Починаючи з 2018-2019 навчального року всі першачки мають можливість навчатися за програмою Нової української школи. Реформа передбачає створення школи, де діти будуть здобувати освіту через діяльність, а основна увага спрямована на розвиток компетентностей, а не запам’ятовування фактів. Частиною формули НУШ є педагогіка партнерства, а саме: трикутник учень-учитель-батьки. Передбачається, що родина має бути залучена до навчання дитини, співпрацювати з учителем. А педагог, у свою чергу, має стати для дитини другом.

    У  2019-2020  навчальному році  за Держстандартом  Нової української школи у чотирьох перших класах ліцею «Лідер» навчається 127 учнів, а в других - 132 учні. Із них:

1-А клас – 32 учн., педагог –  Баранич Галина Іванівна  - вчитель вищої  категорії,  стаж роботи – 36 років;

1-Б клас – 32 учн., педагог – Гичка Тетяна Іванівна -  вчитель спеціаліст, стаж роботи – 3 роки;

1-В клас – 31 учн., педагог – Корінець Ірина Василівна - вчитель спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії, стаж роботи – 10 років;

1-Г клас – 32 учн., педагог – Лабатій Софія Іванівна – вчитель спеціаліст;

2-А клас – 32 учн., педагог – Траль Людмила Арсентіївна  - вчитель вищої  категорії, старший вчитель,  стаж роботи – 43 роки;

2-Б клас – 34 учн., педагог – Шетеля Тетяна Дмитрівна -  вчитель вищої категорії, стаж роботи – 18 років;

2-В клас – 33 учн., педагог – Фулей Мар'яна Федорівна -  вчитель спеціаліст, стаж роботи – 5 років;

2-Г клас – 33 учн., педагог – Бідзіля Наталя Михайлівна – вчитель вищої категорії,  старший вчитель, стаж роботи – 26 років.

    1-А, 1-Г, 2-А, 2-Г класи навчаються за  типовою освітньою програмою для закладів загальної  середньої освіти, розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна  та працюють за такими підручниками:

Українська мова – автори Пристінська М.С., Большакова І.О.

Математика – О.М. Гісь, І.В. Філяк

Я досліджую світ - Пристінська М.С., Большакова І.О. (1-ші класи), Іщенко О.Л. (2-гі класи)

Англійська мова – Г.К. Міттчел

Мистецтво - Лємешева Н.А. (1-ші класи), Рубля Т.Є. (2-гі класи)

     1-Б, 1-В, 2-Б, 2-В класи  працюють за програмою  науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Учні забезпечені посібниками 100%.

       НУШ – це не тільки підручники та нові програми. Це ще й новий освітній  простір, який має бути зручним та комфортним  для кожного першокласника. Тому меблі у класах відповідають  важливим критеріям, серед яких: ергономічність,  безпечність, міцність,  трикутна форма, колір,  розміри та вага, а також естетичність. У класах створені належні умови  для забезпечення, впровадження Нової української школи. За рахунок бюджетних коштів у кожному класі є ноутбуки, принтери, ламінатори, телевізори, проектори. Закуплено фліпчарти, флеш-карти,  дидактичні матеріали,  канцтовари,  магнітні та коркові дошки.  Класи оформлені за вимогами  Нової української школи. У кожному кабінеті створено 7 зон:

 1. Для навчально-пізнавальної діяльності
 2. Змінні тематичні осередки
 3. Ігрові
 4. Для художньо-творчої діяльності
 5. Для відпочинку
 6. Бібліотечка
 7. Осередок вчителя

   

 1. Осередок для навчально-пізнавальної діяльності

 Саме тут діти здійснюють  свої перші відкриття  та роблять упевнені кроки у навчанні. У цій зоні розміщені  мобільні парти,  які можна легко переміщувати  для зручної групової  чи індивідуальної роботи учнів, звичайна та магнітні дошки. Тут учні мають можливість проводити ранкові зустрічі, використовувати методику «шість цеглинок».  У 1-А, 1-Г класах  встановлені проектори, а в 1-Б,1-В  - телевізори LED,  оформлено  невеликий стенд  для розміщення інформації, яка безпосередньо стосується життя класу. Наприклад, календар днів народжень учнів, розклад уроків,  план цікавих позаурочних заходів тощо.

 1. Змінні тематичні осередки

Ці осередки містять  великий за обсягом  дидактичний матеріал, все необхідне для вивчення нової теми та предмету загалом. Тому саме тут розташовані  стенди та фліп-чарти, на яких можна розміщувати тематичні таблиці та діаграм для наочного  висвітлення теми, портрети видатних діячів, книжки. Цей осередок оформлений креативно. Так, щоб учні  самі хотіли підійти ближче  та усе роздивитися.

 1. Ігрова зона

В ігровій зоні розміщений  невеликий столик, за яким бажаючі можуть  грати у різноманітні ігри, складати пазли тощо.

   

 1. Для художньо-творчої діяльності

У цьому осередку зберігається  приладдя для  творчих занять: від фломастерів  та альбомів  до полімерної глини та пластиліну. Є невелика виставка дитячих робіт.

 1. Зона відпочинку

 Ця частина класу є центром  для відпочинку та спілкування.  Тут учні спілкуються між собою та грають  в ігри, які зроблять клас справжньою командою, і тут же вони просто трохи відпочивають.

 1. Бібліотечка

У класі відведено місце «міні-бібліотечка», де можна швидко знайти цікаву чи співзвучну з темою уроку  літературу.  Більше того, тут добре влаштовувати справжній буккроссинг: учні та батьки можуть приносити туди  власні книжки,  які можуть прочитати усі.

 1. Осередок вчителя

 У цьому осередку є зручні  столи з полицями /ящиками, стілець,  шафи для дидактичних матеріалів.  Є ноутбуки, принтери, ламінатори.

     Всі навчальні кабінети відповідають вимогам  Нової української школи.

 

   

   


Ми навчаємось 

2019-2020 навчальний рік


       Ось і пролетів перший місяць навчання. Ми раді привітати наших наймолодших школярів – учнів 1- А, 1-Б, 1-В та 1-Г класів. Вони розпочали своє навчання в школі з теми тижня «Я школяр». Першокласники знайомились один з одним, намагалися якомога швидше запам’ятати імена однокласників, з’ясовували, що відноситься до шкільного приладдя, а що ні, і взагалі навіщо ходити до школи.

  

    Друга тема тижня «Мій/Наш клас.» Протягом цих п’яти днів спробували сформувати дружній учнівський колектив. Це не легкий процес і триває усі одинадцять років. Але його фундамент закладається в перші тижні навчання. Якщо під час першого тижня вчитель працює з учнями, допомагаючи самоідентифікуватися і відчути себе школярем, то тема «Мій/наш клас» має підвести дітей до розуміння, що відтепер і надалі вони мають взаємодіяти один з одним та з учителем. В цей період важливо відчути перехід від поняття «мій клас» до поняття «наш клас» – від мого до спільного. Діти усвідомили, що клас – це не тільки спільнота дітей, це ще й приміщення, де проводяться заняття. Першокласники навчились, за допомогою вчителів орієнтуватися в школі, кабінеті, раціонально використовувати навчальний час і простір, спілкуватися з однокласниками та підтримувати комфортні умови в класі.

   

     Третя тема «Мої друзі» передбачає створення у класі дружнього середовища. Вправи та ігри підібрані педагогами допомогли першокласникам розібратися, хто такий друг, які існують правила дружньої поведінки і якими є принципи дбайливого ставлення до тварин.

 

    Четверта тема вересня – «Моє довкілля.» Протягом цього тижня учні досліджували навколишній світ. Першачки з’ясували, що таке довкілля, а також вивчили правила поведінки у ньому та зрозуміли необхідність обережного ставлення до природи. Звісно, першим середовищем, яке діти дослідили, стало шкільне подвір’я. А вже потім – увесь світ!

  

    У 2-их класах теми змінюються вже не так швидко. Тому протягом вересня другокласники вивчали одну тему - «Зміни.» Учителі розповідали школярам, що протягом першого місяця вони будуть вивчати зміни (у природі, навчанні та житті). Звичайно ж діти вже стикалися з такими явищами. Але чи замислювалися вони, що означає поняття «зміна»?

  

   Педагоги нагадали дітям, що слідкувати за змінами у природі та нашому житті не лише цікаво, а й корисно. Учні 2-Г класу, наприклад, з’ясовували, які зміни відбулися в житті людей за останнє століття. В цьому їм допомогли старі фото, знайдені в альбомах батьків, бабусь та дідусів.

 


 2018-2019 навчальний рік


 Протягом останнього тижня учні 1-А і 1-Г класів вивчали тему "Ми - українці. Ми - європейці". Першокласники дізналися ще більше цкавого про Батьківщину, познайомились із країнами Європи, їхньою символікою національним одягом, з'ясували, які країни є сусідами України. Цікавим для діток було завдання "Що ми розповімо про Україну друзям європйцям". Кожен учень мав можливість розповістипро Україну або  про одну з країн Європи. На уроках мистецтва хлопці й дівчата створювали герб власної сім'ї.

  

    Учні 1-Б і 1-В класів вивчали тему "Рослини-символиУкраїни". Кожен народ має свої рослини-символи. Називаючи народний символ можна дізнатися про яку країну йде мова. Першокласники ж дізналися, що символами України є калина, верба та інші.

   


     Цікаво та пізнавально пройшов для учнів 1-А та 1-Г класів тематичний тиждень під назвою «Світ рослин». Першокласники в цікавій ігровій формі вчилися розпізнавати за листочками дерева, розрізняти овочі, фрукти, ягоди. Спостерігали за розвитком рослин з насіння та вивчили їхню будову. На підсумковому занятті кожен з учнів розповів, як в їхніх сім’ях використовують лікувальні властивості рослин. 
    Учні 1-Б та 1-В класів минулий тиждень присвятили вивченню теми «Рослини навесні». Діти ознайомилися зі змінами, які відбулися в живій природі, дізналися про основні види ранньоквітучих рослин та рослин, занесених до Червоної книги України. Отримані знання малеча закріпила на практичній частині занять, під час прогулянок на шкільному подвір'ї.

   


  Протягом тематичного тижня НУШ «Їжа. Навіщо ми їмо» першокласники дізналися чимало цікавої і корисної інформації. Зокрема, навчилися визначати корисну і шкідливу їжу, ознайомилися з основними принципами здорового харчування та дізналися в яких продуктах ховаються вітаміни. На ранкових зустрічах учні багато спілкувалися та дискутували про вплив корисної та шкідливої їжі на організм людини. Хлопчики та дівчатка ознайомились із правилами поведінки за столом, національними стравами своєї країни та розповідали про смакові вподобання своєї сім’ї. Протягом тижня малеча зрозуміла: щоб бути розумними, активними та здоровими необхідно правильно харчуватись, адже їжа дає усе необхідне для життя.
    Не менш цікаво й результативно пройшов минулий тиждень у класах, що навчаються за програмою «Інтелект України». Впродовж тижня школярі працювали над темою «Встала весна. Чорну землю сонну розбудила...» Учні ознайомилися із ознаками весни, вчилися інтонаційно правильно декламувати вірші, розповідали про весну з опорою на малюнки, а також виховували любов до природи та вміння бути спостережливими.

   


    23 тиждень Нової української школи присвячений ознайомленню дітей із темою «Професії». Впродовж тижня діти відкрили для себе нові професії та замислились над власним професійним вибором. Також учні виготовляли лепбуки, декламували тематичні вірші, презентували перед класом професії своїх батьків та встигли зробити ще чимало корисних пізнавальних справ. Протягом тематичного тижня вчителі НУШ виховували у дітей шанобливе ставлення до праці людей усіх професій, викликали в учнів інтерес до професійної діяльності дорослих, сприяли формуванню професійної орієнтації учнів. Не менш цікаво й пізнавально пройшли заняття в класах, які навчаються за програмою «Інтелект України». Учні 1-Б та 1-В класів вивчили тему «Царство тварин. Клас Земноводні». Діти дізналися багато цікавої та корисної інформації про наземних тварин, які зберігають тісний зв’язок з водним середовищем, а саме: про їх розмноження та процес перетворення ікри на дорослу тварину. Учні досліджували, аналізували та розвивали творчу активність шляхом використання інтерактивних методів навчання.

   


    22  тиждень  у Новій українській школі – тиждень транспорту!  Першокласники дізналися чимало цікавої інформації  про різні види транспорту  та поглибили свої знання про правила дорожнього руху. Учнів ознайомлено  із небезпекою, яка може  підстерігати  під час прогулянок на вулиці, із призначенням світлофору  та правилами поведінки на дорозі. Для закріплення отриманих знань  вчителями використано  ігрові форми роботи з дітьми. Тиждень пройшов цікаво й пізнавально.  Отримані знання  сприяли формуванню  у дітей  дисципліни щодо поведінки на дорозі; вихованню інтересу та поваги до роботи працівників усіх видів  транспортних засобів, а також  культури поведінки  у громадському транспорті.

  


    21 тиждень Нової української школи  присвячений темі «Мої улюблені книжки».  Впродовж минулого тижня  малеча дізналася про  історію виникнення книжки, її роль в житті людини. Учні вдосконалили читацькі  навички,  розвинули і сформували  власні уподобання  у світі дитячої літератури. Крім того, дітлахи  збагнули   важливість дбайливого ставлення  до книги.  Протягом тижня  діти усвідомили, що  читання є невід'ємною  складовою розвитку  людини,  адже книга – джерело знань, її необхідно берегти  і поважати. Тиждень, присвячений книзі, також запам’ятався  учням перших класів  походом до шкільної бібліотеки. Першачки уже дізналися  про важливе значення  книги у  житті людини, їхню історію.  Тому доречним стало знайомство  малечі з «домівкою книг». Працівниця бібліотеки Бескід А.Л.  провела з першокласниками  виховну годину на тему «Книга вчить, як на світі жить». У  ході  бесіди учні зрозуміли,  що успішне навчання неможливе  без регулярного та вдумливого читання. Читати не тільки корисно для  власного розвитку, це ще й цікаво, адже так ми розвиваємо фантазію та уяву. Школярів ознайомлено з правилами поведінки у бібліотеці. Учні жваво брали участь  у вікторині  на тему літературних героїв, читали вірші, а під кінець заходу ділилися враженнями про головних героїв  своїх улюблених казок. Сподіваємося, що  не зважаючи на  час комп’ютерних технологій, учні будуть  постійними читачами нашої бібліотеки.

   


    Зібрати наплічник  і вирушити у навколосвітню подорож  - про це мріє багато дітей.  А хто такий справжній мандрівник, і як ним стати? Що цікавого є у світі та чи обов’язково їхати  у далекі країни, щоб побачити щось неймовірне? Саме цим питанням присвячений  вісімнадцятий  тиждень  навчальної програми НУШ.  Під час засвоєння нової теми малеча дізналася:  чи важко бути мандрівником, якими якостями  необхідно володіти, щоб успішно подорожувати. Протягом тижня учні планували  уявну мандрівку, обговорювали різноманітні ситуації, які можуть трапитися в  дорозі та  шляхи їх розв’язання. Вчилися правильно подорожувати, не засмічуючи при цьому природу.  Найбільш цікавою виявилася п’ятниця.  Учні організували відпочинок на свіжому зимовому повітрі, вчилися розкладати  палатку та готувати їжу  в польових умовах.

   

Напишіть нам