Щороку 9 листопада ми святкуємо День української писемності та мови. Українська мова пройшла довгий та тернистий шлях розвитку й сьогодні кожен з нас відповідальний за її популяризацію та процвітання. Багато українців приділяють час вивченню англійської мови та інших мов, але чи так добре ми знаємо та шануємо нашу рідну мову?

  

      День української писемності та мови було встановлено указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році на честь українського літописця преподобного Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Також з 2000 року в цей день в прямому ефірі «Українського радіо» транслюють «Диктант національної єдності», який може написати будь-хто. Зачитує текст доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. Він складає оригінальний текст диктанту, який ніхто, до моменту його зачитування в ефірі «Українського радіо», не бачив.  З кожним роком кількість учасників мовного флеш-мобу зростає. До написання диктанту долучилися й учні та вчителі нашого закладу. Також виявили бажання написати цей диктант чотири мами наших школярів. Одну з жінок підтримувала трирічна донечка, яка сиділа поряд і повторювала слова Олександра Авраменка.

  

     Також ВІ «Активна громада» запросила по-новому відзначити цей день. Учням 10 класу було запропоновало розгадати кросворд. Питання кросворду допомогли комусь дізнатися, а комусь пригадати цікаві факти про українську мову, обговорити її важливість та визначити, як ми самі можемо сприяти розвитку нашої мови. Після розгадування кросворду учні розповіли про свої улюблені слова в українській мові. Серед них були шибайголова, Чахлик Невмирущий та багато інших. Акція одночасно проходила у 25 містах у різних куточках України.

     

    Учні 5-их класів змагалися у мовному квесті. Завдання були розміщені у різних приміщеннях школи. Тож п’ятикласникам довелося добряче побігати. У підсумку перемогу здобув 5-Б клас, друге місце посів 5-Г клас, а третє місце розділили 5-А та 5-В класи.

 

   

     Учні 7-их класів змагалися в конкурсі «Мовні перегони». Завдання були створені за допомогою онлайн-сервісу Kahoot та одного командного завдання. З відривом в один бал перемогла команда 7-Г класу, друге місце за командою 7-Б класу, третє – команда 7-А класу.

  

  

      7-Г клас разом із класним керівником Яремою Христиною Іванівною підготував «Абетку побажань». Підібрали до кожної літери слово-побажання і сформували із літер стіннівку.

  

 

      Цього року проявила ініціативу учениця 5-В класу Ковач Олександра. Дівчина підготувала невеличке завдання для однолітків. Воно було простеньке: розкласти слова в абетковій послідовності. Із завданням справились майже усі. Проте переможцями були ті, хто зробив це найшвидше та правильно.

     

     Нагородження переможців мовного квесту та конкурсу «Мовні перегони» відбувалося в понеділок у шкільній бібліотеці. Також там ще діє виставка книг «Мово рідна, будь не тільки святом, а насущним хлібом на щодень»

 

Напишіть нам