Вишиванка та українська мова - це те, з чим найбільше асоціюється наш народ. 9 листопада учні та педагоги одягли вишиванки та протягом дня багато уваги приділили українській мові. І повірте, не тільки вчителі української мови та літератури, а й ті, які викладають інші предмети.

Сьогодні в Україні та за її межами усі охочі долучились до радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч авторкою тексту було Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу, а читала - Ада Роговцева, народна артистка, Герой України.

Традиційно вчителі, які мають вільний час, та учні 10-А класу разом із класною керівницею долучились до написання диктанту. Після написання усі ділились враженнями від тексту, аналізували та обговорювали можливі помилки або ж речення, в яких можна поставити не той розділовий знак. Дехто планує відправити написаний текст на перевірку, але більшість чекатиме оприлюднення і перевірить самостійно.

Учні початкової школи теж писали диктант. Щоправда, він відрізнявся складністю відповідно до знань учнів. Також багато говорили про мову та її значення, розмальовували малюнки, створювали буклети про українську мову та грали вікторину, питання якої теж стосувались солов'їної. А ще розповідали вірші та співали пісні.

 

 

Учні 10-А класу, одразу після написання радіодиктанту, мали змогу перевірити й покращити свої знання з української мови, зігравши в освітньо-розіажальну гру "Солов'їне шоу", яка є аналогом освітньо-розважального шоу, що транслюється на YouTube-каналі

Дві команди змагались у 3 раундах.

У 1 раунді кожна команда відповідала на однакову кількість запитань, даючи короткі відповіді, обираючи правильний варіант.

У 2 раунді один представник з команди відповідав на запитання протягом однієї хвилини.

У 3 раунді команди на швидкість з'ясовували значення фразеологізмів, відтворювали прислів'я, упізнавали письменників за портретами й образами-асоціаціями, слухали пісні на вірші українських поетів й пригадували прізвища митців слова.

Хлопці і дівчата зіграли чудово! У медіатеці панувала атмосфера українськості, знань, щирості, радості й сміху.

Перемогла українська мова!

І на завершення учні прослухали поезію Юрія Іздрика "Молитва" в авторському виконанні й надихалися красою України, переглядаючи відеороботу Назара Дороша "What is Ukraine?

 

До Дня української мови та писемності класний керівник та батьки учнів 2-А класу організували пізнавальну екскурсію. Діти ходили на знайомство з обласною дитячою бібліотекою. Бібліотекарі провели для маленьких гостей оглядову екскурсію, розповіли про книги, які є в бібліотеці. У вигляді театральної інтерактивної вистави розказали діткам як треба поводитися з книгами в бібліотеці та вдома. Було надзвичайно цікаво!

Експозиційний простір "Українська мова на Закарпатті у ХХ столітті" - проєкт, започаткований ЗІППО у рамках Меморандуму про співпрацю, який підписаний між Уповноваженим із захисту державної мови Т. Кременем і директором ЗІППО Я. Сивохопом, продовжує свою роботу. Сьогодні, 9 листопада, учні 9-их класів мали змогу ознайомитися із книжковими цікавинками. Учителька української мови 

Василина Сугоняк продемонструвала учням сучасний словник української мови Тараса Берези, Ірини Зубрицької, Юрка Зеленого "Мова - не калька", який фіксує понад 20 000 найпроблемніших слів. Учні почули самобутні українські слова, які звільняють мову від суржику й невмотивованих запозичень.

  

Ще сьогодні стартує ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика. Тож усі бажаючі могли узяти участь в першому з чотирьох етапів цього цікавого конкурсу.

Тож вітаємо усіх з Днем української мови та писемності!

Напишіть нам