6 березня розпочався Шевченківський тиждень - 2023. На початку тижня учні з педагогами оформили тематичні зони до 209 річниці з Дня народження Кобзаря, виготовили лепбуки та стіннівки. У фоє розмістили абетку Кобзаря, в якій на кожну літеру алфавіту була підібрана цікава інформація про Тараса Шевченка. А за QR-кодом можна було прочитати ще більше цікавої інформації. Також у медіатеці бібліотекарі оформили виставку книжок Кобзаря, а у фоє Березанич Тетяна, вчитель образотворчого мистецтва виставила кращі малюнки учнів 5-7 класів, на яких зображено хату-музей сім'ї Шевченків.

  

Шевченківська декада розпочалася для учнів 9-В і 9-Г класів (учитель Сугоняк В.Б.) переглядом фільму "Таємниці генія Шевченка". Обговорення фільму було жвавим: старшокласників зацікавили підсумки проведених графологічних експертиз рукописів, приватне життя Т. Шевченка, його стосунки з друзями. Учні вкотре переконалися, що Т. Шевченко був вище часу, став геніальним мислителем, шукав шлях до правди не тільки для себе, а й для всіх українців.
Учні 9-А та 11 класу креативно підійшли до відзначення 209-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Учні самостійно створювали меми та презентували їх на уроках української літератури разом з учителькою української мови та літератури Тимчик О.М. Тарасові Григоровичу мало б сподобатися.
Учні 8-Г класу підготували тематичну газету, у якій запропонували охочим узяти участь у конкурсі на знання творчості Тараса Шевченка. За кожну правильну відповідь або прочитаний вірш Кобзаря учасники отримували солодкий смаколик. Розпочали цю справу учні 4-Г класу, які читали напам‘ять дитячу поезію. Восьмикласники дружно аплодували юним декламаторам і «підсолодили» успішні виступи.
До Дня народження Кобзаря учні 10-А класу разом з вчителем української мови та літератури підготували випуск шкільного радіо. Підібрали сучасні пісні, слова яких написав Тарас Григорович, а мелодію - сучасні виконавці. Також серед підібраних пісень були й ті твори, які вивчаються на уроках української літератури.
 
Дев'ятикласники на уроках української літератури презентували проєкти "Музи Шевченка".
Учні 6-В та 6-Б класів взяли участь у фотоквесті " Т. Шевченко в кадрі". Завдання заставили учнів згадати ряд фактів із життя і творчості Кобзаря.
Учні 10-Б класу разом із своїм вчителем Ціник О.В. провели інтерактивну гру-мандрівку "Стопами Кобзаря". Метою гри було не тільки пригадати творчість Тараса Шевченка, а й розвивати мислення, ділові якості, критичне ставлення до себе, до своїх можливостей, до дійсності. Учні проявили фантазію, побувавши у ролі адвоката, керівника туристичного агентства.
В рамках Шевченківського тижня пройшов конкурс на найкращого читця поезій Кобзаря. В конкурсі взяло участь 13 учнів із 5-7 класів. Учні самостійно обрали різні поезії для декламації. Воно й не дивно адже Тарас Григорович написав понад 200 віршів. Декламували впевнено та вкладаючи усю душу в кожне слово. А учні 6-А класу розповіли вірш "Заповіт" трьома мовами: українською, німецькою та англійською. Тож усі учасники отримали нагороди. Серед них 2 нагороди за І місце, 6 - за ІІ місце та 5- ІІІ місце. Після нагородження ще ділились враженнями як вчителі, так і учні.
У 3-Б класі також відзначили 209-у річницю з Дня народження Т. Шевченка. Учні підготували цікавий інформаційний виступ "Нашому Кобзареві- 209 років" Проведено конкурс декламаторів віршів Тараса Шевченка " Кобзареве слово" Дівчатка подарували тепло своїх долоньок улюбленому поетові.
До 209-ї річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка, учні 4 -В класу декламували поезії Кобзаря та виконували пісню "Садок вишневий коло хати". Послухати вірші та дізнатися цікаві факти із життя поета мали можливість учні 1-х та 2-х класів, в гості до яких завітали четвертокласники. Щиро вдячні юним слухачам за увагу!
Учні 4-Г класу наполегливо працювали на кожному уроці 9 березня. Адже усі завдання сьогодні були пов'язані із віршем "Тече вода з-під явора..." Т. Г. Шевченка. Його декламували, записували по пам'яті, розв'язували задачі за мотивами вірша та передавали зміст за допомогою мнемотаблиці. А ще й фізкультхвилинки проводили під пісню "Тече вода з-під явора"
До річниці з дня народження Тараса Шевченка учні 7-а та 8-а класів узяли участь у вікторині «Найрозумніший» за творчістю Тараса Шевченка, яку провела учителька української мови та літератури Оксана Тимчик. Конкурс складався з різних завдань: тести за біографією поета, відгадування назви твору по фото на основі асоціацій, заповнення пропусків у рядках з віршів, відповіді на запитання з різних категорій: «Дитинство Шевченка», «Художні засоби», «Із якого це твору?», «Шевченко-художник», «Загальне». За результатами конкурсу, 1 місце зайняла учениця 7-а класу Негря Евеліна, 2-ге місце - учениця 8-а класу Францух Вероніка, 3-тє місце - учень 8-а класу Калинич Євген. Переможців було нагороджено грамотами, усі учасники отримали заохочувальні подарунки.
Учні 2-А класу також декламували вірші Шевченка, розглядали його картини, співали пісні. Діти дізнались багато нового, особливо про сільське життя в ті часи.
9 березня учні 1-Г класу разом з класним керівником Мельнік Н. М. та асистентом вчителя Радь М. В. долучилися до тижня вшанування пам’яті українського поета, художника, просвітителя Тараса Шевченка. Школярі зібралися біля пам’ятника Тарасові Григоровичу, щоб покласти квіти та вклонитись вірному сину України. Потім першокласники відправилися до "Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва", де мали змогу ознайомитися з бібліотекою, її книжковим фондом, правилами користування книгою. Мандруючи, книжковими виставками маленькі читачі дізналися, які книги, на ту чи іншу тему є в бібліотеці. Під час бесіди учні не тільки були слухачами, а й приймали активну участь у маленькій вікторині на знання життя і творчості Т. Шевченка. Діти показали свої уміння, продекламувавши свій улюблений вірш Великого Кобзаря. Всіх учнів було нагороджено дипломами "З іменем Тараса".
З нагоди 209-річниці від Дня народження Кобзаря українського народу Т.Шевченка учні 7-В та 7-Г класів провели літературний квіз "Шевченкове слово у наших серцях". Діти пригадали життя та творчість Т.Шевченка, мали можливість працювати в команді та розвивати креативне мислення.
Учні 4-В класу влаштували парад віршів Тараса Шевченка.
 
Учні 2-Д класу протягом Шевченківського тижня наполегливо працювали: читали вірші Кобзаря, списували його твори.
Учні й учениці 8-В класу разом із Христиною Іванівною Яремою переглянули мультфільм "Як Тарас Шевченко став зіркою" проєкту "Книга-мандрівка. Україна" (https://youtu.be/Ktb-0LRm2Pk). А потім восьмикласники зіграли в Кобзартест. Переміг Тарас Шевченко!
Учні 10-А класу разом з Христиною Іванівною Яремою переосмислювали Шевченка по-новому. Десятикласники й десятикласниці ознайомилися з картинами виставки "Квантовий стрибок Шевченка" Олександра Грехова, поділилися власними думками й враженнями. До речі, ми вдячні ілюстратору, який надав доступ до власних робіт, і тепер зможемо організувати виставку в нашому закладі.
А ще хлопці і дівчата насолодилися реп-батлом Пушкіна й Шевченка від Youtube-проєкту "Наші без раші". Усі охочі теж можуть переглянути:
 
І на завершення презентували власний відеопроєкт "Борітеся - поборете!"9 березня відзначаємо 209 річницю від народження нашого Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Його твори досі актуальні й надихають українців на неодмінну ПЕРЕМОГУ! Пропонуємо вашій увазі відеороботу учнів та учениць 10-А класу "Борітеся - поборете!"
 
 
 

Напишіть нам