів. Навчальний матеріал адаптований до занять з дітьми різного рівня підготовки, передбачає загальну фізичну, а не спортивну спрямованість і містить найпростіші елементи технік та дій у нападі та захисті, а також вправи з елементами футболу для розвитку фізичних якостей.

  

Карате

Карате — це цілісна система розвитку тіла й духу. Зокрема, воно чудово розвиває координацію рухів. Дитина, яка займається карате, буде мати перевагу порівняно з однолітками у рівні володіння власним тілом. Це тільки видається, що рухи карате надто складні, щоб дитина їх опанувала. Під керівництвом наших тренерів бойові рухи карате  зможуть опанувати усі.

    

Плавання  

Для дітей плавання є невід’ємною частиною фізичного виховання. Воно сприяє розвитку дихальної системи у дитини. Відбувається це за рахунок того, що вода тисне на стінки грудної клітки, а діти видихають все повітря, що знаходиться в легенях, і як наслідок, роблять глибокий вдих, а це вентиляція дихальної системи, яка запобігає появі різних захворювань верхніх дихальних шляхів. Крім того, знаходження у воді сприяє збільшенню кровообігу, а також поліпшенню у роботі серця. У воді на хребет дитини практично не впливають статичні навантаження, завдяки чому у дитини формується правильна постава і поліпшується міжхребцевий обмін речовин. Крім того, водні процедури попереджають м’язову дистонію, плоскостопість і сколіоз. І найголовніше, у воді шкіра починає дихати, виділяючи шкідливі речовини і очищаючи, таким чином, потові залози. Регулярні заняття дозволяють зміцнити ЦНС дитини, нормалізувати його апетит, зміцнити сон, підняти тонус організму. Крім усього іншого, плавання це відмінний спосіб зайняти дитину чимось корисним і зняти стрес.

 

Військово-патріотичний гурток  "Сокіл" ("Джура")

На базі ліцею діє дитячо-юнацький  гурток "Сокіл" ("Джура"), що є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Основна його мета  - виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

  

 

   

Напишіть нам