У середу, 22 січня, жителі нашої країни вітали один одного з Днем соборності України. Це свято має вже більш ніж сторічну історію. Вперше День соборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України - чехословацької автономії. А офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше - 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР. День соборності України дата Акт злуки було проголошено на Софійській площі Києва. Після цього відбувся молебень та військовий парад. Святкування Дня соборності України тимчасово припинялося через указ колишнього президента Віктора Януковича. У 2011 році своїм указом він постановив відзначати 22 січня День соборності та Свободи. У 2014 році повноцінне святкування Дня соборності повернув тодішній президент Петро Порошенко.

    Святкування Дня соборності України в УЗОШ І-ІІІ ст. №20 - розпочалися ще до уроків. Усім бажаючим пропонували на стікерах написати свої мрії щодо України або ж чому вони люблять нашу країну. Самі ж стікери приклеювали до ватманів, які вирізані у формі літери Я, серця та мапи України. Разом вони створювали напис "Я люблю Україну."

  

    Учні 9-Б та 11 класу разом із вчителем історії Клецко Ю.М. підготували спільний виступ. Учні розповіли про події, які передували цьому святу, а також про те, як проходить воно зараз. У шкільній бібліотеці Алла Леонтіївна та Вікторія Богданівна створили виставку книг під назвою "Соборна мати - Україна, благослови добром мене." Представлені книги, в яких розповідається про події 1918-1918 років. Виставка в бібліотеці буде ще тиждень. Після уроків учні 6-А класу з класним керівником Тимчик О.М. поклали квіти до пам'ятника Августину Волошшину, що знаходить на набережній Незалежності.  

  

Напишіть нам