Вдосконалення  якості навчання  та виховання в сучасній школі  безпосередньо залежить  від рівня підготовки  педагога.  Самоосвіта для вчителя – необхідна умова  його професійної діяльності.  Хороший педагог повинен постійно  вчитися,  вдосконалюватися все життя.  Однією з форм, що сприяє  фаховому розвитку вчителя  та спонукає його до самоосвіти  є школа професійного зростання, чергове засідання якої  нещодавно відбулось на базі ліцею «Лідер». Тема заходу «Навчання молодших школярів: як створити мотиваційне  навчальне середовище» - доволі актуальна. На жаль, для багатьох учнів  навчання у школі втрачає  свою привабливість  уже в перші місяці шкільного життя. Над вирішенням важливого питання  працювали вчителі німецької мови, адже вивчення іноземної мови  в початковій школі  часто викликає труднощі, малечі важко зосередитися на  складному незрозумілому матеріалі.

    Своїм досвідом поділилася наша колега Шевченко М.М., яка розповіла присутнім  про важливість розвитку  когнітивних навичок у молодших школярів  та як підвищити мотивацію дітей до навчання.

    Про використання пісень на уроках  німецької мови як  прийому  формування  мотивації учнів до навчання розповіла вчитель німецької мови Шулла Т.А.  Педагог зауважила, що пісні  виконують розвиваючу функцію, тому що сприяють естетичному вихованню дітей, розвитку самосвідомості,  розкриттю творчих здібностей,  музичного слуху.

     Вчитель німецької мови Сугоняк В.Б.  ознайомила присутніх  зі шляхами підвищення  мотивації школярів за допомогою ігрових методів. Гра вимагає від дітей уяви,  вміння швидко знаходити правильне рішення. Вона є найприроднішою і найпривабливішою  діяльністю для  молодших школярів.

    Учасниками заходу було  практично опрацьовано всі  вищезазначені  способи мотивації  учнів.  У процесі роботи  педагоги поглибили свої знання про  сучасний урок,  збагатили свій досвід  та підвищили професійний рівень.

 

 

Напишіть нам