22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
Нажаль в роки радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День Соборності не відзначалися. Із утвердженням влади російських більшовиків ці «контрреволюційні свята» стерли із суспільної свідомості.
Саме в цей день українців закликають пам'ятати про ціну, яку доводиться платити за єдність та аналізувати й враховувати помилки минулого.
Ці та інші цікаві факти прозвучали у створеному відео від учнів 10-го та 9-Б класів.
Учні 10-го класу підготували вірші, які починалися кожною літерою слова "СОБОРНІСТЬ". Усі підібрані уривки були про Україну та любов до неї.
Учні 1-их класів готували напис "Україна єдина." Ці два слова були створені з найрізноманітніших предметів. Це був конструктор, монети, пластилін, бісер, стрічки, крупи, кава, печиво, цукерки та навіть спечене вдома печиво у формі літер. Учні 1-4 класів могли створити карту країни. І знову використали крупи та бісер. Усі бажаючі могли намалювати малюнки до Дня Соборності або ж розфарбувати готові зображення відповідної тематики. Що з цього вийшло дивіться в наступному відео.
Також учні 2-11 класів, якщо мали можливість видрукувати, заповнювали газету "Україна - єдина." Усі фото цих газет шукайте на нашій сторінці у Facebook.