Відомо, що психіка неповнолітніх дуже вразлива і легко підлягає негативному впливу. Несприятливі умови життя, неправильне виховання в сім’ї, проблеми в школі, невміння будувати взаємини з оточенням, різноманітні конфліктні ситуації, різні психофізичні відхилення в стані здоров’я, що ведуть до кризи духу, втрати сенсу життя – всі ці чинники, як правило, стають причиною девіантної (відхиленої від норми) поведінки у дітей та підлітків.
   Нині вирішенню цієї важливої проблеми було присвячене шкільне методичне об’єднання класних керівників. Заступник директора з навчально-виховної роботи Горняк О.І. розпочала захід, наголосивши на тому, що ненормовану поведінку дітей простіше попередити, ніж потім із нею боротися. Тим більше, що схильність до девіантної поведінки може закріпитися в особистості дитини і визначити все її подальше життя. Тому важливою є роль класного керівника, який може розгледіти проблему в зародку та вжити всіх необхідних заходів, щоб її усунути.
   Голова методичного об’єднання класних керівників Клецко Ю.М. виступив перед присутніми із презентацією «Особливості роботи з учнями девіантної поведінки на уроках у навчальному закладі», у якій детально охарактеризував види, причини, ознаки та методи профілактики ненормованої поведінки у дітей та підлітків. Захід продовжила педагог-організатор Коцан А.О., яка розповіла колегам про основні види роботи, що попереджають появу девіантної поведінки, допомагають дітям влитися в шкільний колектив, створюють позитивну атмосферу в навчальному закладі. Шкільний психолог Корпош О.В. поділилася з педагогами практичними порадами, виступивши із презентацією «Агресивна дитина: хто вона і як їй допомогти». 
   Про важливість дотримання дисципліни в учнівському колективі розповіла заступник голови методичного об’єднання класних керівників Штелиха М.П. Вона запропонувала колегам виконати кілька цікавих практичних вправ, що стосувалися порушеної на засіданні проблеми, а також вручила присутнім методичний матеріал щодо впровадження педагогіки оптимізму й успіху у виховній роботі класного керівника.

  

 

 

Напишіть нам