Нині розпочалася друга сесія методичного семінару-тренінгу для практичних психологів за темою «Медико-психолого-педагогічний супровід інноваційних проектів в умовах реформування освіти». Розпочали захід фахівці ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України» та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», а саме: Кириленко С.В., Кіян О.І., Даниленко Г.М. та Щербакова О.О., які виступили перед гостями із тематичними науково-інформаційними повідомленнями. 
    Зокрема, Кириленко С.В. підготувала для присутніх доповідь на тему «Психологічне благополуччя в освітньому просторі сучасної школи: взаєморозуміння, взаємоприйняття, взаємодія учасників освітнього процесу». У своєму виступі Кириленко С.В. зазначила, що освітнє середовище має бути, перш за все, безпечним місцем, де діти відчуватимуть себе захищеними. Воно повинно належати учням і бути місцем для творчості, досліджень, розвитку позитивної самооцінки. Такий освітній простір сучасної школи забезпечує дитині можливість робити власний вибір, розвивати та удосконалювати наявні практичні навички і позитивне ставлення до інших. 
    Кандидат педагогічних наук Кіян О.І. розповіла учасникам семінару про важливість співпраці учителя і психолога в захисті та збереженні здоров’я дитини. Тема доповіді своєю актуальністю викликала в залі жваву дискусію, адже злагоджена взаємодія психолога і вчителя відкриває шлях до використання багатьох ще не задіяних резервів освітнього процесу. Такий підхід зумовлює не тільки гармонізацію особистісного розвитку дітей, але й скоординованість дій усіх учасників навчально-виховного процесу.
    Роботу семінару продовжив Даниленко Г.М., доктор медичних наук, який у своїй доповіді охарактеризував основні медико-соціальні проблеми навчальної діяльності академічно здібних учнів. 
    Завершилася перша частина семінару виступом кандидата психологічних наук Щербакової О.О., яка поділилася з присутніми своїми спостереженнями та дослідженнями щодо особливостей психологічного супроводу розвитку та навчання академічно здібних учнів.
    Після обіду на учасників семінару-тренінгу чекала розлога практична частина, яку підготували психологи управління освіти Ужгородської міської ради та Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Присутні розділилися на чотири локації, кожна з яких впродовж кількох годин працювала над визначенням основних проблем та стратегій розвитку науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Учасники поділилися власним професійним досвідом та виконали кілька завдань із роздаткового методичного матеріалу. 
    Завтра на гостей чекає завершальний етап семінару, в рамках якого заплановані цікаві тренінги, дискусії, підбиття підсумків та вручення сертифікатів.

  

 

Напишіть нам