Починаючи з 2018-2019 навчального року всі первачки мають можливість навчатися за програмою Нової української школи. Реформа передбачає створення школи, де діти будуть навчатися через діяльність, а основна увага спрямована на розвиток компетентностей, а не запам’ятовування фактів. Частиною формули НУШ є педагогіка партнерства, а саме: трикутник учень-учитель-батьки. Передбачається, що родина має бути залучена до навчання дитини, співпрацювати з учителем. Він, у свою чергу, має стати для дитини другом.

    У  2018-2019  навчальному році  за Держстандартом  Нової української школи  у чотирьох перших класах ліцею «Лідер» навчається 134 учні. Із них:

    1-А клас – 32 учн., педагог – Траль Людмила Арсентіївна  - вчитель вищої  категорії ,старший вчитель,  стаж роботи – 43 роки)

    1-Б клас – 33 учн., педагог – Шетеля Тетяна Дмитрівна -  вчитель вищої категорії, стаж роботи – 17 років

    1-В клас – 33 учн., педагог – Коваль Наталя Ярославівна -  вчитель вищої категорії,  старший вчитель, стаж роботи – 21 рік

    1-Г клас – 34 учн., педагог – Бідзіля Наталя Михайлівна – вчитель вищої категорії,  старший вчитель, стаж роботи – 25 років

    1-А, 1-Г класи навчаються за  типовою освітньою програмою для закладів загальної  середньої освіти, розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна  та працюють за такими підручниками:

Українська мова – автори Пристінська М.С., Большакова І.О.

Математика – О.М. Гісь, І.В. Філяк

Я досліджую світ - Пристінська М.С., Большакова І.О.

Англійська мова – Г.К. Міттчел

    1-Б,1-В класи  працюють за програмою  науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Учні забезпечені посібниками 100%.

    НУШ – це не тільки підручники та нові програми. Це ще й новий освітній  простір, який має бути зручним та комфортним  для кожного першокласника. Тому меблі у класах відповідають  важливим критеріям, серед яких: ергономічність,  безпечність, міцність,  трикутна форма, колір,  розміри та вага, а також естетичність. У класах створені належні умови  для забезпечення, впровадження Нової української школи. За рахунок бюджетних коштів у кожному класі є ноутбуки, принтери, ламінатори, телевізори, проектори. Закуплено фліпчарти, флеш-карти,  дидактичні матеріали,  канцтовари,  магнітні та коркові дошки.  Класи оформлені за вимогами  Нової української школи. У кожному кабінеті створено 7 зон:

 1. Для навчально-пізнавальної діяльності
 2. Змінні тематичні осередки
 3. Ігрові
 4. Для художньо-творчої діяльності
 5. Для відпочинку
 6. Бібліотечка
 7. Осередки вчителя

 

 1. Осередок для навчально-пізнавальної діяльності

 Саме тут діти здійснюють  свої перші відкриття  та роблять упевнені кроки у навчанні. У цій зоні розміщені  мобільні парти,  які можна легко переміщувати  для зручної групової  чи індивідуальної роботи учнів, звичайна та магнітні дошки. Тут учні мають можливість проводити ранкові зустрічі, використовувати методику «шість цеглинок».  У 1-А, 1-Г класах  встановлені проектори, а в 1-Б,1-В  - телевізори LED,  оформлено  невеликий стенд  для розміщення інформації, яка безпосередньо стосується життя класу. Наприклад, календар днів народжень учнів, розклад уроків,  план цікавих позаурочних заходів тощо.

 1. Змінні тематичні осередки

Ці осередки містять  великий за обсягом  дидактичний матеріал, все необхідне для вивчення нової теми та предмету загалом. Тому саме тут розташовані  стенди та фліп-чарти, на яких можна розміщувати тематичні таблиці та діаграм для наочного  висвітлення теми, портрети видатних діячів, книжки. Цей осередок оформлений креативно. Так, щоб учні  самі хотіли підійти ближче  та усе роздивитися.

 1. Ігрова зона

В ігровій зоні розміщений  невеликий столик, за яким бажаючі можуть  грати у різноманітні ігри, складати пазли тощо.

 1. Для художньо-творчої діяльності

У цьому осередку зберігається  приладдя для  творчих занять: від фломастерів  та альбомів  до полімерної глини та пластиліну. Є невелика виставка дитячих робіт.

 1. Зона відпочинку

 Ця частина класу є центром  для відпочинку та спілкування.  Тут учні спілкуються між собою та грають  в ігри, які зроблять клас справжньою командою, і тут же вони просто трохи відпочивають.

 1. Бібліотечка

У класі відведено місце «міні-бібліотечка», де можна швидко знайти цікаву чи співзвучну з темою уроку  літературу.  Більше того, тут добре влаштовувати справжній буккроссинг: учні та батьки можуть приносити туди  власні книжки,  які можуть прочитати усі.

 1. Осередок вчителя

 У цьому осередку є зручні  столи з полицями /ящиками, стілець,  шафи для дидактичних матеріалів.  Є ноутбуки, принтери, ламінатори.

     Всі навчальні кабінети відповідають вимогам  Нової української школи.

  

   

  

   

  


 

Напишіть нам