Портфоліо практичного психолога Корпош Оксани Вікторівни


 

Всесвітній день психічного здоров'я

     Щорічно 10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного здоров'я. Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що запроваджені в ООН.
    Психологом школи Корпош О.В. було проведено години спілкування з учнями 9-их та 10-го класу на тему: "Психологічне та психічне здоров'я: перша допомога для всіх." Розглянули основні складові психічного здоров'я і благополуччя. Обговорили, як розвивати свій потенціал, планувати і ставити реальні цілі та досягати їх.
     Педагоги отримали рекомендації щодо збереження власного психічного здоров'я та як дбати про свій емоційний ресурс. Кожен учасник освітнього процесу протягом дня зустрічав мотиваційні слова підтримки та позитивні вислови, цитати відомих людей.
  

"Філософія спілкування - мова серця"

      Вимушені канікули вчителі вирішили провести з користю для себе. А допомогла в цьому практичний психолог закладу Корпош Оксана Вікторівна. За її ініціативи та безпосереднього виконання сьогодні було проведено тренінг для вчителів "Філософія спілкування - мова серця."

     За допомогою інтерактивних вправ, практичних групових завдань, вправ з використанням метафоричних карт ми з колегами спробували розширити свої навички розуміння інших людей, себе, опанували навички ефективного слухання, вміння аналізувати і визначати психологічні особливості - свої та оточуючих. Вправа "Бінго" допомогла з'ясувати що спільного є в колег. Найцікавіше було слухати тих, хто працює в нас відносно недавно. Адже за повсякденними робочими завданнями ми рідко спілкуємося про особисте. Наступне завдання було скласти розповідь про когось. Але в ході розповіді необхідно було використати емоції. Останні були написані на картках, які кожен з групи витягнув. Виходили дуже емоційні розповіді про шкільне життя. Наступне завдання було за допомогою пантоміми, які показували колеги вгадати емоцію. При цьому зачитувалися дитячі віршики. На завершення Оксана Вікторівна запропонувала подумки сформулювати запитання, яке цікавить саме в цей момент. Далі витягнути картку, яка могла дати відповідь на питання. Зі слів та виразу обличчя колег було зрозуміло, що відповідь отримав кожен. Поміж цікавими завданнями були коротенькі теоретичні повідомлення, які лаконічно доповнили тренінг.

     В якості рефлексії усі учасники написали свої враження від тренінгу. 100% позитивних вражень. Та це й не дивно! Адже протягом тренінгу атмосфера була весела та спокійна, часто звучали жарти. Ми усі щиро вдячні Оксані Вікторівні за чудовий тренінг, який не так легко підготувати. І це знає кожен, хто хоч раз його проводив.

     


Академічна доброчесність

    У четвер, 30 січня, у фойє нашого закладу психологом школи Корпош О.В. та педагогом-організатором Вачілею О.М. була оформлена інформаційна виставка про академічну доброчесність. Кожен із 20 плакатів має на меті доснести учням дуже важливу інформацію. Що таке академічна доброчесність, її види, що таке плагіат, чому не варто плагіатити та приклади наведення цитат, а також інша інформація зображена в доступній для дітей формі. Вже з перших хвилин виставки було чимало зацікавлених. Кожен, читаючи ці плакати, думав про те, чи займається саме він плагіатом. Окремі моменти були не зрозумілими для молодших школярів. Розібратися в складному допомагали Оксана Вікторівна та Олександра Миколаївна. Сподіваємося, що представлені плакати прочитає кожен учень нашого закладу і навчиться працювати чесно, без плагіату та правильно оформлюючи цитати.

  


Напишіть нам