У рамках  проекту «Платформа  наступності»  4 квітня  на базі ліцею відбулося педагогічне засідання для вчителів початкових класів, класних керівників та педагогів-організаторів. Тема заходу – «Інтегральне лідерство  в освіті.  Лідерство в умовах  трансформації освіти». Перед присутніми  виступила Юрик О.М., методист управління  освіти Ужгородської міської ради, яка,  опираючись на праці  відомого американського  освітянина, письменника,  мотиваційного спікера Стівена Кові,  охарактеризувала  сутність лідерства  та його  основні ознаки. З особливостями формування  лідерських якостей молодших школярів  присутніх ознайомила  вчитель початкових класів  Вачіля О.М. Педагог зазначила,  що лідером при відповідних умовах  може бути кожна дитина. Адже в різних ситуаціях, взятих зі шкільного життя,  виділяються окремі члени учнівського  колективу, які  перевершують інших, принаймні в якомусь одному виді діяльності, і тоді  коли ця якість  проявляється,  дитина,  яка нею володіє,  стає лідером.

   

    Теоретичною складовою  засідання став  виступ педагога-організатора Коцан А.О., яка розповіла колегам  про ефективність  використання інструментів  коучингу у формуванні позитивного лідерства. З доповіддю «Хто такий TEEN-лідер?  Як відкрити в підлітків  лідерські якості» виступив  голова методичного об’єднання  класних керівників  Клецко Ю.М.  Ним було також проведено  розлогу практичну частину засідання, на якій вчителям  було запропоновано  виконати кілька вправ  на формування  і розвиток лідерських якостей.  Захід продовжила керівник Школи  молодого класного керівника Штелиха М.П. Вона запропонувала вчителям  переглянути презентацію «Лідерство  очима дітей» та подискутувати  на цю актуальну тему.

    На завершення засідання  методистом управління освіти  Ужгородської міської ради Симкович М.О.  було охарактеризовано  основні недоліки наставництва при формуванні  лідерських якостей школярів. Педагог звернула увагу колег  на той факт,  що надмірна опіка  негативно впливає  на формування  самостійної особистості, перешкоджає  розвитку лідерських якостей.  Зайва допомога  й надмірне потурання – одна з найпідступніших  форм жорстокого  поводження з дітьми. Це «виховання в  короткотривалій перспективі», яке  жодним чином не передбачає  розвитку  необхідних навичок  для самостійного вирішення проблем.

  

Напишіть нам