Цього дня, 21 листопада, рівно сім років тому люди вийшли на вулиці, щоб висловити свою позицію щодо дружби з Євросоюзом. Після рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС українці зібралися на майданах.

     21 листопада в Україні відзначають як День Гідності та Свободи, адже саме в цей день сім років тому розпочалася Революція, яка переродила українську націю. Перша акція протесту розпочалася о 22:00. Тоді учасники мітингу нарахували близько півтори тисячі людей. Протестувальники використовували українську та європейську символіку й співали гімн України.

     На вулиці вийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Згодом вони намагалися підійти до Адміністрації Президента, але прохід на вулицю Банкову був заблокований міліцією та посиленим загоном "Беркута". Протестувальники вирішили залишитися на ніч на Майдані. Цього ж дня небайдужі вийшли на Євромайдани також у Львові, Донецьку, Харкові, Ужгороді, Луцьку та інших містах.

    Попереду на українців чекала найдовша зима в історії України – Революція Гідності. Попереду був розпач і біль за втратою життів Небесної Сотні. Українська нація тоді переродилася, згуртувалася, а головне – самоідентифікувалася.

   Саме про ці події з історії сучасної України говорили учні 10 класу. Разом із вчителем історії, Клецко Ю.М., підготували та провели урок-реквієм "Вільні творити майбутнє." Розпочався урок з хвилини мовчання, пригадали хронологію подій, учні переглянули декілька документальних відео. Наприкінці уроку зачитали поезії створені під час та після Революції Гідності.

     Книжкова виставка "Їх серця б'ються на небесах", яку підготували Алла Леонтіївна та Ірина Богданівна, бібліотекарі школи, лаконічно доповнила весь урок.

 

Напишіть нам