Сьогодні, 8 квітня, на базі ліцею розпочато міжрегіональний семінар-тренінг для директорів та практичних психологів закладів загальної середньої освіти Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей та міста Києва за темою «Медико-психолого-педагогічний супровід інноваційних проектів в умовах реформування освіти». Організатором заходу виступив Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України». 
    Нинішній семінар-тренінг відкрила директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат психологічних наук Палько Т.В., яка розповіла педагогам про мету і завдання заходу, зауваживши, що основна увага семінару-тренінгу зосереджена на розробленні спільної програми медико-психолого-педагогічного супроводу інноваційних проектів на прикладі науково-педагогічного проекту «Інтелект України» у закладах загальної середньої освіти.
     З вітальним словом до всіх присутніх звернулися завідувач методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради Даньків І.З. та директор ліцею «Лідер» Комарницький М.Н., які побажали освітянам плідної та результативної роботи протягом цих днів.
    Захід продовжила завідувач методичного центру Департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації Лукач А.Ю., яка поінформувала присутніх про результати успішного впровадження Нової української школи. Адже нова організація навчання, нові підручники, нові підходи та цінності - все це сприяє тому, що дитина сама вчиться здобувати знання та критично мислити. 
    Про інноваційну діяльність закладу загальної середньої освіти як важливого ресурсу становлення НУШ гостям розповіла Кириленко С.В., кандидат педагогічних наук, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». 
    Із доповіддю «Педагогіка партнерства - формування сучасного стилю готовності вчителя й учня, батьківської громадськості та соціальних інститутів співпрацювати в інноваційному режимі» виступила Кіян О.І., кандидат педагогічних наук, завідувач відділу експериментальної педагогіки та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». 
    Роботу семінару-тренінгу продовжив Даниленко Г.М., доктор медичних наук, професор, директор ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України», який у своїй презентації «Медико-соціальні проблеми навчальної діяльності академічно здібних учнів» розкрив основні психофізіологічні особливості впровадження проекту «Інтелект України», вказав на чинники ризику ефективності проекту та охарактеризував сприятливе для здоров’я шкільне середовище. 
    Завершила захід Щербакова О.О., кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України». Щербакова О.О. ознайомила гостей із особливостями психологічного супроводу академічно здібних учнів. У своїй доповіді вона акцентувала увагу на тому, що робота з обдарованими дітьми вимагає належної змістової наповненості занять, зорієнтованості на новизну інформації та різноманітні види пошукової, розвиваючої, творчої діяльності. Вона під силу висококваліфікованим, небайдужим до свого предмету вчителям.
    Завершився семінар-тренінг підбиттям підсумків, теплими побажаннями щодо спільної роботи та приємними відгуками учасників заходу, які вдосконалили свою педагогічну майстерність та поглибили свої знання.

  

 

Напишіть нам