Сьогодні, 29 травня, проходив районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") у Великому Березному. Рій "Полуботки" представляв Ужгородську міську територіальну громаду.
Рої змагались конкурсах "Впоряд", "Фізична підготовка", "Пластун", "Рятівник", "Стрільба із пневматичної зброї", "Відун" та "Линва." Серед семи роїв старшої вікової групи рій посів ІІ місце в конкурсах "Фізична підготовка" та "Відун", ІІІ місце в конкурсах "Рятівник", "Линва" та "Стрільба з пневматичної зброї." І в загальному заліку посіли ІІІ місце у районному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Сокіл" ("Джура").
Вітаємо учасників рою! Щиро вдячні організаторам конкурсу за підготовку та проведення гри!
  
Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися кожен охочий, одягнувши вишиванку.
День вишиванки цього року відзначають 16 травня. Тож сьогодні для модників та модниць не поставало питання "А що б таке одягнути?", оскільки дрес-код - вишиванка!
Сьогодні учні 1-В та 2-А класів провели свято до дня вишиванки. Хлопці та дівчата розповідали вірші про значення самої вишиванки, а також візерунків, кольорів на ній. Перші кроки на сцені для декого дались не легко, але усі разом маленькі артисти справились чудово. Особливо натхненно співали пісні про вишиванку та Україну.
Учні ліцею сьогодні не тільки прийшли одягнені у вишиванки, а й узяли участь у танцювальному флешмобі. Провела його ліцеїстів учителька фізичної культури Ігнат О.Р. Після рухливої перерви учні, які прийшли у вишиваночках, "розфарбували" карту України під вигуки "Слава Україні!"
Як кожен регіон має власні особливості вишиванки, так само кожен клас ліцею намалював частинку великої вишиванки. Панно "Вишивана родина" можна побачити у фоє ліцею.
  
8 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Тож учні 10-Б класу ділилися знаннями з учнями 7-9 класів. Вони коротко розповідали про основні події 1939-1945 рр.
На 4 уроці вчителем історії Клецком Ю.М. та учнями 10-Б класу був проведений лекторій на тему "День Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Незламні долі та втрачене дитинство." Українські землі були одним з основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Майже всі українські підприємства були переорієнтовані на потреби оборони.
Нацистський та комуністичний режими під час окупації території України здійснювали численні злочини проти цивільного населення – Голокост, масові вбивства та депортації народів. Втрати українців у Другій світовій досягають близько 8 млн осіб, із них 5 млн – цивільних громадян та 3 млн військових.
  
10 травня на базі нашого ліцею пройшли завершальні конкурси та випробування І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Рої змагались в конкурсах: «Відун», віджиманні, підтягуванні на перекладині, метанні гранати на точність, конкурсі «Впоряд», стрільбі з пневматичної гвинтівки, розбиранні та складанні автомата АК, козацькій забаві «Перетягування линви» та конкурсі «Рятівник». Серед 11 роїв наш рій "Полуботки" другий рік поспіль посів І місце. Також джури найкраще проявили себе в конкурсі "Рятівник" та Сливка Василь найбільше разів підтягнувся - 22 рази.
Вітаємо команду з перемогою та бажаємо успіхів у наступних етапах!
  
26 квітня 2024 року відзначаються 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Відтоді в цю дату в Україні щорічно вшановують усіх людей, хто загинув або постраждав від цієї катастрофи, а також ліквідаторів наслідків аварії.
Учні 8-Г класу разом із учителькою історії Маровтій Г.І. та бібліотекаркою Бескід А.Л. також пригадали події того дня, обговорили наслідки катастрофи, подумали можливо було уникнути її або ж зменшити кількість жертв та пом'янули хвилиною мовчання тих, хто загинув.
  

Напишіть нам