Шевченківська декада - 2024 розпочалася! Одні з перших до відзначення цих днів долучилися учні 5-А класу. Юні шевченкознавці підготували виставку колажів - «Шевченко від А до Я». Таким чином учні самі дізнавалися цікаві факти про життя і творчість Кобзаря, а також дали можливість зробити це іншим, адже колажі можна переглянути у фойє ліцею.

До 210 річниці народження Великого Кобзаря учні 7-Г класу декламували його твори англійською мовою. Це значно розширює коло людей, які могли б зрозуміти українців, почути більше про культуру та боротьбу, впевнитись у значущості та багатстві нашої історії. Крім того, декламування віршів англійською розширює словниковий запас, адже мозок точно запамʼятає асоціації англійських слів з українськими текстами поета.

У Закарпатський музей народної архітектури та побуту завітали учні 7-А класу Ужгородського ліцею "Лідер". Співробітниками музею Тетяною Сологуб-Коцан та Галиною Рейтій було проведено інтерактивне заняття "Життєвими стежинами Тараса Шевченка".

Учні нашого ліцею долучились до флешмобу "Читаємо Кобзаря" з нагоди 210-ї річниці від дня народження великого поета, прозаїка, мислителя, живописця Тараса Григоровича Шевченка.

Учні 10-их класів також долучились до флешмобу "Єднаймо душі словом Кобзаря!" з нагоди 210-ї річниці від дня народження великого поета, прозаїка, мислителя, живописця Тараса Григоровича Шевченка.

 

У 4-В класі відзначили день народження Т. Г. Шевченка. В класі створилась справжня квіткова галявина, а учні, наче маленькі бджілки, наполегливо трудились. Дівчата креативно підійшли до підбору наочності до святкового дня. В результаті копіткої праці кожен четвертокласник пішов додому із власним виданням книги Тараса Шевченка "Кобзар"

З нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка учні 4-Б класу вивчили вірші поета. Діти з допомогою батьків підібрали такі поезії, які актуальні й сьогодні. Також четвертокласники пригадали життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича, дізнались не мало й нового. Діти, які відвідують гурток "Юний художник," сьогодні завершили роботу над малюнками "Шевченкова хата." Роботи вражають вдалим підбором кольорів та акуратним виконанням. Їх можна переглянути у фойє ліцею.

Учні 5-Б класу під керівництвом учительки української мови та літератури Тимчик О.М. долучилися до вшанування річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Дві команди школярів на чолі з капітанами відповідали на різні питання вікторини, що стосувалися життєвого та творчого шляху видатного українського поета, а також повісті С.Васильченка «У бур‘янах» про дитинство Кобзаря. Учні відгадуали назву вірша за фото, уставляли пропущені слова у рядки з поезій, капітани розв‘язували ребуси.

Перемогу здобула команда «Бойки». Учнів було нагороджено похвальними грамотами, а переможців - книжкою.

У ліцеї «Лідер» продовжуються заходи щодо вшанування Тараса Шевченка. Учні 10-Б класу разом з класним керівником Белей О.М. підготували усний журнал до 210 річниці з дня народження Великого Кобзаря: «Тарас Шевченко – геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні». Десятикласники розповіли про позачасовість Шевченкової поезії, спираючись на дослідження Оксани Забужко, Олександра Бороня. Декламували й уривки з Тарасових поезій, проводячи паралелі із сьогоденням.

У другій частині заходу учні у пошану Кобзаря зіграли настільну гру «Шевченко питає». Особливо учням сподобалося приміряти вуса Кобзаря, коли ставили запитання один одному.

Учні 6-Б класу продовжили крокувати стежками Кобзаря. "Великі поети ніколи не помирають, бо це взагалі не люди, а великі душі",- писав Томас Стернз Еліот. Таким є для кожного з нас і Тарас Шевченко.

Наш літературний квест проходить у час, коли вся Україна вшановує Кобзаря. Хлопці й дівчата, які взяли участь у змаганні, вкотре усвідомили значимість постаті Т. Шевченка для українського народу, щось відкрили для себе нове у цій величній особистості й гідно "пройшли шлях до Тараса".

Учні 4-Г, 3-Г та 3-Д класів на групі подовженого дня згадували про життя і творчість Тараса Шевченка за допомогою вікторини з цеглинками LEGO. Малюнки Шевченкової хати, цитати поета - лаконічно доповнили вікторину, а іноді були й підказками, котрими скористались не усі. Також вихованці ГПД вивчали пісню “Тече вода з-під явора» за віршем Кобзаря.

Шевченківська декада була продовжена літературно-мистецьким святом «Шевченко – це Україна, Україна – це Шевченко», яке підготували юні аматори 5-В класу. Учні побували у ролі малого, юного та зрілого Тараса Шевченка. Відтворювали епізоди з його дитячих років, розкрили його роль і значення у формуванні української нації. Задушевно прозвучали пісні «Садок вишневий коло хати» у виконанні Чінчевої Злати, «Лелеченьки» - Полонської Олександри та "Зацвіла в долині червона калина" - Вайнраух Катерини. Завершилося свято «Молитвою за Україну», яку підхопили всі глядачі.

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Т. Шевченка учні 8-Г класу брали участь у грі "Шевченко багатогранний". Діти дізналися про грані різнобічного таланту й творчості Генія українського слова. Пригадали ключові моменти з біографії Т. Г. Шевченка, створювали портрет поета, відповідали на різні запитання гри, показали тісний взаємозв'язок Шевченківського спадку з сучасністю.

Учні 10-А класу взяли участь у грі «Шевченкознавці», яку провела учителька української мови та літератури Тимчик О.М. Старшокласники дізналися багато цікавої інформації. Учні спростовували фейки щодо авторства віршів, які начебто належать Т. Шевченку, а насправді були маніпуляціями, створеними під час повномасштабного вторгнення росії до України. Також старшокласники визначали назву поезій Т.Шевченка за уривками з них, відгадували ребуси, брали участь у грі «Правда чи брехня», що стосувалися цікавих біографічних фактів, визначали художні засоби у віршах Т.Шевченка.

З нагоди відзначення 210-річниці від дня народження Тараса Шевченка у ліцеї проведено конкурс читців поезії Кобзаря серед учнів 5-6 класів. Переможцями конкурсу стали учениця 5-В класу Роман Валерія із поемою "Розрита могила" та учениця 5-Б класу Товт Анастасія із поезією "За сонцем хмаронька пливе". Друге місце посіли Скубенич Тетяна (5-Б клас), Федоренко Корнелія (6-Б клас), Кіш Василь (6-Г клас), третє місце - Ключевський Олег (6-Г клас), Бартош Таїсія (6-Б клас), Гичка Тетяна (6-В клас), Шпілька Анастасія (6-Д клас).

Учні 7-В класу з нагоди вшанування 210 річниці з дня народження Кобзаря відвідали Закарпатський обласний музей ім. Йосипа Бокшая. Василь Петрович Густі, відомий поет та публіцист, охоче погодився провести екскурсію. Він розповів учням про лауреатів Національної премії ім. Тараса Шевченка -художників, поетів, композиторів. Семикласники мали змогу не тільки побачити Шевченків «Кобзар» різними мовами, а й картину, намальовану нашим Генієм ще в 1857 році.

Справжньої несподіванкою виявилася зустріч із знаним закарпатським скульптором, живописцем Михайлом Беленем. Він розповів учням про те, що три роки мандрував шевченківськими місцями. А цьогоріч представив виставку робіт із Шевченкіани.

Учні 1-Б класу теж долучилися до відзначення 210- ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Школярики переглянули відео про дитинство поета "Маленьким дітям про великого Тараса," а також декламували уривки з його найвідоміших поезій.

Долучилися до 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка й учні 9-Б класу. Вони розповіли про останню прижиттєву книжку Кобзаря - "Буквар". Він був написаний не тільки для дітей, а й для дорослих. Як бачимо, "Поет учив любові до рідної мови через свій "Кобзар" і через свій "Буквар". Бо вони одного батька діти, не близнята, але рідні діти". У час поетичної хвилинки дев'ятикласники послухали твір Кобзаря "Розрита могила", який декламував Куцкір Крістіан. Наприкінці заходу учні встигли реченнями-асоціаціями розказати про життєвий шлях Тараса Шевченка.

Святковий захід, присвячений великому поету України Тарасу Григоровичу Шевченку, підготували і провели учні 6-В класу. Вшанували памʼять читанням його поезії та чудовим виконанням пісень. Ми повинні читати його твори і наша мова буде звучати дзвінкими словами. Бо українська мова - одна з наймилозвучніших мов світу. І памʼятати Шевченків заповіт: «Учітеся, шануйте батьків, живіть дружно».

Учні 7-А та 7-Г класів досліджували правопис прислівників у поезіях Т.Г. Шевченка. Семикласники із захопленням працювали в групі та самостійно. Аналізували прислівники у поезіях Кобзаря, визначали їх розряд, відпрацьовували навички написання прислівників, утворених від прикметників.

Естафету святкових заходів до 210 річниці з дня народження Великого Кобзаря продовжили учні 6-Б, 6-Г та 6-Д класів, взявши участь у флешмобі "Нас єднає Шевченко!" Хлопці й дівчата завзято шукали й знаходили найрізноманітніші місця, які пов'язані з Тарасом Григоровичем і в черговий раз переконалися, що світлий образ геніального поета безсмертний, як і сам народ, що породив його!

Завершується Шевченківська декада, присвячена 210-ій річниці Великого Кобзаря. 21 березня у музеї-світлиці відбувся другий тур конкурсу художнього читання поезій Тараса Шевченка. Своє прочитання програмових і маловідомих творів представили 24 учні 7-9 класів. Барвисті вишиванки, вдумливі голоси, прояви справжнього акторського таланту, вічні кобзареві слова на тлі автентичного українського інтер'єру створили атмосферу святковості та надзвичайної важливості для нас, українців.

У кожній паралелі визначилися переможці. Творче слово Шевченка звучить сильно і щиро з уст наших юних талантів - справжніх патріотів України, яким жити "...на оновленій землі," де "...врага не буде, супостата..."!

 

 

Напишіть нам